Резултат при болест на Даун 1?

  • 226 950
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 470
И възрастта ми не е малка, но амниото доказа, че е случайна грешка не сме ген. носители. И на мен вероятно ще ми предстои инвитро още не сме стартирали, но на там отиват нещата. Стискам ти палци за успешен финал.

# 1 321
  • Мнения: 1 248
Риска от Едуардс се повишава с  възрастта точно както и  риска от синдром на Даун. Просто е доста по-рядка аномалия ако при синдром на ДАун честотата е при 1 от 500 раждания/ при жени на 40 - 1 към 100/, при едуардс е 1 към 6000 /това при неизследвани бременности. Освен това се хваща по-лесно на ФМ, за разлика от синдром на Даун.

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 05:16 от cherenlebed

# 1 322
  • Мнения: X
И възрастта ми не е малка, но амниото доказа, че е случайна грешка не сме ген. носители. И на мен вероятно ще ми предстои инвитро още не сме стартирали, но на там отиват нещата. Стискам ти палци за успешен финал.

 Много съм ти благодарна за отговора, защото той много ми помага в този момент.
 Благодаря за това , че ме правиш съпричастна на твоя опит.
 ИСкам да те попитам още няколко въпроса, ако те притеснява да отговориш тук, може и на лични.
 А именно - кой ти назначи амниоцентезата,
какви бяха показателите да се назначи тази амниоцентеза,
и къде я прави.
 Heart Eyes

# 1 323
  • Мнения: 470
gerda1 може да ме питаш за всичко няма проблем. Ами отидох на фетална морфология в МЦ Фемина София и там доц Карагьозова изведнъг жидя, че липсва лъчевата кост на едната ръчичка и каза, че това за нея е тризомия 18 синдром на Едуардс почти припаднах в кабинета не чувах не виждах докато осъзная какво ми говори не бях на този свят. За няколко дни преди това ме преглеждаха оше 3 специалисти и всички твърдяха,  че всичко е наред. аз и без това щях да си правя амнио за по-сигурно, но сега вече чаках доказателство за диагнозата. Амниото беше в Майчин дом при доц. Димитрова странно казват за нея, че е много дръпната, но към мен се отнесе добре не съм имала проблеми амниото мина за секунди нищо не разбрах но в интерес на истината бях в такова състояние, че и главата ми да бяха отрязали нямаше да усетя. Изапочна мъчителното чалане защото ми пуснаха разширения анализ , ане само за 4-те тризомии той става за около 20 дена голяма мъка беше и като ми се обадиха от ген. лаб само ми потвърдиха резултата.   

# 1 324
  • Мнения: X
sisiandi, много ти благодаря за отговора, за мен той означава много.
В коя седмица се засече тризомията?

# 1 325
  • Мнения: 470
12 г.с но според Карагьозова точно тази липса на костица е могла да се види от добър специалист още в края на първия триместър, но късмет, не видяха ходих при друг доцент Балев във варна уж най-добрия каза, 1а от Феме всичко е наред на мен обаче някакво чувсто не ми даваше мира и бегом към София там ме гледаха в Щерев и  друга лекарка Цолова пак във Фемина и всичко беше уж наред, но ако трябва да съм напълно честна в Щерев ме преглежда д-р Чавеева и тя изрази някакви съмнения, защото видя някакъв обратен кръвоток в пъпната връв, но нищо по конкретно 

# 1 326
  • Мнения: X
И моята информация е, че за най-трудните случаи се налага консултация с Фемина и Димитрова.
Там доста се чака, ако случайно трансферът ми е успешен, колко време преди това трябва да се запиша за ФМ в този център?
 Ако имаш някакви координати би ли ми ги дала на лични. Heart Eyes

# 1 327
  • София
  • Мнения: 10 698
Не бих си причинила ходене при Димитрова никъде и по никакъв повод!

За най-трудните случаи е д-р Сигридов.

# 1 328
  • Мнения: X
Аз ходих и гледах как са нещата в МД. Доц. Димитрова може да е особен характер, но е най-опитната в България.
 Ако успея сигурно главно ще се следя при Михова, но ще искам и резервен вариант.
 Частната клиника сигурно ще иска тя да прави амниоцентезата, но пък критерия при тази манипулация е опитността. Има време да ги мисля тези неща, но гледам да си набавя някаква информация напред.

# 1 329
  • София
  • Мнения: 8 131
Не бих си причинила ходене при Димитрова никъде и по никакъв повод!

За най-трудните случаи е д-р Сигридов.
Абсолютно подкрепям!!!
И защо пък Димитрова да е най-опитната? Това кой го реши? Аз знам за няколко случая, изкарала акъла на родителите напразно. А и колкото и да е опитна, това не оправдава държанието и!

# 1 330
  • София
  • Мнения: 10 698
Всеки си е луд по своему.
Но Димитрова води класацията.
Извинявам се, но нямам нужда да бъда дърпана, обиждаща и тн.
А кой колко е опитен е субективно понятие. Тя не е най-опитната.
Михова- този страхотен лекар и човек! също е за предпочитане, само където ми се струва тя не прави амниоцентеза. Но пък Сигридов прави и е ценен кадър меко казано. Добре, че беше той иначе нямаше да имам деца. И даже съм една от щастливките на които ти е изродил дете.
С Димитрова ( преди да попадна при Сигридов въобще  не знаех що за оса е) се опитах да говоря по телефона,  да ме вмъкне в график-  беше арогантна и зла. После брат й хахавия ме гледа- не е по- далече от сестра си. Та който го влече - моля, но имайте не едно а десета на ум и се подгответе да бъдете унижени.
Дори за предпочитане пред нея е Марков.

# 1 331
  • София
  • Мнения: 23 165
...Михова също е за предпочитане, само където ми се струва тя не прави амниоцентеза....
прави.

# 1 332
  • София
  • Мнения: 10 698
Супер. За секцио знам, че прави, не знам защо се колебаех за амниото. Може би щото щях със Сигридов ако се наложеше. ..и не е ставало на дума при нея.

# 1 333
  • Мнения: X
Амниото е високорискова манипулация и там не еважно дали ще се държат мило с мен, а колко пъти лицето, което я извършва я е правило преди. Hug

# 1 334
  • София
  • Мнения: 23 165
а защо не може хем да я е правило много пъти, хем да се държи нормално  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт