Резултат при болест на Даун 1?

  • 226 949
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Стискам палци!

# 1 351
  • Мнения: 16
Благодаря

# 1 352
  • Мнения: 179
Здравейте,

Наскоро четох две статии, според които БХС може да не е много надежден скринигов метод при болните от яйчникова поликистоза като мен, тъй като се оказва, че тези жени заради проблема си обикновено имат значително по-ниски нива на Papp-a и b-hcg. На 27 съм и моят комбиниран риск за Даун от ранния БХС е 1:4000 заради ниския papp-a. B-hcg ми е сравнително нормален, макар и леко нисък -  под 0,9 МоМ. Не питайте как стигнах до всичките "прозрения"... Доц. Димитрова не беше изразила никакви притеснения и на трите ми фетални, но след едни неточно измерени мерки в Токуда на ултразвука съм се побъркала съвсем и сама си намерих меки маркери по съотношенията Sad Остават ми няма и два месеца до термина, но тайно ми се искаше БХС да беше показал някой кофти резултат, да си мина през амниоцентезата и сега да не ги мисля тези неща  Cry Наслушала съм се на всякакви случаи от всякакви държави - хора с лоши резултати от БХС с по 4-5 маркери и здрави деца, както и за такива с перфектни резултати и фетални морфологии и накрая изненадани...

Едва ли съм единствената притеснена тук, та на всички ви от сърце желая по-малко нерви.

Здравейте,

Да се отчета и аз по темата, тъй като бях споделила притеснения. На 18-ти ми се роди момченце. Жив и здрав е, слава Богу, но както се вижда от поста ми, плацентарният протеин ми беше доста нисък. Детенцето се роди недоносено (2,470) в началото на 38 г.с., като веднага след раждането акушерката ме пита дали съм пушила цигари  Rolling Eyes Плацентата ми никак не е изглеждала добре, при положение че до 34 г.с. бях на Аспирин Протект заради тромбофилия и освен това нямам високо кръвно или диабет. Резултатът от доплеровото изследване на края на 31 г.с. си беше нормален, което означава, че "състаряването" на плацентата е започнало след това... Това го споделям просто за информация за тези от вас с нисък PAPP-A от ранния БХС да си имате едно наум.

Също така за себе си съм решила живот и здраве с втора бременност да пропусна БХС и да отида директно на амниоцентеза. Заради този плацентарен протеин и странните мерки на главата последните два месеца от бременността ми бяха истински ад, които не си представям да преживея втори път. Не че перфектни резултати от амнио са гаранция, че хиляда други неща няма да се объркат, но са си голямо успокоение.

На всички ви желая от сърце подобен щастлив изход и доколкото е възможно, една спокойна бременност! Praynig

# 1 353
  • София
  • Мнения: 8 131
Колко ти беше плацентарният протеин? Моят също беше нисък, с риск 1:1900. Родих секцио в 39 седмица. Бебе 3500, напълно бистри води и плацента втора степен. Та не мисля, че има такава зависимост.

# 1 354
  • София
  • Мнения: 10 698
Ниския плацентарен протеин е и предпоставка за прееклампсия. Каквато ми се случи с първата успешна бременност. Но не е правило . с беба пак беше нисък,  но пък не се случи.  И двамата се  родиха доносени 3250 и 3400 в 39гс

# 1 355
  • Мнения: 179
Колко ти беше плацентарният протеин? Моят също беше нисък, с риск 1:1900. Родих секцио в 39 седмица. Бебе 3500, напълно бистри води и плацента втора степен. Та не мисля, че има такава зависимост.

Моят беше 0,38 или 0,39. Иначе съм съгласна с теб - доколкото съм чела, нисък PAPP-A може да значи хромозомно заболяване, може да сигнализира за по-натъшни проблеми с плацентата, а може и да не значи абсолютно нищо, както е било в твоя случай.

# 1 356
  • София
  • Мнения: 8 131
Обаче има и друго...
И с двете бременности имах нисък ПП, но с втората Сигридов ми обясни, че сме получили такъв резултат, защото в началото плацентата беше захваната по цикатрикса от първото секцио. В 15 седмица вече се беше вдигнала. Каза, че ако тогава се изследва пак, със сигурност ще е по-висок. Та и точният момент на изследване има значение.
И моят е все около 0.35-0.40.

# 1 357
  • Мнения: 1 687
аз и с двете си бременности бях с нисък PAPP-A. плацентата ми започваше да старее още в 7 м., но голяма се роди 2,9 кг. в 38 г.с., а дребния 3,3 кг. ден след термин. и прееклампсия не съм имала. марков ми обясни, че просто така си износвам бебетата. и че и 5 бременности да имам все такива ще са - нисък пп, старееща плацента, малко околоплодни води.

# 1 358
  • Варна
  • Мнения: 5 886
При последните ми две бременности, също бях с нисък PAPP-A.
В първия случай - 0.3, бременността приключи в пети месец с мисед аборт, лош плацентарен анализ и малко по-късно диагностирана тромбофилия.

Следващият път - почти същият резултат. Страшно трудна и рискова бременност, недоносено бебе, родено в 32-ра седмица.

Склонна съм да търся взаимовръзка между резултатите и развитията поне при мен.

# 1 359
  • Мнения: 319
Здравейте момичета,
Изчетох доста от тази тема, тъй като съм на 36, имам недобри резултати от бхс 1 и 2 (висок риск за синдром на Даун). Бях на консултация с генетик в Майчин дом и по негов съвет и на следящия ме лекар ще правя амниоцентеза. Въпросът ми е към хората, които са си правили това изследване в Майчин Дом, моля, споделете при кой лекар и какви са ви впечатленията. Срещнах доста мнения за д-р Димитрова, че е добър специалист, но "дръпнат" човек. Дали да избера нея? Понеже има възможност да си избереш екип срещу 155 лв. Докторът на консултацията ми изброи и други имена, но всичко ми е лека мъгла и си спомням само д-р Карагьозова. Моля помогнете ми с имена на добри в манипулацията лекари, които да имат и що-годе човешко отношение. Процедурата ме притеснява. Благодаря ви предварително.

# 1 360
  • Мнения: 470
mishche аз съм правила при Димитрова, избрах нея, защото Карагьозова щеше да излиза в болничен. Не се паникьосваи трае секунди нищо не се усеща Димитрова дръпната, недръпната  е направо факир докато разбера какво става и каза ставай готова си страха беше тройно по-голям хубавото е, че преди процедурата много внимателно оглежда за всички маркери вижда и неща, които другите не могат. Аз лично съм много доволна. Не се притеснявай от процедурата, дано резултата е добър. Hug

# 1 361
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 124
mishche, аз правих при Карагьозова и съм с много добри впечатления от нея, а дори не съм имала уговорка с лекар. Просто ме спечели с отношението си още от като ме приеха в Майчин дом, много слънчев човек! Не се плаши излишно, цялата процедура е нистина бърза и безболезнена. Повече се усеща като ти вземат кръв от вена, отколкото боцването за амниоцентезата. Simple Smile 

# 1 362
  • Мнения: 179
Здравейте момичета,
Изчетох доста от тази тема, тъй като съм на 36, имам недобри резултати от бхс 1 и 2 (висок риск за синдром на Даун). Бях на консултация с генетик в Майчин дом и по негов съвет и на следящия ме лекар ще правя амниоцентеза. Въпросът ми е към хората, които са си правили това изследване в Майчин Дом, моля, споделете при кой лекар и какви са ви впечатленията. Срещнах доста мнения за д-р Димитрова, че е добър специалист, но "дръпнат" човек. Дали да избера нея? Понеже има възможност да си избереш екип срещу 155 лв. Докторът на консултацията ми изброи и други имена, но всичко ми е лека мъгла и си спомням само д-р Карагьозова. Моля помогнете ми с имена на добри в манипулацията лекари, които да имат и що-годе човешко отношение. Процедурата ме притеснява. Благодаря ви предварително.

Mishche,

Кураж и стискаме палци, че изходът ще е добър, както се случва при огромната част жени с лоши резултати от БХС! Аз имам впечатления от Димитрова покрай феталните - наистина не е от най-приветливите, но не бих я определила като груба в никой случай. Доколкото съм чувала, тя е човекът с най-много амниоцентези в Майчин дом (и сигурно в България), но имай предвид, че за да осъществява тази манипулация, даден специалист трябва да отговаря на строги условия, т.е. случайни няма.

Успех и всички чакаме да се похвалиш с хубави новини!  bouquet

# 1 363
  • Мнения: 319
Забравих да питам - при избор на екип за амниоцентезата, нужно ли е да се срещнеш с избрания лекар и да се уговориш за ден с него? Напълно ми изскочи от ума да питам в болницата за това.

# 1 364
  • Мнения: 470
Да необходимо е.

Общи условия

Активация на акаунт