Отговори
# 60
  • Мнения: 81
Страхотна е количката и на мен много ми хареса. Но всъщност, като се загледах, идва тежка - 9 кила е само рамата Sad
Не, че и на мен ми е по джоба де, но надеждата винаги загива последна. Днес съм пуснала пак тото, та да видим  Sunglasses
Аз пък гледах Малибу на Хаук наживо, на едни познати. Е, определено става. Въпреки че не е моята количка (в смисъл да съм се влюбила в тази форма и тези убити цветове), но приблизително ми покрива критериите (вкл. цена-качество).http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8478&cat=66
В крайна сметка ще купим за каквото ни стигнат парите - това ще ми е последната покупка след като теглим чертата, даже много вероятно и след раждането.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Лелеее...колко много  сте изписали  bouquet Аз не знам от колко часа ви чета Rolling Eyes
Аз бях на гости при наште  в Родопите... Grinning поне си  отспах като хората...и там е топло много...но поне вътре в къщата е по-прохладно...а тук в Пловдив..на 6 -ти етаж...не се живее...дори стоенето пред компа е само за форума и нещо свързано с бебка Naughty , че ми излъчва такава топлинааа Rage
Деси много е хубава количката...жалко че и аз не мога да си позволя такава цена Cry
Аз също за сега харесах една количка във ''Вис Виталис''...ама да ме убият...разглеждах отгоре отгоре      и не помня никакво име или марка...знам само че хареса много и на мъжа ми Laughingмного голяма мъгла ми е т'ва с количката...ама все ще избера някаква има още време...
Аз в понеделник съм на ЖК..нямам търпение вече... Crazy
По много интересни теми сте изписали...много сте ми полезни момичета...аз съм толкова боса във всичко..с бременността вече свикнах...ама много ме плаши дори не самото  раждане ...а после отглеждането първите месеци ...ама то като му дойде времето сигурно ще ми дойде отвътре..някакъв инстинкт...пък и с малко помощ в началото от маминка...ще се справим... smile3521

# 62
  • Мнения: 9
Здравейте,

Отдавна не съм писала - първо бях малко отпукс в провинцията, после на море...
На прегледа преди почти 2 седмици, бебчо вече беше 1.100 кг , и нямам търпение да го видя пак, но следващия ми преглед е чак на 13.08.

За Диаспорал - аз пих два пъти по 5 прахчета (на ден по 1 прахче). И двата пъти доктора ми ги предписа защото имах чести, безболезнени контракции. Втория път беше на морето, и аз хич не бях съобразила че при обезводняване и слънце може да има контракции и не пиех много вода и стоях на плажа. Но се оправих. Даниела, според мен ако имаш доверие на доктора си - следвай каквото ти е изписал.

За къпането - аз лично не бих посмяла да къпя бебето си на течаща вода. Най-малкото бебето се къпе на 37-38 градуса, а знаете че не винаги в нашата мила държава притока на топла вода е равномерен Simple Smile
С големия ми син бяхме с анатомична ваничка (слагахме и хавлийка за да не се плъзга). Ваната беше на стойка и не съм имала никакви оплаквания за нейната стабилност (ваничката ми беше отдолу с едни палци, които здраво я захващаха за стойката). Сега в апаратамента сме с вана в банята и съм се огледала в едни анатомични ванички, които са със специална приставка да се слагат върху ваната в банята. Не знам някой от вас или ваша приятелка дали е ползвала такава вана. Ако Да - моля споделете опит.

За многократните пелени - предпочитам да съм класик и да ползвам класическите еднократни пелени.

# 63
  • Мнения: 100
Аз съм се спряла на Хаук Малибу 2012.
Бюджетът ми за количка е 600 лв като искам всичко да се включва в тях.
А такива няма много. Не се загледах тази за 850 лв с кой кош е, но при всички положения трябва поне още един да си взема и ще стане сигурно 1000 лв. Та...И аз ще ползвам мойта три години, ама кой колкото парички има Simple Smile

Deni, да знаеш, че точно модел 2011 на Малибу, ако не се лъжа, имат дефектна серия и се чупят през средата. Прочетено тук във форума из темите за колички и проверено чрез питане в магазин. Продавачката каза, че наистина е имало проблем с миналогодишните.

