Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?

  • 28 318
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14
Заформяме се силна групичка...това всъщност е Гергьовден, а аз лично не искам да раждам на такъв празник...всички ще очакват детето да е Георги/ Гергана и трудно се намира трезвен лекар  Laughing  Laughing  Laughing

# 91
  • Мнения: 66
Да наистина колко момичета с термин на Гергьовден!
Аз харесвам много името Георги.
Вие мислите ли вече за имената?
Свеки като разбра отсега почна да иска на нея да го кръстим ooooh!

# 92
  • Мнения: 98
Не си мисля нищо друго освен само да е живо и здраво.. като си му дойде времето към 9-тия месец тогава ще избираме име Wink

# 93
  • Мнения: 11
Момичета, а кръвни тестове правихте ли си за ЧХГ? Чета из други теми, че някои момичета са си пускали такива, а аз се чудя има ли смисъл (при положение, че имам 5 положителни "домашни" теста) или да изчакам като ида на преглед те да ми кажат има ли нужда от него...

# 94
  • Мнения: 4
Ех колко агънца ще имаме Simple Smile

Аз съм раждала първото си дете секцио по медицински причини и при всички положения и второто ще бъде така, а още повече с тази малка разлика.

По повод раждането наистина е доста рано. Аз първия път раждах в Тина Киркова и единственото от което съм доволна е доктора който ме оперира. Ще видим има време да сме живи и здрави и ние и малките ни точици пък другото е лесно Simple Smile

Ох да ви кажа толкова искахме бебе, а сега когато видях двете чертички се изплаших. Мисля за какви ли не неща, а разбрах едва сутринта пък до 9 месец сигурно ще откача и с този малък палавник вкъщи.

Аз да питам нещо друго- казаха ми че в Щерев има пакет за проследяване на бременността. Но цената която ми казаха е около 300 лв. Аз влезнах в сайта и там цената е доста по висока. Някой дали се е интересувал и имали наблюдения. Питам защото с първото си дете бях по здравната каса обаче всички скрининги и фетални морфологии си ги правих на частно и излезна много повече от 300 лв. Вие мислили ли сте къде ще се следите?

# 95
  • Мнения: 169
Честито на всички бъдещи МАЙ-ски мами!
Моя термин беше 30 май, а по това време преди 1 година се бях отчаяла, че нещо не ми е наред.  Embarassed
Темичката тепърва ще се изпълни с още бебенца. Пожелавам на всички ви много лека и безпроблемна бременност и само положителни емоции, те са най-важното и за вас и за бебенцата ви /звучи банално, но се убедих, че е така/.
Сега се радвам на едно много гушкаво бебенце, пожелавам и на вас мили май-чета същото щастие!   bouquet

# 96
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен,
Вчера видях двете чертички и съм изключително радостна и с надежда всичко да протече нормално!
Планирала съм час за преглед за следващата сряда, когато ще станат 10 дни от закъснението и се надявам да се види на ехограф..
Бихте ли ми дали съвет за следното - за следващата седмица бяхме планирали пътуване до Италия с кола от Бг, разходкя няколко дни и след това качване на круизен кораб от Рим за 7 дни. След като видях положителния тест реших, че е по - добре да отложим това пътуване, а и още повече още не съм била на първи преглед за потвърждаване на бременноста. Притеснява ме това, че преди няколко месеца направих спонтанен аборт и незнам как би ми се отразило едно такова пътуване в 5 г.с.
Ще съм благодарна ако изкажете мнението си относно рисковете от пътуване при рана бременност!
Здравей, мила! И аз имам подобни страхове, защото сме резервирали за следващата седмица моренце в Гърция, с колата разбира се. Освен това и аз преди година имах мисед аборт, пък освен това и сега последните 3-4 дни имах някакво кафеникаво много оскъдно зацапване... Но все пак ако следващите дни всичко е наред, мисля да замина. Все пак там отивам да почивам, няма да се преработвам Simple Smile Въпреки, че днес отидох на доктор, да види какво става, естествено толкова рано почти нищо не се видя...трябваше доста въображение, но в крайна сметка и тя ми каза, че не съм за пътуване в момента...ще видим. От вчера вече съм по-добре

# 97
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен момичета.Честито на всички положителни тестчета   bouquet
Силно се надявам и аз да се присъединя към вас. М. го чакам на 31.08.,но от 25-ти имам слабо кафеникаво зацапване и то не през целия ден, но всеки ден си има по малко.Надявам се да е от имплантирането в матката  newsm17 Имам един мисед аборт преди 5 месеца и сега много ме е страх.
Ще съм много благодарна ако някоя от вас е имала зацапване да сподели колко време е продължило.
Извинявам се ако не е много ясно това което искам да напиша,но место не мога да си намеря от притеснение.

