АПРИЛче банския обува, за морето ще пътува

  • 36 997
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 444
Г-ца Димитрова, като нямаш госпожица на разположение за шапките може да киприш госпожиците на съфорумничките  ppp
Абе захранването не може ли да се започне с праскова примерно? Защото нали моркова запичал, пък ябълката уж колики предизвиквала...

# 31
  • Мнения: 10
Brainbug  - мъхести след годинка, може да предизвика алергия!

Ле-ле сега погледнах в Пикасата - всички бебоци са фантастични - малки, златни душички, да са живи и здрави!

kristina86  - Метко е много готин с русия перчем - пу-пу!

# 32
  • София
  • Мнения: 601
eli_atanasova абсолютно същото е положението при нас с пръстите в устата. Бърка, рови постоянно  Cry А като си нацели палеца, такова смукане пада... и биберон не иска. Майка ми уши едни ръкавички от тензух, за да не запарват в жегата и ги слагам, когато не спи и се опитва да си смуче палеца. Пак ги дъвче, но поне не може да си нацели палеца. Вече няколко пъти ме срещат случайни хора по улиците и като я видят засмукала палеца ми казват да се опитам да я отуча докато е малка, че после ставало невъзможно  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 14:12 от Rouzi

# 33
  • Мнения: 3
Добро утро на всички мами!
Ние отдавна сме будни, към 4 часа като започна едно напъване едно чудо, нищо не помогна и се разсънихме. Чудя се как да се справя с проблема с ръцете - на Ема са й постоянно в устата, притеснявам се да не стане навик, че после няма отучване. Залъгалки изобщо не иска тя слага ръцете в устата, аз вадя и давам залъгалка ... и така до припадък. Накрая се изнервям и я оставям да прави каквото иска. И други мами бяха писали за такива случаи. Ако са намерили разрешение, ще съм благодарна да споделят.                Привет! :ooooh:eli_atanasova засега поне успях донякаде със биберона топвам с АМ и така давам,но когато му омразне пак ръцете в устата,че и крачето бута ooooh!.То едно доволно мляскане и ръмжене пада а на мен ми къса нервите и съм го оставила,забелязах че колкото повече ги махам той още по упорито ги навира в устата Shocked.          kristina 86 не само че се изправя  върти се   но иска и по корем да яде.То моето дете въобще не седи никаде мирно,ръце и крака все в деиствие,и ако не е татко му да го погледа малко нищо не мога да сварша.Със всеки ден все повече реве и вече взех да се притеснявам че му има нещо  Sad.

# 34
  • Мнения: 150
...Бончил, ако имаш време -мини пиши как си, излязоха ли резултатите  Heart Eyes
...
Привет на всички  Hug
Вчера звънях за резултата от биопсията, цитирам буквално доктора: "Няма нищо обезпокоително"... с което се отхвърлиха най-страшните ми тревоги.... но иначе има още неясноти за състоянието ми и не мога да кажа, че всичко е о.к.......и че вече не мисля за това.....ще се ходи още по доктори - аман се рече  ooooh!...

Важното е дечицата да са добре... а ако им има по нещо - бързо да минава!

Мариян прави повечето от нещата, за които сте писали......все така постоянно и настървено смуче юмручета, отделни пръсти - какво дойде......точат се яко лиги Crazy...шава много активно, обръща се и в двете посоки... а като е по коремче надига дупето и блъска с крачетата - иска да лази явно...ама ефектът от цялото му усилие е, че "оре" с лицето и се сърди, сякаш някой друг му е виновен, че не се сеща да мърда и ръцете Simple Smile....

За захранването - със сигурност ще изчакам и този месец поне... най-малкото защото нямам никаква енергия за допълнителни дейности  Tired

# 35
  • Мнения: 0
ефектът от цялото му усилие е, че "оре" с лицето и се сърди, сякаш някой друг му е виновен, че не се сеща да мърда и ръцете Simple Smile....
Hahaha, kolko tochno go opisa! I nie sme sushtata kartinka...

Abe, momicheta, koga se ochakva da pochnem da si poluchavame maichinstvoto, a ne bolnichni? Hm, na men siakash pak mi prevedoha bolnichen, ne moga da razbera nishto s toia NOI...

# 36
  • Мнения: 16
Запис и от мен, вече съвсем изпуснах нещата тук кой какво защо   bouquet Бени  Hug

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2
Привет майчета Simple Smile и аз се записвам да следя темата.

Ние също много лапаме ръцете, палеца и т.н., много лиги и прочие. Вече се обръщаме по корем и много иска да стои така, явно й харесва новата гледна точка  Grinning. Аз започнах да давам ябълка от седмица (по препоръка на педиатърката), не я харесва много, понаболява я коремчето, ака по-често, но ме притеснява, че от два дни не иска да яде. Избутва с езиче бибата на шишето с кърма и не иска, полсе рев и се тъпчем половин час общо взето. Знам че е топло ама тя и 20 гр не иска да изяде, минават 3-4-5 часа и никакви признаци на глад  Shocked. Язък ми за цеденето, ама няма как да спра. Някое бебоче прави ли така?

