Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?

  • 28 261
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11
Увеличава ни се темичката, много се радвам Simple Smile
Coffee_break - честита двойна радост! Марла, дано всичко мине леко и безпроблемно този пък! Zuzi_beliata, честито - сигурна бях аз, че ще е положителен теста щом един е показал двете чертички Simple Smile
Мон, ще чакаме и ти да ни зарадваш официално Simple Smile
Silvijoni, според мен и сега да си направиш теста вече трябва да отчете - на мен също последният ми цикъл беше на 27.07 и още на 22.08 видях положителен тест. А за притесненията - предполагам, че всеки ги има, времената са трудни, но все някак ще се оправим... пари се изкарват, важното е да сме живи и здрави.
Аз пиех фолиева киселина и витамин Е още от преди, но не много редовно (някои дни ги забравях), но откакто видях положителния тест си пия фолиева киселина всяка сутрин.  
Благодаря на майските мами за хубавите пожелания Simple Smile наминавайте да давате по някой съвет от време на време Simple Smile

# 76
  • Мнения: 66
StefyD  Hug
Добре дошли на всички !
Аз въпреки че имам по калкулатора термин 2 май, сигурно пак ще съм секцио и ще родя април.  newsm78
Как сте вие ? Имате ли някакви неразположения? Мен освен че все ме избива на рев нищо ми няма.

# 77
  • Мнения: 14
Благодаря ви момичета  Hug  Hug  Hug
Аз както и с първата бременност имам много слабо гадене и то само като съм гладна, леко напрежение в гърдите и това е...засега. Момичета, мислили сте как да се поддържате във форма и с минимално наддаване. Аз качих доста при първата бременност и сега ми е притеснено какво ще стане. Дано ен стана хипо пак  Laughing

# 78
  • Мнения: 11
Zuzi, вярваш ли ми, че досега точно това четях и аз - ето тази тема, в нея има линкове и към разни статии: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419543.0
Аз преди година и половина някъде успях да отслабна драстично (15 кг) с диета и спорт и много ме е страх сега да не се отпусна съвсем и да почна да се тъпча, че аз малко нямам мярка... Не знам и с тренировките как да процедирам - от 3-4 седмици не съм тренирала, защото бяхме отпуска и пътувахме, сега не смея да подновя тренировките да не навредя на бебето.

# 79
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
Вчера видях двете чертички и съм изключително радостна и с надежда всичко да протече нормално!
Планирала съм час за преглед за следващата сряда, когато ще станат 10 дни от закъснението и се надявам да се види на ехограф..
Бихте ли ми дали съвет за следното - за следващата седмица бяхме планирали пътуване до Италия с кола от Бг, разходкя няколко дни и след това качване на круизен кораб от Рим за 7 дни. След като видях положителния тест реших, че е по - добре да отложим това пътуване, а и още повече още не съм била на първи преглед за потвърждаване на бременноста. Притеснява ме това, че преди няколко месеца направих спонтанен аборт и незнам как би ми се отразило едно такова пътуване в 5 г.с.
Ще съм благодарна ако изкажете мнението си относно рисковете от пътуване при рана бременност!

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
...Притеснява ме това, че преди няколко месеца направих спонтанен аборт и незнам как би ми се отразило едно такова пътуване в 5 г.с.
Ще съм благодарна ако изкажете мнението си относно рисковете от пътуване при рана бременност!

Aз съм малко на принципа:"Страх лозе пази" и не бих тръгнала ...
Решението обаче си е твое Peace
Успех и дано всичко е наред каквото и да решиш! Hug

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!

Искам да ви попитам имате ли някакви болки ниско долу в корема? аз имам и ми е тежко, а също така и засилено течение, което има лек цвят. Някой може ли да сподели?

Благодаряя ви предварително

# 82
  • Мнения: 14
summer_york , най-вероятно течението и болките са имплантирането на яйцето в матката, но ако се притесняваш по-добре иди на лекар.
gabi_al, аз пък съм на принципа, че нещо ако е писано да се случи, ще се случи, колкото и да се опитваш да го избегнеш и бих отишла на пътуването. Аз съм ходила на круиз и знам колко приятна емоция е, просто се пази, не се напрягай, но това и в България да си, пак ще трябва да го спазваш. Решението е изцяло твое, ние само си казваме личното мнение. Май по-скоро те объркваме обаче  newsm78

# 83
  • София
  • Мнения: 43
Честито на всички видели  EFP нека темата да се напълни с много бъдещи майски мами. Аз съм от Майските мами 2012г. Искам да ви пожелая лека и спокойна бременност,и много положителни емоции, наслаждавайте се на  бременността си и с трепет очаквайте малките душички  Hug Hug Hug
   

# 84
  • Мнения: 0
Благодаря ви!
Имам още един ден да помисля, но по - скоро ще отложа, може би след третия месец е по - безопасно да се предприемат пътувания, все пак тогава бебчо се е оформил, докато сега всичко би повлияло върху него...а на мен ще ми бъде за първи път пътуване с круизен кораб, а аз по принцип не мога да плувам, имам страх от водата и е възможно да се чувствам зле на кораба...все още премислям де  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 471
Здравейте и от мен!

Искам да ви попитам имате ли някакви болки ниско долу в корема? аз имам и ми е тежко, а също така и засилено течение, което има лек цвят. Някой може ли да сподели?

Благодаряя ви предварително
може да е т.н. цветна бременност.по-добре се обади на доки.  Peace
исками се и аз да съм от вас,но това ще се разбере до няколко дни-от събота имам болки и бодежи ниско долу,постоянно ми е прималяло,ям като невидяла,пишкам доста

# 86
  • Мнения: 1
Току-що ми излезна резултата от кръвния тест. Някой може ли да ми помогне какво точно означава? ясно е, че има бременност, но нормални ли са тези нива? на втори ден от закъснение съм.

Получената стойност при разреждане на серума 1:50
на total Бета ЧХГ е 13940.00 mU/ml

Благодаря.

# 87
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!!!
Аз бях писала преди време,но уж напуснах групата защото теста ми беше отрицателен. Днес с огромна радост видях двете чертички и догодина живот и здраве ще си имаме второ бебе. Термина ми е на 6 май. Много съм щастлива и се надявам всичко да мине без проблеми както с баткото Simple Smile Честито на всички видяли двете чертички, много ще се радвам да сме сплотен и голям отбор от Майски мами Simple Smile
Сега да се включа по темите:

bonbolina- аз също чувствам тежест и леки болки, но тъй като и с първото ми дете беше така и даже ходих по спешност да ме видят сега знам, че е нещо нормално и не се притеснявам. Виж за течението не съм сигурна и аз бих отишла да ме погледнат. Не се тревожи всичко ще бъде наред

gabi_al-  аз незнам какво да те посъветвам затова бих ти казала да направиш така както го чувстваш.

Благодаря и аз на Майските мами 2012 за прекрасните пожелания!!

Лек ден от мен!!!

# 88
  • Мнения: 14
radost 87 , Честито  Hug  Hug  Hug
с теб сме с термин на една и съща дата, къде мислиш да раждаш? Аз сина ми го родих в МД и май пак там ще ходя.  newsm78 ...дали е рано да говорим за това  newsm78

# 89
  • Мнения: 0
моя термин също е 6 май Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт