Юни 2011

  • 37 479
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 206
Чинче, стискам палци за прегледа!
Честито прохождане на Селин! Heart Eyes
Шуши, само че тоя сандал няма пета дефакто  Wink Иначе може да се носи и харесва, но от ортопедична гледна точка изобщо не е подходящ за дете на 1 г.  Peace Трабва да са твърди, може да не са кондури  Wink
За прохождането аз да кажа скромния си опит от две деца. Рали отиде в Копривщица падаща като круша. Прави 5 крачки и пада. На втората седмица тичаше по двора. В момента върви много стабилно и то благодарение на упражненията по неравен терен. Всяка от майките дето имат двор и пускат децата ще потвърдят. Така че когато имате възможност пускайте децата не по равно.

Момичета, имате ли в сайта на НОИ дата за майчинството, че при мен няма ведомост? Утре дали ще има парички?

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 17:24 от Vache

# 31
  • Мнения: 2 456
Здравейте.

Хоупфул, приятно прекарване. Вярвам, че всичко ще е наред от БХС и ФМ. Моя хемоглобин пък нисък.   bouquet

Цвети, ами щеше да ме послуша, но той смени тактиката. Той знае, че аз никога не бих го ограничила за такова нещо. Той обожава работата си и знам, че това седене в телевизия било то и на такъв пост не му доставя удоволствие.  Confused
Забелязвам, че мъжете просто нямат същата нужда от нас, както ние от тях...  Hug

Благодаря ви за пожеленията. Слав казва, че е добре, но има три доста големи рани по лицето, дясната ръка и рамо. Карал е бързо, говорел е и по телефона, видял дупка и използвал предната си спирачка, която направо го изхвърлила по лице. Радвам се, че не е бил на шосе, а на тротоар, ч е можело и кола да го блъсне.
За прегледа- всичко изглежда наред. Този път задна плацента (което може би обяснява пеперудките в корема от няколко дни   Blush). Нико мисля, че го усетих чак към 17-18 седмица, но тогава плацентата беше предна, а и първа бременност. Все пак не знам обаче дали не си внушавам. Пол все още не се вижда.  Crazy Не знам дали, защото не съм ходила при доц. Димитрова (която каза пола на Никола още в 13-та седмица, което за мен е рано и не вярвам в гаданията по-рано - вече се познавало пол и в 9-10 седмица, уж  Whistling) или наистина е рано, но... на 7 август се надявам да разбера цвета на гащите вече. Успокоявам се, че момичетата по-късно се виждат. Ха, дано.  Praynig

# 32
  • Мнения: 84
чинче, радвам се че всичко е наред. Hug чаках с нетърпение и пола, но скоро и това ще разберем. Heart Eyes На мен и двамата в 10 седмица ми казаха и не сбъркаха в нито едната бременност. Peace На сестрата на ММ чак в 21, но в Италия, а на мен в БГ в Пловдив при Даскалов. Нооо аз бях страшно много настоятелна и му казах че не тръгвам без да знам пола. Laughing В крайна сметка със София само заради това си дойдох в БГ, защото си го знаех Даскалов, че  ще върти върти, но накрая ще ми каже. Mr. Green Иначе в Италия си ми каза че е момиче в близо 10 седмица, като ми показа цепка, която при момчетата няма, аз нищо не видях и разбрах, но се доверих. В БГ в 10 седмица ми потвърди, че е момиче и веднага на розовите, така дълго мечтани, покупки. Flutter По принцип и аз съм чувала, че момичетата по късно се виждат, въпреки че Софито и по рано от Крис се видя. Много пъти просто не искат да кажат, защото ги е страх да не сбъркат, но си знаят какво е. Даскалов винаги ми викаше - 90% останалите 10% човешка грешка. Laughing Но човека с ни едно не сбърка жив и здрав да е...

Обувки с много твърда подметка летни не съм виждала. newsm78 Зимни си има, но летни имаме и тези точно показани от Шуши, само че розови. Има и едни на Мадаркеар, които дори все едно и нямат подметка, но са много лекички. Не съм се замисляла за подметката...

# 33
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче, аз утре имам превод на пари.
Ичка честито зъбче на Даричка Heart Eyes
Чинче, ще се види пола, най важното е че сте добре.
За обувките съм съгласна че трябва да имат твърда, вдигната пета за да държат крачето да не пада назад, но мисля че подметката трябва да е еластична и удобна, но Мона ходи вече 4месеца и мисля че може вече да не се вглеждам толкова в подробностите.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, аз утре имам превод на пари.

Бреее, мен какво са ме прескрипали тоя месец  Rolling Eyes Миналия ми преведоха само за 9 дни, щото моите неща за НОИ се носят след 20 число на следващия месец. Демек сега около 20 число колежките са занесли документите за юни. Уфффф, те май се бавеха малко повече за обработката, значи аз ще чакам другата седмица  Wink

Чинче, мома ще е! И аз чакам с нетърпение пола на новите бебета в темата  Wink

Накри, те летните обувки пак са си с мека подметка, но с вдигната пета, това е важно, да е стабилен глезена спрямо подметката. Тия дето Шуши е показала пета нямат, имат каишка наместо пета. И как ще се оформи свода без да се държи прав глезена? Никак е отговора.. крачето ще пада навътре, защото още няма оформени сводове. После си има съответните последствия. Например болки не само в стъпалата, а и в колената, защото се натовара неправилно колянната става.  Особено важно е за за деца с наследствена предразположеност за плоскостъпие. Саша е взела краката на баща си..и честно казано много ме е яд, че не носеше подходящи обувки. Питах си ушите аз тогава. Сега надявам се да не допускам тия грешки  Wink Но в крайна сметка всеки си знае и си преценява, има в нета достатъчно информация по въпроса

# 35
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче, Мона е родена на 30май, но аз взех пари за 7 дни на предишните пари, това е заради това че Ной се водят по термина а на по датата на раждане и взех към 170 лв не 240 заради това изравняването края на месеца на в началото/ дали ме разбра как го обясних ooooh!/До 15 дни след занасянето на документите от Ной трябва да има превод. Ти Пик нямаш ли да си видиш.

# 36
  • Мнения: 2 456
пък аз да се оплача, че 3-ти месец няма да взема майчинство, защото закрихме фирмата и трябваше да ме назначат на друга. То с тях, без тях файда няма много ама като ми се полагат що не..

# 37
  • Мнения: 2 196
Ваче,и аз май няма да имам превод TiredИначе за юни-до 11 число т.е. до термина взех около 80лв това на 3 юли взех,а останалите за юни ми ги преведоха на 24 число пак юли.Сега и аз чакам за целия юли и уж мислех,че утре ще ме огрее,ама нъцки ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 070
Аз от два месеца съм взела само 50 лв. майчинство - за 7 дни за юни (термина ми беше 7 юни), защото сме с външен счетоводител, който трудно смогва и не знаех, че трябва да подам декларация не знам си кой номер. Чак вчера я занесох във фирмата ми, надявам се до края на седмицата да я представи в НОИ и до 15 дни ми казаха, че ще преведат парите.

Аз да питам нещо Ваче в тази връзка, а и който знае - предполагам, че се подава друга декларация, че посещава ясла. От кога се счита, кога трябва да я подам - когато започва сезона ли, т.е. септември или когато тръгва (октомври)?

Благодаря за коментарите за обувките, че ми е много трудна материя това  Crazy Разбрах вече де - търся висока петичка и твърда подметка.

Чин, бързо да се оправя Слав. Хубаво е, че има такова предложение, но неприятно, че е в такъв момент. То не че има хубав момент да останеш сам с дете/деца.

Съншайн, браво за хубавите резултати. Сини гащи, сини, какво им е, супер  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 40
Яни, не знам още пола, защото ми е рано, но мисля към средата на месеца да отида на фетална и ако може да се види Wink

Ваче, тази работата с твърдото на петите нашият ортопед не я признава, а в Германия не са и чували такова нещо - казват, че трябва да е най-близо до босото ходене, тоест цялата обувка да бъде мека отвсякъде. Найк все пак е международна фирма и работи по стандарт - щом ги носят и деца на 9месеца, значи би трябвало да отговарят на нуждите им. Бабите ни на село като са шляпкали боси не са останали дюстабани - оформя си се крачето без проблеми. Peace Гледам доста от бебетата в нашия парк ги пускат боси да си ходят/прохождат и им е доста добре. Аз също съм фенка на естетвеното, но чак бос не смея в градската среда.