Чудя се мога ли да и дам каша (купена) или докато давам ябълка да не предлагам нищо различно?

Хубав ден  Flutter

# 38
  • Мнения: 8 242
... но ме притеснява, че от два дни не иска да яде. Избутва с езиче бибата на шишето с кърма и не иска, полсе рев и се тъпчем половин час общо взето. Знам че е топло ама тя и 20 гр не иска да изяде, минават 3-4-5 часа и никакви признаци на глад  Shocked. Язък ми за цеденето, ама няма как да спра. Някое бебоче прави ли така?


Моята.. откак се е родила..
Днес е изяла 160 гр. за целия ден.......

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2
duhi_puhi е как качвате толкова? Чудя се вече с какво да я храня? Адаптирано не иска също. Мисля си с джаджата от панадола да и давам кърмата? Ама си мисля че е от ябълките тази загуба на апетит?

Откакто я храня с изцедена кърма (2 седмици) си записвам колко цедя и колко изяжда тя - ами тя яде около 600 грама на ден, на около 6 хранения, рядко 7  Shocked, а мисля че трябва да яде доста повече. Абе  мизинка ще е тя сигурно  Thinking.

# 40
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi е как качвате толкова? Чудя се вече с какво да я храня? Адаптирано не иска също. Мисля си с джаджата от панадола да и давам кърмата? Ама си мисля че е от ябълките тази загуба на апетит?

Откакто я храня с изцедена кърма (2 седмици) си записвам колко цедя и колко изяжда тя - ами тя яде около 600 грама на ден, на около 6 хранения, рядко 7  Shocked, а мисля че трябва да яде доста повече. Абе  мизинка ще е тя сигурно  Thinking.
КачваШЕ като беше бебе неосъзнато и можех да й наливам в устата без да протестира..
Вече се бунтува яко - за 2 седмици е качила няма и 100 гр..
Цици не иска, шише не иска, лъжичка плюе, с каппомер също.. Абе в будно състояние почти нищо не мога да я накарм да глътне.. Евентуално яде само заспала и то не винаги..
И тенденцията св влошава  ooooh!

600 гр. е чудесно Simple Smile
Околко 100 мл. на кг тегло е кто цяло.. или от 600 до 1000 мл на денонощие - според бебето Simple Smile

Може ли да те помоля да ми измериш колко пишка като пие по 600 мл?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2
duhi_puhi не мога да измеря колко точно пиша, но сменям по около 6 памперса на ден, доста солидно напишани и поне 1 наакан (сега доста рядко, мисля от ябълката).

Абе вие как оцелявате само с толкова храна на ден? На кърма е нали?

Сигурно просто и се яде по-малко на моята госпожица, ама пусто притеснение. Иначе на вид го докарваме Simple Smile.

# 42
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi не мога да измеря колко точно пиша, но сменям по около 6 памперса на ден, доста солидно напишани и поне 1 наакан (сега доста рядко, мисля от ябълката).
Да не съм чула да се оплакваш Simple Smile Аз едвам сменям по 3  ooooh!

Уф не знам вече.. Но ако така продължава се замислям да почна да й разреждам кърма с малко оризова каша.. може пък да й хареса  newsm78

На мен проблем ми е по-скоро, че не иска да поема течности... а в таз жега хич не е хубаво Sad
Ще ходя пак да й пускам стерилна урина утре...
В понеделник сме на хомеопат - като оправихме проблема с акото - да измисли някоя магия и за прояждане, защото нерви не ми останаха вече  ooooh!

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 17:51 от duhi_puhi

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2
duhi_puhi дано се оправят нещата при теб вече  Praynig

знам, че не трябва да се притеснявам, ама първо цицата отказа, сега на шишето се назландисва, сигурно и пюретата няма да ги хареса веднага, явно ни е писано да се мъчим с яденето  ooooh!

# 44
  • София
  • Мнения: 67
Цоп и аз в новата тема! Бени, благодаря за което! Simple Smile eli_atanasova аз я започнах два пъти от както съм родила и в плодовия ден ми прилоша и няколко пъти, а единия дори не можах да стана от леглото. Правила съм я и съм имала добри резултати, но явно кърменето ме изцежда и имам нужда от повече и по-калорична храна! Като започна да захранвам ще се метна на диетка обаче Simple Smile г-ца Димитрова ....... ще те хвана в някоя градинка да ме учиш на шапките (ще крада занаят дет се вика)!Избирай - или вземам Стами или ме учиш да плета шапки Simple Smile Няма средно положение! Simple Smile Духи не знам как издържаш вече три месеца и кусур с това дребче. Само се чудя как не огладнява дребната! Дано мине това! Simple Smile Хубава вечер от мен! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт