детски кардиолог д-р Красен Демирев

  • 14 057
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 555
Аз също се чудя дали е същият, който ти описваш. И изобщо не преувеличавам в констатацията си. Нямам нищо против да каже кой къде да бъде - нормално е да определи някакви правила в неговия си кабинет, но интонацията, с която говореше беше повече от обидна и начинът, по който квалифицира българските пациенти като дебили ( цитирам точната му дума) е повече от недопустима. Рабирам да сме му дали повод да се държи по този начин, а той така отговори на нашето "Добро утро", когато го поздравихме и адекватен отговор на поздрава си НЕ получихме. А бебето ми досега не е плакало в  лекарски кабинет - усмихва се и сама закача лекарите и сестрите. Ходила е в различни лекарски кабинети с достатъчно нови за нея предмети в тях и не е хленчила, както при него. На кардиолог не е ходила, но освен ехографа, друго от този кабинет не видя, а на ехограф е преглеждана няколко пъти до момента и не е реагирала по този начин.
Не споря за компетентността му. Аз сама забелязах, че е добър специалист, но подходът му към пациентите МНОГО куца. Дори да не  е уд, то определено е 100%-ов ПРОСТАК до границата с лудостта. Но ако наистина с едни се държи нормално, а с други идиотски (без да е провокиран), това говори за поведенчески проблем.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 493
Е е е айде сега и психо портрет направи на доктора, предполагам не си дипломиран психолог, така че .....
Аз написах моите впечатления и това как при нас минават прегледите.
Нямам впечатления доктора да е такъв какъвто го описваш  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 9 555
Аз също просто описах как минаха при нас нещата и изказах позицията си.  Wink Както вероятно си забелязала, повечето коментари в тази тема са против начинът, по който преминават прегледите при него. Не е нужно да съм дипломиран психолог, за да си направя изводи от елементарна обща култура предвид това, че явно често си мени поведението. Освен това имам педагогическо образование и ( макар и кратък ) стаж, които ми дават възможност да преценя, че отношението му към по-голямата част от  децата, които го посещават  и техните родители  явно не е особено адекватно (съдейки както по моята визита при него, така и по повечето от останалите коментари тук).
Пак казвам - доволна съм от компетентната консултация и начинът, по който ми обясни за какво става въпрос при детето ми. Не ми харесва отношението, както и окачествяването на пациентите като ( цитирам ) "дебили". Най-малкото неговите пациенти са деца и е меко казано абсурдно да ги нарича така.
Всеки си има мнение и го изказва. Не е нужно да спорим. Струва ми се, че влизаш в ролята на негов защитник, а това е излишно.  Peace Радвам се, че с теб и детето ти се държи нормално и се надявам така да продължи. Също така ти пожелавам проблемът на детето скоро да бъде разрешен. А относно д-р Демирев всеки може сам да прецени за себе си дали би завел детето си повторно там според личните си впечатления. Тук можем да изказваме мнението си, за да помогнем евентуално на други майки да направят избор на кардиолог. Това, струва ми се, е и идеята на тази тема.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
Хвърли един поглед на темата и виж, че 3 са недоволните от отношението и 4 -ма са доволните.  Peace
А ти се замисли, защо пред едни си позволява да се държи по един начин, а пред други не си позволява.
И да - влизам в ролята на защитник, защото съм доволна от доктора, както и преди писах - обиколила съм и други кабинети /кардиологични/ и затова имам база за сравнение  Peace
И може би наистина голяма част от българските пациенти са "дебили" - ти например знаеш ли си правата и задълженията като пациент? Колко пъти си връщала амбулаторен лист от преглед на личният лекар след като ти е дадено направление или неизползвано направление и т.н. ... или ако ти си го правила , знаеш ли че повечето хора незнаят  и т.н. мога да продължа с примерите, но е излишно.
И е жалко, че човек с педагогично образование се мисли и за психолог  Peace, може би затова сме стигнали до тук като държава, защото всеки казва "не е нужно да съм учил еди какво си за да го разбирам"  Peace

Спирам да пиша

# 19
  • Мнения: 15 379
Аз не разбирам полемиката - най-важното е, че той прекрасно си разбира от работата. Абсолютно не одобрявам и не толерирам грубостта, макар че не я видях, нито усетих и за миг при посещението ни.

Има нещо, което всеки трябва да знае обаче - посещението при лекаря специалист изисква определени правила, грамотност, маниер и изобщо етикеция. Съзнавам, че често майките са страхотно притеснени, но дори и в такъв момент въпросите трябва да са предварително подготвени и любезността да не остава на заден план.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 555


И е жалко, че човек с педагогично образование се мисли и за психолог  Peace, може би затова сме стигнали до тук като държава, защото всеки казва "не е нужно да съм учил еди какво си за да го разбирам"  Peace

Спирам да пиша

Не се мисля за психолог, далеч съм от подобни фантазии. Казах, че от обща култура и на базата на педагогическите ми познания заключавам, че отношението му е неадекватно.  Wink Никъде не съм казала, че се смятам за психолог, освен това бих добавила, че не се смятам и за педагог, тъй като опитът ми е беден,  но не ми е нужна професионална компетентност, за да изкажа личното си мнение - прекрасен специалист е, що се отнася до чисто медицинската страна на нещата, но според мен това трябва да бъде съчетано с правилното поведение. Той работи с деца и дори по някакъв начин моето "Добър ден" на влизане в кабинета да го е подразнило, не е нужно да плаши детето ми с арогантното си поведение и вместо поздрав да ми обяснява, че пациентите са дебили. Преди всичко пациентите са болни хора и се нуждаят от нормално отношение ( не държа да се разтапя от любезност, просто не е нужно аз да си го отнасям заради неговото лошо начало на деня  Peace ).

 До момента защитавах позицията си или по-скоро се опитвах да обясня какво точно ме възмущава в поведението на д-р Демирев, за да могат евентуално повече родители да си преценят могат ли да преглътнат такова поведение и да го посетят с децата си. Давам си сметка, че може би беше излишно, защото със сигурност нито аз ще приема твоята позиция, нито ти моята, нито взаимната  размяна на мнения между нас двете ще бъде от полза на някого тук.

Ще вметна само още нещо като реплика към поста на Sourcherry, с която съм абсолютно съгласна. Аз самата ( колкото и да съм притеснена) винаги отивам с предварително записани въпроси, за да не забравя нещо и да не губя време на лекаря докато се опитвам да си спомня какво още щях да питам. Също така много държа на добрия тон и винаги се стремя да го спазвам, включително при посещенията ми в лекарски кабинет. Освен това се смятам за достатъчно грамотен човек и смятам, че изпълнявам и графата "грамотност" в твоя пост. Може би по тази причина очаквах да срещна същото и от страна на лекаря - добро отношение, но за жалост не го получих. Получих компетентно медицинско обяснение, за което му благодарих.  Но не получих интелигентно отношение. Не смятам, че по някакъв начин съм предизвикала грубостта му. Както виждам в тази тема, не съм единствената, към която се е отнесъл нелюбезно (меко казано).
Явно д-р Демирев си има свой собствен етичен кодекс и на база на него решава как ще се държи към всеки отделен пациент. Според мен поведението му беше просташко, но в България последните години простащината се шири безнаказано, така че явно грешката е в мен. Може би ако му бях отговорила в неговия тон, щях да получа друг отговор, но просто ще знам как друг път да реагирам на подобни лекари. И все пак дано не срещам повече лекари от този типаж. Praynig

# 21
  • Мнения: 379
Има ли пресни мнения за доктора? Записах час за малчо при него и ми се иска да знам.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 493
Последното ми посещение беше юни месец, следващото /живи и здрави май - юни 2015 г/

# 23
  • София
  • Мнения: 93
Днес бямхе на профилактичен преглед при Демирев, влязох със свито сърце (особено след прочита на темата тук...), но... Оказаха се напразни тревоги. Да, докторът определено не се лигави с майки и деца, да, докторът изпрати безцеремонно за нов час пациенти, закъснели с повече от час за прегледа си, но... Се държа изключително адекватно и любезно, без да преиграва. И с детето ми бе много внимателен. Определено е голям специалист, според мен не трябва майките да се притесняват от преглед при него. Отивате навреме (много важно!!!) , после стегнато обяснявате какво ви води там, малко приказки, оставяте го да си свърши работата без да му висите на главата и да задавате въпроси, просто си мълчите. След като е готов, той сам ще седне на бюрото си и ще ви обясни всичко както си му е реда. По напред в темата имаше много подробен съвет, който се оказа изключително ценен за мен. Оставете човека да си свърши работата и той ще се държи добре с вас. Ама понякога ги разбирам докторите....има пациенти, които наистина нямат мяра...А когато си мнооого добър специалист....май от време на време имаш право да си странен....