Знам от предишни разговори, че ти имаш друго мнение заради Сашата, така че не се опитвам да ти го променям, де.  Peace Всеки си знае. Камен досега не е носил нищо с твърди пети (освен въпросните кондури) и засега ми изглежда, че добре се оформя, пък времето ще покаже. newsm78 Дано на всички им станат перфектни крачетата, независимо кой какви обувки е носил!  Peace

# 40
  • Мнения: 84
Ваче, наречи ме глупава, но нищо не разбрах...
Дай ми пример, коя от тези е подходяща и коя не:

Те всички горе долу си приличат на Найковете ни като показаните от Шуши... newsm78
А зимните хем са с твърда подметка, хем затворени и предполагам всички стават. Сега много ясно и тук има с по твърда и мека подметка, по високи и по ниски... newsm78


Значи спомням си имаше Крис едни на чико, на които пишеше точно за прохождане, но не мога да ги намеря, пък и са зимни... Мен ме много страх, тъй като познавам едно детенце в Италия с изкривено краче, но то неговото си е вродено. По принцип ние нямаме проблеми и двамата с ММ, но повече внимание върху тези неща не пречи. Кажи за подметка, пета и т.н. да знам какво да взимам отук нататък... Мерси     bouquet

Сега си спомних, че свекървта на сестра ми (мид. сестра), ме караше да слагам червените конврски на Софи, защото тя много ходеше на пръсти и повече от седмица седя вкъщи с тези постоянно. Резултат в действителност имаше, почна да си стъпва на цял крак, но изкривявания досега не съм забелязала...

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 23:47 от nakri88

# 41
  • Мнения: 199
ЕЕЕЕ,Накри,разби ме направо с толкова обувки за Софи!Аз си мислех,че ние на Софи сме и купували много обувки,но сме далеч от вас! WinkЗа обувките Ваче много добре го е написала-може би дясната колонка на 1вата снимка са най-подходящите.Но са доста затворени,така че трябва да се ориентираш по задната страна-петата да е подобна,а отпред да са с някакви отворчета,но със затворени пръсти. PeaceНо-то докато се ориентираме лятото ще мине,зимните обувки са сравнително подходящи,а след това наистина няма да има кой знае какво да се гледа,защото вее ще е минало доста време от прохождането.

Мейдънли,не трябва да са с твърда подметка-по-добре да е лесна за огъване.
Аз да ви кажа нищо не можах да си харесам като избирах обувчици пролетта(тези,които ми харесваха нямаха достатъчно номера,или бяха неподходящи за прохождащо,тези,които ставаха-на мен не ми харесваха),после на морето го държах по чорапки да се разхожда по цял ден,а обувчици обувах много рядко и така почти 2 мес.Сега случайно взех от Сандански някакви-поне ми се струват подходящи. Rolling EyesМежду другото обувчиците на Крис(Зверче)днес мн.ми харесаха. Peace

# 42
  • Мнения: 547
Добрутро!

Току що имахме попадение от чиш за пръв път от месец проби...Дали ще се повтори...?

Аз досега съм купувала обувки на КК и Капчица.Такива са ,каквито обяснава Вачето-висока пета и по-твърда подметка.Тип сандалки са ,да се проветрява крачето..А на морето ходеше повече босичка,защото е полезно за нервните окончания и за каляването също.В къщи също е боса от края на май.

Цвети,как е Мона днес?

Пъпките на Матея не минават,но не се и увеличават.Комари ли,бълха ли,ядене някакво ли...не знам.

Бюти,къде ще ходите?Имам нещо ваше в нас.Трябва да го вземеш...


Накри,мисля че от десният ред номер 2,3 и 4 са подходящи или поне така изглеждат на снимката.

# 43
  • Мнения: 984
Добре де, тези твърди и високи обувки не им ли правят ранички?
Аз до сега веднъж взех за Косьо нещо подобно и не ги е носил, защото му протриваха кожата около глезена.
Вземам обувки на ecco примерно или geox. На разпродажба са колкото КК, а качеството е несравнимо според мен. Пращали са ми детски обувки от Виена, фирма производител специално на детски обувки и нямаха нищо твърдо.

# 44
  • Мнения: 4 411
Привет.

Гледам пак темата за обувките сте хванали. Аз буйки (за прохождане) не купувам отдавна. Йоана има едни сандали на капчица, ето този модел.



Много стабилно й държат крака. Също купувам и други марки, но гледам да са подобни на този модел - високи и стабилни отзад, че иначе гъне краката.... Пръстите да са затворени, че иначе ще ги удря постоянно.

Накри, според мен тия розови чехлички въобще не са подходящи за ходене. Като гледам цялата лява редичка - аз не бих ги купила на Йоана, но това е мое мнение де. Също и първите от дясната редичка. Хубави са, но ми се виждат нестабилни.

Шуши,  според мен има разлика между ходенето бос и ходенето с мека обувка. Босото ходене е добре, но има ли обувка, тя трябва да е стабилна. Буйките на КК примерно за мен са нестабилни. Йоана с  тях си кривеше краката, а и самата буйка се изкриви на вътре. Със сандалите от този тип няма проблем. Изправи й се походката.

Чин, много неприятна случка е имал Слав.

Спирам за сега.......

Общи условия

Активация на акаунт