Пране на бебешки дрехи

  • 4 593
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 153
 Пуснах една част от дрехите на 70 гр. Не са се свили, но другите ще изпера на 60 градуса, може би 2 пъти за по сигурна. Пера с Персил сензитив той нали става за бебе?
 Благодаря Ви за отговорите момичета

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
съвсем принципно става... как ще реагира конкретно  кожата на едно бебе към него...вече др въпрос Wink индивидуално е Simple Smile

# 17
  • Мнения: 472
Аз бих ги изпрала на 60 градуса, после да ги напече хубаво слънцето (най-добрата дезинфекция Wink), и бих ги изгладила добре. За аромата - може да сложиш омекотител.

Абсолютно подкрепям  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 140
Пуснах една част от дрехите на 70 гр. Не са се свили, но другите ще изпера на 60 градуса, може би 2 пъти за по сигурна. Пера с Персил сензитив той нали става за бебе?
 Благодаря Ви за отговорите момичета
аз пера само с него Peace

# 19
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Доколкото знам на 50 и няколко градуса умират бактериите, така че 60 са супер  Peace В началото перях всичко на 60 и нямах никакви проблеми.
Пера с Персил  Peace

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Винаги пера детските дрехи на 40гр. отделно от нашите.Пробвах на по-високи градуси,но някои от тях/особенно чистия памук/ се свиват определено.Използвам Корал Сензитив и съм доволна от резултата.Ако има блузка с  петно,предварително натърквам със сапун Капус и пак мятам в пералнята.Задължително обаче гладя всичко,навик ми е ...

# 21
  • Мнения: 334
Здравейте. Имам въпрос. На колко градуса според вас да изпера едни бебешки дрешки, които са ги носили две деца и са постояли около 1 год в мазето  newsm78. Дрехите са от сина ми, после ги давах на братовчетка ми за нейното дете и тя като ми  ги върна постояха в мазето. Сега съм ги извадила, но те са  такива като влажни и миришат малко лошо. Мислих да ги пусна на 90 градуса ама ще остане ли нещо от тях като ги извадя от пералнята или ще стават само за кукли? Дайте съвет. И друг въпрос има някои които са с петна, тях мога ли да ги сложа в доместос и после да ги пера или?
 

И аз като теб имах ползвани дрехи и стояли и ги изпрах на 90 градуса и нищо им нямаше, на 60 градуса едва ли ще се изперат качествено, ако миришат лошо, това значи, че има някаква наченка започнала на плесен, мухъл и други бактерии. Пери смело на 90 градуса, като преди това можеш да напръскаш с вениш.

# 22
  • Мнения: 9 361
независимо дали са нови или носени от други 2-3 бебета, дрехите ги пера според етикета - 40 или 60 градуса с прах за бебета. Имам 2 деца досега нищо от дрехите не са прихванали, нищо, че са ми дадени от други хора. Мисля, че някои от вас малко прекаляват с прането и градусите.

Общи условия

Активация на акаунт