# 24
  • София
  • Мнения: 9 555
Днес бямхе на профилактичен преглед при Демирев, влязох със свито сърце (особено след прочита на темата тук...), но... Оказаха се напразни тревоги. Да, докторът определено не се лигави с майки и деца, да, докторът изпрати безцеремонно за нов час пациенти, закъснели с повече от час за прегледа си, но... Се държа изключително адекватно и любезно, без да преиграва. И с детето ми бе много внимателен. Определено е голям специалист, според мен не трябва майките да се притесняват от преглед при него. Отивате навреме (много важно!!!) , после стегнато обяснявате какво ви води там, малко приказки, оставяте го да си свърши работата без да му висите на главата и да задавате въпроси, просто си мълчите. След като е готов, той сам ще седне на бюрото си и ще ви обясни всичко както си му е реда. По напред в темата имаше много подробен съвет, който се оказа изключително ценен за мен. Оставете човека да си свърши работата и той ще се държи добре с вас. Ама понякога ги разбирам докторите....има пациенти, които наистина нямат мяра...А когато си мнооого добър специалист....май от време на време имаш право да си странен....

Много ме зарадва постът ти. Все пак може да се държи нормално този човек. Върнах се назад и прочетох, че има доста доволни, но и недоволните не сме малко. Има едно, в което съм съгласна с вас доволните - Демирев е добър кардиолог. И да, когато му досаждат, редно е да си защити авторитета. Но пак кавам - аз влезнах и поздравих, майка ми направи същото и попита може ли и тя да остане. Всичко тоа с любезен тон. Бяхме там преди часа ни, а той закъсня много, така че по тази точка не смятам да имам вина. Нямаше да възразим, ако той също нормално и човешки помоли майка ми да напусне кабинета - негово право е. Но той вместо това започна да говори на висок тон и да сипе обиди. Никой не може да ме убеди, че това е нормално, нито че ние сме го предизвикали. Въможно е някой да го е ядосал преди това, но по стар български обичай си го отнесохме ние, които в момента сме му пред очите. Това е човешка черта, макар и да не е положителна и на всеки се е случвало някога да си го изкара на друг. Щях да си затворя очите, ако не се държеше така пред бебето ми, което се уплаши много.
Ако се окажем едно от макото изключения, наистина ще се радвам, защото, пак казвам - той наистина разбира от кардиология и умее да обясни как стоят нещата на разбираем език, а в България имаме сериозна нужда от такива специалисти.  Peace

# 25
  • Мнения: 22
Здравейте. Сега се връщам от Др Демирев и искам да споделя мнението си. Много внимателно и обстойно прегледа бебето ми. Не пести време. Обяснява подробно, отговаря на въпроси. Не създава чувство за притеснение, а дори напротив, набляга върху това, че детето е добре и че няма нужда повече да го посещаваме. Доволна съм. Беше ми препоръчан от педиатъра и не съжалявам. Весела Коледа и здраве за всички дечица!

# 26
  • София
  • Мнения: 117
Току що се връщаме от посещение при д-р Демирев. Много съм доволна, търпеливо си изчкахме не му висяхме на главата, не го затрупвахме с въпроси, изчакахме го спокойно да си прегледа бебето ни и после ни обясни всичко спкойно и подробно, дори се закачаше с малката и тя беше много спокойна. Всичко беше чудесно!

# 27
  • Мнения: 21 275
Има ли някой със скорошни впечатления от този лекар ?
Не сме от София и искам да проуча преди да си запишем час.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 493
Има ли някой със скорошни впечатления от този лекар ?
Не сме от София и искам да проуча преди да си запишем час.

Аз бях отново при него в края на май месец тази година - на контролен преглед. Доволна съм, закача се с детето, въпреки че хич и не искаше да стои мирно, накрая му направи по остра забележка че не спря да говори докато го гледа на ехографа и малкият млъкна, така човека си довърши прегледа след което детето излезе на вън с баба си, а аз останах в кабинета и ми обясни какво що ..... и т.н. по нашият проблем.
Ако имаш конкретни въпроси - питай.

# 29
  • Мнения: 6
Връщам се от преглед при доктор Демирев ,
след прочетеното тук,отидох със свито сърце ,бях с майка ми и я предупредих,да не говори много,че бил особняк ,бях решила че ако прекали с  търпението ми ,и се държи неуважително няма да си мълча.

ЕЕЕ,ИЗВИНЯВАЙТЕ,ОЧАКВАХ ЕДНО,А ДОКТОРА Е СТРАХОТЕН,ЗА ПЪРВИ ПЪТ СИ ТРЪГВАМ ОТ ЛЕКАР,ТОЛКОВА УСМИХНАТА,НЕ САМО ЗА ДОБРИТЕ ПРОГНОЗИ,КОИТО ДАДЕ ЗА ДЪЩЕРЯ МИ,АМИ Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОЗИТИВЕН И ГОТИН ЧОВЕК.
НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ ,ЧЕ СЕ Е ДЪРЖАЛ ЛОШО С НЯКОЙ!
ОТИВАЙТЕ СМЕЛО,МНОГО Е ГОТИН!

Общи условия

Активация на акаунт