Отговори
# 15
  • София - град
  • Мнения: 141
Бюти, ще ти отговоря тук. Защото тотално ми писна да пия хапчета, писна ми всеки ден контракции, писна ми баба ми да ми звъни всеки ден да ме пита дали ме боли и близките ми да се притесняват. Писна ми да не знам малката дали е ок, като е заспала на тоновете   да се чудя какво става или като се събуди защо е хипертонична. Писна ми да не мога да си нося дрехите, да не мога да се изкъпя нормално защото не виждам една важна част... А и нямам търпение да прекарам най-хубавите си мигове в живота, нямам търпение да родя, да кърмя,да гушкам,да обличам и обичам едно малко същество. След 37 седмица бебетата са доносени с ваичко развито,още повече че ние се погрижихме за дробчетата. Има и много други неща заради които искам да не дочакам термин който за мен не е верен . Та така...

# 16
  • Мнения: 2 052
Аз очаквах днес да има голям бебевалеж, пък то... и Аничка се завърна  Grinning
Vivien_ и аз съм с късогледство -2,25, но доки не иска да ме праща на очен  newsm78 В понеделник отивам на преглед, че ако има проблем не е шега работа. А Би Би е права, че зависи от очните дъна и ретината, но аз моите въобще не знам в какво състояние са...

На мен вчера ми взеха секрет за микробиология, но резултата съм щяла да го разбера на следващата консултация на 8 август. И ако има нещо, какво... да не се лекувам веднага, ами да чакам 2 седмици  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 16
Би_Би знам, че не са показание за секцио, но като цяло проблемът със зрението я наведе на мисълта да ме изпрати за преглед, а пък дано съм "годна" за нормално раждане  hahaha
Аз също исках да попитам за магнезия, аз преди 2 седмици попитах и ми каза да продължавам, но утре ще попитам пак - не е ли вече нужно да го спра  newsm78

# 18
  • Мнения: X
Гунди, айде де  ooooh! Mr. Green
Галка  Hug
Женя, ами ти защо пишеш толкова рядко  Twisted Evil защо не се оплакваш и мрънкаш като нас  Embarassed hahaha
Аничка, чакаме те с подробен разказ  Twisted Evil
Ати, а ти защо не дойдеш на срещата и после с колата бръм на преглед  Twisted Evil
Софи, леле  Shocked Mr. Green да, разбирам те, сигурно е кофти.. и аз нямам търпение за тази среща, ама все ми се иска да съм поне 38 г.с. не знам защо  Rolling Eyes ама когато тогава, божа работа  Hug

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 395

Женя, ами ти защо пишеш толкова рядко  Twisted Evil защо не се оплакваш и мрънкаш като нас  Embarassed hahaha
:
а ако знаеш на колко пъти пиша, пиша и накрая всичко изтривам.Искам да се включвам в темите но докато изчета 4.5 странички и  забравям на коя какво исках да напиша... и за да не се получава така сякаш пиша само за себе си предпочетох само да си ви чета  Hug Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 355
да се запиша и аз въпреки,че не пиша редовно за сметка на това не пропускам да чета
Честити бебчета на всички родили мамита да са ви живи и здрави,а на вас бързо възстановяване

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 614
Бюти, много миличко заглавие!

# 22
  • Мнения: 57
Beaty  Hug   bouquet за темата!
 Sunny07 Много добре те разбирам... и аз често се чувствам гузна, че не мога да се включа адекватно, но пък съм "боса" по повечето повдигнати въпроси и накрая излиза все едно само за себе си пиша, затова и рядко се включвам...  но пък затова е отчетна. По-добре тук да споделям бременлийските си тревоги и мисли, вместо да досаждам на околните, които тотално не са на тази вълна... Thinking

За късогледството и аз се оказах с -2.25... точно на въпросния преглед при офталмолог. От ЖК ми казаха, че нямам висок диоптър, за да ме пращат... та самосиндикално си поисках от личната и ходих. Уж всичко е наред, но лекарката ми заяви многозначително, че не могат да ми гарантират, че няма да се получи отлепване... тя като цяло беше малко дръпната, та не знам... не мисля, че е проблем все пак.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Записче и от мен   Mr. Green

# 24
  • Мнения: 130
За късогледството - за съжаление съм експерт по неволя. Прогресивен миопат съм с периферна дегенерация на ретините. Имам операции с лазер и държа среден диоптър засега 5. По принцип корекции на диоптъра не се правят по време на бременност, прави се само диагностика. Виждам, че повечето от вас са с нисък такъв (цитирате 2, 2,5). Важно е все пак да се прегледате очното налягане и именно състоянието на ретината. Може да имате "дупчици" по нея без да предполагате, без да имате оплаквания. По принцип се следи дали имате светкавици.
Ето една полезна статия с насоки http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=368088

Ех тази Ками бе, хубаво и уютно и у мама. Блонди,   bouquet
А, Бютка, заглавието е  Heart Eyes

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
http://www.youtube.com/watch?v=yZyLRbJFJ3w

Запис  Wink


Момичета искам да Ви поздравя и развеселя , и обнадежда  и отдепресирам с една песничка  Heart Eyes
Поне на мен така ми действа  Flutter
Мацката е страхотна !
Лека вечер  Heart Eyes Hug Hug

# 26
  • Мнения: 4
Ехххх влизам и какво да видя - фалшива тревога  Mr. Green
Блонди и Аничка  Hug важното е че сте добре, а бебоците си знаят кога да се появят  Heart Eyes

Женя легитимирай се бе жена  Naughty и аз тези дни се сетих за теб, а ти си траеш и ни гледаш от балкона под прикритие  Joy  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 482
Утре сутрин не знам как ще стана, дано спя тази нощ, че ще ходя да си пускам предоперативни изследвания, ще се виждам с педиатърката, на обяд имам среща с шефа и новата колежка, която не се състоя днес...
Лека нощ на всички, ще се пробвам, пък да видим! Hug

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Записвам се и аз,ей,много пишете Heart Eyes
Аз да питам мамите с планово секцио горе долу колко преди термин ви е датата,че
на мен сега ми се иска да възможно по-късно,не като с Никита 2 седмици по-рано?
Днес говорих с док по телефона ,на 2-ри ще ме прегледа,ама ми каза да си избирам кога да е,а аз му казах ми все ми е тая,само да не е 7-ми Grinning.Надявам се да устискам да е след това.

# 29
  • Мнения: 7
Записче   Outta Joint

Спокойна нощ на всички !
 Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт