Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Как мога да помогна на бебето си с колики?
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако бебето ми не иска да суче?
Ако бебето ви не желае да суче, можете да опитате ръчно или машинно изцеждане и след това да му предложите кърмата от шише. Важно е да се консултирате с педиатър за съвет и подкрепа. Някои майки откриват, че изпомпват кърмата си и я дават на бебето, което може да бъде полезно, ако имат достатъчно мляко. Не забравяйте, че водата и чаят могат да допълнят следващото хранене на бебето, особено ако е на кърма. Също така не е необходимо да дава вода на бебето, особено ако детето е на кърма, тъй като кърмата съдържа 85% вода и може напълно да утоли жаждата му, особено през летните месеци.
-
Как мога да помогна на бебето си с колики?
За облекчаване на коликите при бебета могат да се използват различни методи като използване на специални капчици като Infacoл, приготвяне на чай от копър, масажиране на коремчето, промяна в диетата на майката и промяна в позицията по време на хранене. Важно е да се консултирате с педиатър за най-подходящите методи за вашето бебе.
-
Какво да очаквам по време на цезарво сечение?
По време на цезарово сечение е важно да запомните, че изборът на акушерка не е необходим, тъй като ключовите фигури са анестзиологът, лекарят и майката. Цезарското сечение е операция, която може да причини болка; обаче, от съществено значение е да имате доверие в лекаря и да останете спокойни. След процедурата може да има дискомфорт, но това е нормално. От решаващо значение е да следвате инструкциите на лекаря за възстановяване и да се консултирате с него за всякакви въпроси или притеснения.
-
Как да следвам препоръките на педиатъра за хранене на бебето, когато то се събужда от глад след два часа?
-
Как да храня бебето, ако то не пие вода или чай, само няколко глътки?


,но да е жив и здрав ще се мъчим пък каквото стане...Поставиха ни и ваксината за хепатит В,и до този час всичко показва че я понася добре,дадох тази вечер превантивно панадол,но си мисля че беше излишно 
бабата ни да се справи и да не се налага включване от моя страна.Много ми е странно до сега никога никой не е гледал децата ми освен мен и мъжо,та малко ми е кофти но е факт че имам нужда от почивка.грижата за две деца и то с не много голяма разлика не се оказа много лесна задача...

Това, че бебето използва майката за биберон е леко некоректен израз. Биберонът - залъгалка е измислен за да замести гърдата, когато майката я няма. Да отдели бебето от майката, да го залъже. Бебетата имат физическа потребност от сукане и близост, от директен човешки контакт. Бебетата могат също така да сучат и само за успокоение, за приспиване, като метод за справяне с болка или дискомфорт. Разбирам, че понякога такова кърмене накуп може да е изтощително за майката - дали е вариант за теб в този период, когато бебебто иска да суче по-често, да го сложиш до теб и да го кърмиш легнала - така то ще суче, а ти ще си почиваш? За много от майките в един момент става най-лесно да спят заедно с бебето си или така да доближат кошарката със свалена решетка, че бебето да е на една ръка разстояние. Така се избягва ставането и взимането, като и връщането на бебето.
за това не знам дали сте коментирали вече. Ако сте говорили по въпроса просто не ми отговаряйте.