П.П. Пожелавам на всички ви една прекрасна и безпроблемна бременност и на финала здрави и пухкави бебоци.

# 98
  • Мнения: 0
Добро утро на всички!
Ето, че вече се започна с ранното събуждане..
Марла, аз се отказах от пътуването, казаха ми, че ако е имало един спонтанен аборт, при следваща бременност е рисков периода, в който е станал при предишната бременност. Аз в момента съм точно в този период. Моето пътуване щеше да е много натоварващо, но ако се чувстваш добре до Гърция не е кой знае колко пътя. Не смея да те съветвам, тъй като аз избрах варианта да не пътувам.
VanilaV не подценявай кафявото зацапване! Вариантите са или да се преустанови с времето, или сигнализира за някакъв проблем. Аз имах кафяво зацапване при предишната бременност. Изчетох форумите, разбрах, че често се случва и реших, че е нормално. Когато отидох на преглед, ми биха инжекция за задържане, но явно е било малко късно - след два дни , в които зацапването продължи, получих кръвоизлив и направих спонтанен аборт. Сега нямам зацапване и се моля всичко да е наред, но за всеки случай си почивам повече, пия фолиева киселина и си слагам вагинално таблетки прогестерон. След спонтанния аборт доктора ми предписа прогестерон и ме посъветва да започна прием веднага след положителен тест за бременност...
Разбира се, не искам да ви плаша, възможно е и често срещано е това зацапване да се преустанови с времето и искренно ви го пожелавам!
Почивайте си повече!!!

# 99
  • Мнения: 98
Ох това с почиването хич не ми се отдава, пък и като си на работа как да си почиваш.

Хайде, ако има момичета ходили при доки за първи пуът да се похвалят да не си трайкат.  Wink Hug

# 100
  • Мнения: 66
Аз преди година и половина някъде успях да отслабна драстично (15 кг) с диета и спорт и много ме е страх сега да не се отпусна съвсем и да почна да се тъпча, че аз малко нямам мярка... Не знам и с тренировките как да процедирам - от 3-4 седмици не съм тренирала, защото бяхме отпуска и пътувахме, сега не смея да подновя тренировките да не навредя на бебето.
И аз това лято отслабнах драстично от 71 на 58 кг и сега затова минавам на 90 дневната за първите 3 месеца, не вярвам да ми навреди.
Няма да правя само водните дни.
Някой бе писал за отрицателните емоции. Аз не спирам да рева и да се чувствам виновна, че не се радвам както би трябвало на бременността. И тая криза ме плаши. Ние и двамата работим на две места и пак едвам се справяме...

# 101
  • Мнения: 5
Момичета, записвам се и аз. Термина ми е около 05 Май Simple Smile))

Zuzi, гледам, че първото ти детенце е голямо колкото моето, аз досега го кърмех, но ми се налага да спра заради новата бременност, ти имаш ли такъв проблем и как се справяш?

gabi_al, през април направих спонтанен и аз, доктора ми препоръча да не се натоварвам и да си почивам максимално, този уикенд има рок събор близо до вилата ни и толкова много ми се ходи, но ще се наложи да пропусна... До 12г.с. мисля да съм по-внимателна Simple Smile

Успех на всички бъдещи мами Hug

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 12:31 от silver_moon

# 102
  • Мнения: 14
silver_moon, първо честито  Hug. Моя звяр го кърмих до средата на 8 месец, после нямах вече кърма, а и той яде в огроооомни количества. И сега е така, а пък е с поднормено тегло  Laughing
zoryto, 90 -дневната е много хубава диета, но питай някой лекар все пак дали е подходяща за бременни. Притеснява ме единствено въглехидратния ден. За това, че не си се зарадвала напълно не се притесняваъ, не е в теб проблема, а в пустите хормони. Аз се нервирам на най-дребните неща, чак треперя от нерви, спя неспокойно, сънувам кошмари...все гадории. Скоро тази буря от хормони ще отшуми и ще сме едни щастливи и дебели мами  Laughing  Laughing  Laughing

# 103
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте сладурки,
аз малко се позагубих, ама търча по малката беля Simple Smile Става все по-луда и по-луда и от както проходи не мога да я настигна /а не е още много стабилна и пада/.
Четох по диагонал, но следобед ще се заема сериозно и ще се включа по-адекватно по темите.
Мен ме мъчи безсъние и е ужасно. Дано скоро отмине.

Пожелавам ви страхотен, слънчев ден!!!!    bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 5
Zuzu, благодаря за отговора Simple Smile
Офф, на мен по цял ден ми се спи, но не мога, вечер заспивам чак към 1ч...

Общи условия

Активация на акаунт