# 64
  • Мнения: 21
Мами здравейте,
днес се видях с една позната бременна в 9-ия месец. И двете ходим при един и същи док., но странното което тя ми каза е, че #Crazy #Crazy #Crazy доки постепенно и отлепял плацентата...с няколко ходения до края, за да роди по-лесно когато му дойде времето.   Мен това малко ме стресира. Тя е на мнение, че това е опасно. Вие какво мислите?

# 65
  • Мнения: 81
blasphemy - мерси за инфото, аз още не съм се задълбочавала в четенето за колички, само обикалям, гледам. Но ще се зачета сериозно, щом е такава работата. Засега все нямам нерви да изчета всичките теми за колички във форума.

Мами здравейте,
днес се видях с една позната бременна в 9-ия месец. И двете ходим при един и същи док., но странното което тя ми каза е, че #Crazy #Crazy #Crazy доки постепенно и отлепял плацентата...с няколко ходения до края, за да роди по-лесно когато му дойде времето.   Мен това малко ме стресира. Тя е на мнение, че това е опасно. Вие какво мислите?

Това ми звучи като виц. Честно.

По-горе някой беше дали линк към една много хубава статия за подготовка за раждане, как да помогнем на бебето да заеме правилна позиция. Прочетох я - тя звучи като истинска.

# 66
  • Мнения: 800
Здравейте,
Да се включа и аз днес, макар че при мен няма нищо ново. Напоследък обаче сякаш нямам сили. Спя доста добре, храня се и въпреки това ми е отпаднало, а почти нищо не върша. Подозирам, че ми е паднал хемоглобинът. Аз по принцип съм с висок хемоглобин - до 160 ми стига и сега ако е вече под 120, нищо чудно да не ми е добре. Другата седмица ще трябва да отида на преглед тук, но за всеки случай казах на мъжа ми да ми купи Сорбифер Дурулес или Малтофер Фол, за да почна прием на желязо. Като се има предвид, че през юни ми беше 120 и за два месеца беше паднал с 15 единици, нищо чудно сега вече да е към 100. С предната бременност в 7ми месец започна здраво да ми пада хемоглобинът и с един месец хапчета влязох да раждам със 135.
За зрението и родоразрешението да споделя. Не диоптърът е важен, а това дали е нормално вътреочното налягане и дали е здрава ретината. Ако имате прекарани някакви очни операции, то най-вероятно ще ви насочат към секцио. Същото става и при наличие на прокъсвания в крайчетата на ретината (мисля, че по научному се нарича ретинопатия или нещо подобно), защото от напълните може да се отлепи, а това вече води до трайна увреда и слепота. При високото вътреочно налягане (обикновено над 20), съществува опасност от възникване на проблеми с очния нерв, което пък води до глаукома и бавна загуба на зрението.  Ако страдате от такива състояния, по-добре е да не се поема риск заради вашетособствено здраве, пък дори и той да е минимален. Затова е важен прегледът от офталмолог и неговото заключение. При мен именно повишеното вътреочно налягане беше причина за първото ми секцио. Стойностите бяха малко над нормата, но все пак съветът беше да не се правя на героиня и да не рискувам.
И последно за това отлепяне на плацентата - не съм чувала за подобно нещо и не мога да си представя да има механичен начин да се направи. Нали при отлепване на плацентата се получава кървене, има опасност за живота на бебето (защото плацентата го снабдява с необходимите хранителни вещества) и бременната задължително взема лекарства или лежи в болница.  По-вероятно се касае за т.нар. слузеста тапа или запушалка, която се намира на входа на маточните пътища. Докато тя не се отлепи и падне, раждането не може да започне. Много жени разбират, че скоро ще родят именно по изхвърлянето на части от тази запушалка през влагалището. Това може да отнеме две-три седмици дори, а при скоро предстоящ термин някои лекари (според мен от по-старото поколение) механично я избутват при преглед с ръка. За мен не е редно това, може да доведе до инфекции и не бих го позволила.

