Здравейте! След 2 седмици синът ми става на 1 година и от няколко месеца имаме уговорка майка ми тя да поеме майчинството до втората година. И моят, и нейният работодател знаеха за това, макар че работодателят на майка ми не беше много доволен. Още в началото на септември исках да оформим документите, но и от двете фирми казаха, че е прекалено рано и чак в края на октомври, 2 седмици преди да се върна на работа, трябва да предадем документите. С майка ми подготвихме всичко  и днес тя се обади в счетоводството на работодателя, за да им каже, че утре ще мине да остави документите и да вземе справката за моя работодател. Оттам обаче супер изненадващо й казали, че считано от днес й връчват предизвестие за освобождаване по чл. 328, ал. 1,т. 3 (за намаляване обема на работа). Майка ми помислила, че е станала някаква грешка и не го подписала. Звъннала на работодателя си, но той бил с нетрезво състояние и само й казал, че не го интересуват закони, нямало да я пусне в майчинство. Оттам се започна ходене по мъките. От НОИ казват, че работодателят няма право да я освободи при положение, че тя излиза в майчинство, но от друга страна не знаят какво можем да направим, ако утре майка ми отиде да остави документите, а той не ги приеме и подаде към НОИ. От Инспекцията по труда също казаха, че действията на работодателя са незаконни и препоръчаха да го съдим за неправомерно освобождаване, тъй като фирмата наема нови хора и не може да я освободи по този член, но от друга страна не знаят как да действаме с майчинството. Има ли някой с подобен проблем? Можете ли да ни посъветвате нещо?

След 2 седмици трябва да съм на работа, а според предизвестието майка ми е длъжна да работи до края на ноември или дължала парични санкции. Интересува ме също дали при положение, че не е разписала предизвестието, може да напусне без предизвестие на основание по някоя алинея от чл. 327, тъй като работодателят й редовно ходи пиян на работното място и подлага служителите на психически тормоз? Всеки съвет ще ни бъде от полза, за да се ориентираме дали да съдим работодателя или просто да напусне без предизвестие и да я назначат в друга фирма за целите на майчинството.

Благодаря предварително!