"Търси Се" Истински Кашкавал И Сиренце......

  • 70 516
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз честно казано сирене не обичам, обаче кашкавал паниран си хапвам. Но за детето ми (което явно обича сирене) гледам да вземам качествен продукт. Ще взема да я пробвам тази синя Елена. Пакетирано ли е това сирене или си е в охладената витрина?

Има вакуумирано, има и на витрината. На мен обаче лично вакуумната опаковка ми харесва повече. И от нея купувам. Етикетът е син, защото е краве сирене. Има със зелен етикет - овче. Но ние не ядем такова.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 289
Аз си купувам на Съединение, моя приятелка е от там и при гостуване на родителите й го пробвах за първи път, а баща й ми каза, че в тяхната мандра всичко се прави както трябва.
Peace  в тази мандра работят изцяло и единствено с мляко . И наистина всичко си е както си трябва. На мен ми е любимото сирене.

А има ли го в София и в кои магазини?
Аз си го купувам от Фантастико, във вакуумни опаковки от 1 кг. По-малки разфасовки няма. Овчето сирене също се харесва на мъжа ми, но от тази марка аз предпочитам краве.

# 47
  • Мнения: 2 216
Намерих краве сирене на Добрев /в Бс се продава в магазините на Домлян/ и настина е хубаво, както тук споделяте.
Иначе в Бс най-добро е сирене и кашкавал от мандра Веселие Peace

# 48
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Намерих краве сирене на Добрев /в Бс се продава в магазините на Домлян/ и настина е хубаво, както тук споделяте.
Иначе в Бс най-добро е сирене и кашкавал от мандра Веселие Peace
И при нас намерих сирене на Добрев, обаче беше толкова солено, че се наложи да го изкисвам. Дали проблемът е заради вакумната опаковка, не знам newsm78

# 49
  • Мнения: 258
Най-вкусният и истински кашкавал, който съм опитвала последните години е на фирма Гърдев. Уникално добър! За съжаление съм го купувала само в  Стара Загора. В София го няма Sad

# 50
  • Мнения: 4 841
А пък аз миналата седмица си купих сирене Елена от витрината в Кауфланд  Sick За няколко дни в саламура стана на каша.
Оставам си на сирене и кашкавал от Сирма Приста  Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 22
Аз купувам био сирене Бее-Мее
По-хубаво от това наистина не съм яла много е скъпо обаче и сега поради финансова криза ще трябва да потърся нещо друго,но със същия вкус.
http://www.meee.bg това са сиренцата  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 1 415
Млечните продукти на мандра "Триград". Изключителни!  Peace

Само дето повечето им неща можеш да си ги закупиш само на място... Wink
Иначе кашкавалът им го има по някои магазини, рядко, но се намира.

Продуктите на Триград можеш да намериш в магазинче на "Младежка"- кашкавал, сирене, масло и извара.

В София  ли ?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Не е в София, естествено.
И двете сме от Пловдив, така че, нормално е и коментарите ни да са за Пловдив. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 99
Някой спомена,че Съединение до има във Фантастико.Търсих,ама няма в нашето в Люлин.Ходих до Кауфланд и там нямаше.Е има хиляди други и избрах на Домлян.Не е лошо.Следващото ще е някакво друго.
Иначе взимах от една мандра пак я споменахте на Кооперативния пазар до маслините,но след като го изкиснах се покри с нещо отгоре и замириса гадно и го хвърлих.

# 55
  • Мнения: 8
Здравейте,
за мен най-добрият кашкавал е на Златоград. Продуктите на Съединение и Кърнаре също не са за подценяване. Харесвам и кашкавалът на Тертер, но не и сиренето.

# 56
  • Мнения: 9 991
Ще следя за препоръки в района на Пловдив.

Какво ми е мнението за продуктите на "Елит"? (имат и фирмен магазин, уж имали собствена ферма и т.н., но ми се ще някой с конкретни впечатления да се включи).

Сиренето на Елит определено го харесвам , друго май не сме купували .

Триградските кашкавал и сирене , съм ги виждала в Пловдив и в магазина на ъгъла на Четвъртък пазара.

# 57
  • Мнения: 556
Ще следя за препоръки в района на Пловдив.

Какво ми е мнението за продуктите на "Елит"? (имат и фирмен магазин, уж имали собствена ферма и т.н., но ми се ще някой с конкретни впечатления да се включи).

Сирене само на Елит купуваме, смятам и за бебето да го ползвам.

# 58
  • Мнения: 3 911
С удоволствие забелязвам, че се множат фирмените магазинчета на мандри Peace

Аз понеже съм в непрекъснато търсене на козе сирене - за София, в центъра на Бистрица имало магазинче на някаква мандра, нещо като Млекаря/Мрекарите било името, обяснявам така напосоки, защото ми го купиха други хора, козето е хубаво.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 045
Някой спомена,че Съединение до има във Фантастико.Търсих,ама няма в нашето в Люлин.Ходих до Кауфланд и там нямаше.Е има хиляди други и избрах на Домлян.Не е лошо.Следващото ще е някакво друго.
Иначе взимах от една мандра пак я споменахте на Кооперативния пазар до маслините,но след като го изкиснах се покри с нещо отгоре и замириса гадно и го хвърлих.
Във Фантастико никога не съм го намирала Съединението,даже на 100 % съм сигурна че го няма.Има го на много малко места,магазин СВА в Борово,предполагам и в другите магазини на веригата и в едно квартално магазинче в Борово PeaceВ големите вериги го няма

Общи условия

Активация на акаунт