# 67
  • Мнения: 100
Божееее, боже.
Какво отлепяне на плацентата на ръка. Мен ми звучи като филм на ужасите.
Да вземе тоя доктор да обясни точно какво прави.
И аз мисля скоро да се засиля към офталмолог да ме види, макар че ми е малък диоптъра - 1.75 късогледство, обаче както Поли казва, други неща са важни.
Иначе ми излезе микробиологията. Присъединявам се към колежките с гъбичките  Laughing
Изписаха ми някакво има няма 25 дневно лечение, та сега и за това изблъсках пари и въобще...Вече просто си мечтая да не ми се налага да пия хапчета, да си ги вра някъде или каквото и да е.
Нещо ми е отпаднало днес. Тия дни трябва да си запиша час за ЖК на 9.08. То не, че някой нещо ме гледа или прави, ама за протокола...То май и нищо пак не ми се полага от тая здравна каса. Добре, че поне болнични дават.

# 68
  • Мнения: 0
 Shocked Как така докторът отлепя плацентата и на мен ми звучи като филм на ужасите  Thinking
Деси, количката която си харесала е супер. И Хаук Малибуто също ми харесва Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 25
Майчета, я да ви попитам и аз нещо, въпреки че може би е доста глупаво- трябва ли всеки да отиде на контролен преглед за очите, защото аз не съм и сега малко се притесних   Embarassed
Аз съм с 1,5 диоптър, но далекогледство, а до сега съм чувала, че е рисковано само при късогледство, и то при по-голям диоптър..... и съм неглижирала офталмолозите.
А сега като прочетох за тези други рискове (вътреочно налягане, прокъсване на крайчета на ретина и т.н......)
И разбирам, че май трябва да се ходи на преглед при специалист, нещо, което до сега съм мислила за ненужно   Confused

# 70
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря за отзивите за количката  Hug Никой не каза нищо лошо за модела, май е добър избор  Hug

Дени, рамата е 9 кг и тежи ако я вдигаш. Иначе количката е супер маневрена и изобщо не се усещат. Аз затова исках да видя на място как са останалите колички. Истината е, че тези с по-леката рама са с мноооого по-тежък кош. Повечето бяха свалени от рамките, някои (не помня марката обаче) дори не се и опитах да ги вдигна - толкова бяха тежки  ooooh! Кошът на тази количка тежи по-малко от седалката за кола  Blush
"Малибу" също е много хубава, ако не се лъжа - бях я загледала и нея, но по сравнение с "моята" ми се видя много тежка. Задължително изпробвай дали ти е удобна с тези гуми, доста от количките в магазина завиваха по свое желание  Peace

Аз няма да бързам да я купувам, колегите ще ми съберат пари за подарък, така че поне половината сума ще осигурят те  Peace

Това за плацентата и постепенното й отлепване звучи много абсурдно  Tired

blasphemy, добре дошла в нашия отбор   Hug Каква гъбичка ти изолираха?

# 71
  • Мнения: 100
Бе да ти кажа, не знам..Трябва да видя изследванията, но както се изрази лекарката: Характерните за сезона гъбички  Laughing И нивото на лактобацилите ми е понижено.
Изписаха ми
Скрит текст:
15 дни гино певарил, после 6 дни Лактажин, после 3 дни гино дактарин. Безкрайно лечение  Laughing Аз толкова пъти съм имала гъбички, ама толкова дни никога не са ме лекували. Може би, защото е малка дозата
.

Иначе..аз не съм пробвала още Малибуто да я разхождам де. Иска ми се да имам готови парите, да отида в магазина, да я пробвам и ако е ок, просто да я взема. Ако ли не...Ще бъда затруднена. Мисля, че имах вариант за Чиполино, ама не си спомням точно коя.

# 72
  • Мнения: 800
Не съм сигурна, но очният преглед май беше задължителен след 7ми месец с оглед решението за начина на раждане. Ако не е задължителен, то поне е силно препоръчителен. Пък и не коства кой знае какво да се отиде на една профилактика, дори да е без причина.

# 73
  • Мнения: 9
едно питане - тази микробиология доктора ли ви я назначи или вие по ваше желание. Моят нищо не е казвал по темата, а ми се струва добре човек да се провери. Къде ви я взимат?

# 74
  • Мнения: 2
Илияна за твое успокоение най-добре говори с д-ра ти на ЖК да ти даде едно направление за очен, така поне няма да го мислиш докрая дали е опасно за теб нормалното раждане Simple Smile На мен август също ми предстои такъв преглед, иначе диоптрите са ми -2, късогледа съм, но не са кой знае колко, но все пак то други неща си ги интересува, за да преценяват вида на раждането.

Общи условия

Активация на акаунт