БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-21

  • 18 538
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Аз пак с въпрос: как е по-добре: да се въведат 2-3 основни храни самостоятелно на първо време ли, или по съвет на педи да почна с една храна и към нея да добавям новата?


Аз започнах примерно с картоф и към него добавях новите зеленчуци

# 16
  • Мнения: 513

Млякото с бисквитки в шише ли го давате и ако е така минава ли през дупките. Ние в момента сме с биберон на Авент с 4-ри дупки
Млякото го давам с позиционния биберон 1,2,3 на Авент в шише, иначе с дупките не става . Слагам бисквитката в шишето, заливам с 1/2 от водата която е гореща, а другата 1/2 е студена /за да не го чакам после да изстива много време млякото/, разбърквам го и след това добавям АМ. Преди го правих с топла вода и към млякото добавях бисквитката но винаги оставаше нещо не добре разтворено и като запуши дупката не го иска повече.  Peace

# 17
  • Мнения: 513
Аз пак с въпрос: как е по-добре: да се въведат 2-3 основни храни самостоятелно на първо време ли, или по съвет на педи да почна с една храна и към нея да добавям новата?
и аз започнах с картоф и към него добавях друг зеленчук. Но ти можеш да започнеш с тиква и към нея да добавиш картоф, след това да вземеш картоф с тиквичка или нещо друго което е комбинация с това което си въвела и нещо ново. Simple Smile

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 626
Привет момичета! Много хубава тема и се надявам да ми помогнете! Имам огромен проблем със захранването. На шест месеца и половина захраних за първи път с оризова каша. Нямахме никакъв проблем и така две седмици. След което получи разстройство и спряхме. Като се оправи захраних отново с морков, след това с картоф и морков, но след два три дни получихме стомашно чревно разстройство и отново спрях, почнах отново с картофа и моркова и ... отново стомашно чревно разстройство. Личната каза да давам само морков и картоф и нищо друго. След десетина дни пробвах да му дам пюре на Хип - пащърнак с картоф и така му се догади че след час повърна. Сега едвам го храня с картоф и морков, а днес въобще отказа, даже като го опита отново му се догади. След обяд пробвах отново оризова каша безмлечна и от нея му се догади. По късно прибавих към нея бананово пюре и след като му дадох играчка за да му отклоня вниманието изяде съвсем малко.
Чудя се как да процедирам и какво да въвеждам и как да давам нови продукти. Моля някой ако е имал такъв проблем със захранването да се включи. Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 513
Привет момичета! Много хубава тема и се надявам да ми помогнете! Имам огромен проблем със захранването. На шест месеца и половина захраних за първи път с оризова каша. Нямахме никакъв проблем и така две седмици. След което получи разстройство и спряхме. Като се оправи захраних отново с морков, след това с картоф и морков, но след два три дни получихме стомашно чревно разстройство и отново спрях, почнах отново с картофа и моркова и ... отново стомашно чревно разстройство. Личната каза да давам само морков и картоф и нищо друго. След десетина дни пробвах да му дам пюре на Хип - пащърнак с картоф и така му се догади че след час повърна. Сега едвам го храня с картоф и морков, а днес въобще отказа, даже като го опита отново му се догади. След обяд пробвах отново оризова каша безмлечна и от нея му се догади. По късно прибавих към нея бананово пюре и след като му дадох играчка за да му отклоня вниманието изяде съвсем малко.
Чудя се как да процедирам и какво да въвеждам и как да давам нови продукти. Моля някой ако е имал такъв проблем със захранването да се включи. Благодаря ви!
Здравей dannyny точно такъв проблем не съм имала , но сходен. На нас ни се повдига когато усеща не пасираните парченца в пюрето или когато не е хубаво разбъркано до хомогенна смес. По тежките храни  ги  повръща. Бих се посъветвала и с друг специалист относно стомашно - чревното разстройтво Naughty Пащърнака и ние не го харесваме, пробвай с други вкусове, в началото на захранването и ние се мусихме на всяка лъжичка и отказваше да яде, но с постоянство и упоритост без да се отказвам я свикнах. Пробвай с друга каша, примерно бананова.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 17:41 от МимитоСавова

# 20
  • Мнения: 3 114
Аз пак с въпрос: как е по-добре: да се въведат 2-3 основни храни самостоятелно на първо време ли, или по съвет на педи да почна с една храна и към нея да добавям новата?


Аз започнах примерно с картоф и към него добавях новите зеленчуци

Така няма да усети новите вкусове. Нали това е идеята!

# 21
  • София
  • Мнения: 15 281
Ще ги усети. Simple Smile
Аз също започнах с картоф и добавях нови зеленчуци към него.

# 22
  • Мнения: 646
dannyny и аз бих те посъветвала да се консултираш с друг лекар гастроентеролог. За мен това  не е от захранването а има друга причина която го кара да повръща и да е с разстройство.  Peace

# 23
  • Мнения: 3 114
Дани, направо можеш да отидеш в Детската клиника по гастроентерология към Медицинска академия. Потърси телефони в интернет. Разбира се, че е свързано с храната, след като симптомите се появяват след хранене!

# 24
  • Мнения: 646
Под захранване визирах това, че лекарката и казала да спре кашата а да продължава да му дава морков и картоф, въпреки, че детето повръща и от тях и въобще от каквато и да е предложена до сега храна.Това може да се дължи на вирус, може да е непоносимост към определен вид храни и т.н. и т.н., за това най-добре е да се потърси второ мнение.  Peace

# 25
  • Мнения: 3 114
Няма логика да е вирус - вече два месеца. Имало е спиране, после пак са започнали симптомите. В най-скоро време трябва да се потърси специалист - няма спор!

# 26
  • Мнения: 314
Запис и от мен  Peace . Темата ми е много полезна.

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 626
Благодаря ви, момичета! Вчера отказа да си изяде моркова с картофа е имало защо - вечерта пак почна едно повръщане, а през нощта разстройство. Овладяхме положението, но беше страшно. Днес ходихме при личната и каза вирус. Е, какъв е този вирус за месец четири пъти. От жегите ли е, не знам. Сега ни изписа на Хумана лечебната каша. Преди месец пихме АБ, заради стафилококи в нослето дали от това му се разбута стомаха още се чудя. Но дано вече е за последно, че просто няма сили вече.

# 28
  • Мнения: 513
dannyny мила аз бих те посъветвала както ти написах по рано, да се посъветваш с друг специалист, от две мнения глава не боли. Не бих останала само с заключение-то на личната .  Naughty

# 29
  • Мнения: 513
  Мише как трябва да добавяме в пюрето домата, по-време на варене с останалите зеленчуци вече на края или суров? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт