Резултат при болест на Даун 1?

  • 226 941
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: X
Това всеки го иска , бамба.

# 1 336
  • София
  • Мнения: 793
 Аз съм много доволна от д-р Стратиева и я препоръчвам с две ръце. Преди около година ми направи хорионбиопсия в 12 г.с. Имаше съмнение, че бебето е с Даун, поради обратен кръвоток и шум в сърцето. Процедурата не даде странични ефекти. В момента имам здраво момиченце Heart Eyes

# 1 337
  • Мнения: 470
gerda1 виж в нета МЦ Фемина аз от там взех телефоните и като се обадих се оказа, че часовете за Димитрова бяха изчерпани 1 месец напред и затова ми дадоха за Доц. Карагьозова и тя си свърши работата, а за амниото Димитрова наистина беше много бърза и опитна, пак казвам с мен се държа добре обрана от емоции, но в никакъв случай груба, не съм ходила при Сигридов, четох много добри отзиви за него, но при мен така се стекоха нещата проучи и може и там да пробваш.

# 1 338
  • Мнения: X
sisiandi, всеки път съм много благодарна на твоите отговори, защото те ми дават много важна информация за мен.
В коя седмица се прави първата ФМ, нали тя показва, ако има някакви нарушения?

# 1 339
  • Мнения: 179
gerda1 може да ме питаш за всичко няма проблем. Ами отидох на фетална морфология в МЦ Фемина София и там доц Карагьозова изведнъг жидя, че липсва лъчевата кост на едната ръчичка и каза, че това за нея е тризомия 18 синдром на Едуардс почти припаднах в кабинета не чувах не виждах докато осъзная какво ми говори не бях на този свят. За няколко дни преди това ме преглеждаха оше 3 специалисти и всички твърдяха,  че всичко е наред. аз и без това щях да си правя амнио за по-сигурно, но сега вече чаках доказателство за диагнозата. Амниото беше в Майчин дом при доц. Димитрова странно казват за нея, че е много дръпната, но към мен се отнесе добре не съм имала проблеми амниото мина за секунди нищо не разбрах но в интерес на истината бях в такова състояние, че и главата ми да бяха отрязали нямаше да усетя. Изапочна мъчителното чалане защото ми пуснаха разширения анализ , ане само за 4-те тризомии той става за около 20 дена голяма мъка беше и като ми се обадиха от ген. лаб само ми потвърдиха резултата.   

sisi andi, моето най-искрено съчувствие за това, през което си преминала. Не знам колко време е минало от тогава, но ако все още се бориш за бебе, пожелавам ти от сърце един нормален изход възможно най-скоро! И все пак не мога да се сдържа да не изкажа възмущението си. Как така трима специалисти няма да видят липсваща кост... newsm78? Умът ми не го побира просто. Аз съм почти в 9-я месец и както писах в темата преди време, имам своите страхове за бебето, но това което искам да кажа, е че дори при най-добрите специалисти чувството за мен е да си като на поточна линия. Примерно аз като отидох притеснена след последните ми УЗ замервания от женската консултация за късната ФМ при доц. Димитрова, тя ми викаше така разпалено през целия преглед, че дори не знам колко е виждала в яда си... Обвиняват ни, че постоянно четем по форумите, но ето, че и за това си има причините.

# 1 340
  • Мнения: 470
 suppression благодаря ти, дано да е успешна тази борба за всички момичета. Ами не знам според мен или не са гледали толкова внимателно както казваш "поточна линия" а не би трябвало  първо си плащаш и то не малко пари и второ всяка бременна има своите страхове отношението трябва да е различно, НО..... и колкото и да ни обвиняват, че четем е по-добре да си информиран.  Hug

# 1 341
  • София
  • Мнения: 10 698
Първата фетална трябва да е в 11гс. Тогава ако е наистина специалист задапаратното устройство може да види маркери за дадена хромозомна болест.
Ако е добър специалист още и по жълтото тяло в началото на бременността може да се ориентира ще го бъде ли плода или не.

# 1 342
  • Мнения: X
Магнет, благодарско.

# 1 343
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
2010 когато направих първата ФМ по спешност заради отказаната амнио и висок риск за Даун на БХС ми я прави лекар който беше обучаван от д-р Димитрова. Почти час гледа плода за всяка една аномалия която може да има при Даун. Всичко изглеждаше наред, но въпреки това звънна на д-р Димитрова за да уговори втори преглед при нея. Оказа се че не е в България и аз отидох при д-р Карагьозова. С този преглед тя потвърди че бебето е ок и най-важното че психологически ми помогна да преодолея шока от един такъв резултат от БХС и идиотското държане на лекар от МД. До края на бременността правих още 2 ФМ при нея и разширена фетална ехокардиография - бебето беше обърнато винаги на страна на която не можеше да види добре сърцето, а при висок риск за Даун и липса на амнио е препоръчително да се види сърцето.
В лекарските среди за д-р Димитрова се говори че е скенер във ФМ. Всеки лекар може да гледа в апарата, важното е какво вижда и дали може да разпознае аномалиите. На мен д-р Карагьозова ми е я препоръчаха като вторият човек който може твърдо да каже дали бебето е добре.
suppression, въпреки всички ФМ имах страхове за детето. Когато го целунах след раждането и неонатолога тръгваше с детето към отделението му казах че съм била с висок риск за Даун и съм отказала амниоцентеза. Плаках когато се върна да ми донесе синята лентичка и ми каза - здрав е Simple Smile

# 1 344
  • Мнения: 16
Аз съм в 11 седмица и след ултразвуковия скрининг вчера оцениха риска за даун на 1:120 поради липса на носна кост или хипопластична,пуснахме пренатест ,но съм много притеснена,някой друг минал това ?

# 1 345
  • София
  • Мнения: 3 030
sissy77, за съжаление, доста момичета сме минали през това - по-назад в темата.

Стискам палци при теб всичко да е наред! Пиши, като имаш резултат.

# 1 346
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Ох, всеки път като видя нови отговори в темата и  Confused

sissy77, съжалявам, че ти се случва! Надявам се на добър финален резултат!

# 1 347
  • Мнения: 16
Опитвам и аз да изчета сега повечето съдби описани тук,не мисля че съм много обнадеждена,просто ще чакам резултата от пренатеста Cry

# 1 348
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Кога ще излезе той?

# 1 349
  • Мнения: 16
до седмица някъде,99 процента точност без риск за плодът

Общи условия

Активация на акаунт