Ще имам близнаци! Тема с продължение....25!

  • 42 776
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 264
Alexiana Честито за бременността, пожелавам ти тя да е две прекрасни бебчета  Hug Пожелавам ти също, лека и безпроблемна бременност и на финала да гушнеш едни здрави дечица Hug Аз разбрах, че съм бременна с близнаци в 11,5 г.с., много повръщах и отидох на преглед за видя дали всичко е ок и тогава се установи, че чакаме близнаци Heart Eyes Сега като гледам снимките от ехографа и като ги гледам мъниците в шезлонгите ми е много странно и едни емоции ме връхлитат Heart Eyes Пожелавам ти го от сърце да го изпиташ и ти Hug

# 76
  • Мнения: 102
Alexiana, аз разбрах, че съм бременна с близнаци в 6г.с., спонтанна бременост, но лекарят ми каза да отида след 2 седмици да потвърди със сигурност. Беше ми голям шок, като разбрах, че бебетата са две. Като отидох в 8г.с. лекарят потвърди бременност с близнаци и два сърдечни ритъма. Ще стискам палци и твоите да са двечки, но и едно да е най-важното е да си спокойна и да не се тревожиш излишно.  Hug Чакаме новини от прегледът.  Hug

Екзо, казаха ми в болницата да си купя Контрактубекс и него си слагам на белега, колко полза ще има нямам си идея.

# 77
  • Мнения: 18
Five magnificent  Peace Praynig Hug Всичко ще е наред мила, не се притеснявай, ще чакаме новини от теб Hug

Аз да се включа вече малко по-адекватно във форума, че откакто родих, само влизам за бързо и нямам време да пиша.
Първо, благодаря на всички ви от сърце за хубавите пожелания, да ви се връщат newsm51
Раждането беше секцио и мина нормално. Бебоците не са стояли в кувиози, дишаха си нормално, то аз си ги и износих две седмици преди термин де:))) На третия ден ми дойде кърмата и се захранихме с кърма, но сега нямам толкова много. Искам да помоля мамите които са стимулирали да имат по-вече кърма за техните бобоци да ми дадат съвет как са успели, защото аз нещо не успявам:( Имам за едното бебе само кърма, за другото не. Аз им я разделям по равно за да има и за двамата. Слагам ги на цицка, но не много често, защото в началото си мислех, че кърмата стига и за двамата и ги кърмех изцяло с кърма и на гърда, но единият отслабна с 300 грама и от тогава се цедя и им давам, като и ги дохранвам с АМ. Иначе всичко е ок, имаме малко запек напоследък, но то няма как всичко да е перфектно:)))
Аз се чувствам много добре след операцията, много бързо се възстанових и сега все едноне съм била оперирана. Е, пак се пазя де, че да не стане някоя авария:)))
Ами  това е от мен за сега. Целувки, прегръдки и да се пазите:))) Hug



Аз съм по същия начин и много съжалявам за това  Crying or Very sad. Преди да родя взех всевъзможни мерки да кърмя, какви ли не мазила, чайчета, даже и възглавница за кърмене си взех. В крайна сметка вече нямам кърма и за едното. Прогресивно намялява. Аз нямам и време да цедя и стимулирам, а малките не искат да сучат , а използват зърната като залъгалка. Все още правя отчаяни опити и съм си казала и 5 грама да пускам пак ще давам..

# 78
  • Мнения: 18
tomazini79 Първата седмица след изписването, аз сама се грижих за мъниците и се справях супер. Ще имаш нужда само някой да ти шета и готви първите 2 седмици...докато си изградиш режим  с мъниците... после няма да имаш нужда от никой, нито за шетане, нито за гледане на бебетата. А за операцията, аз още преди да ме изпишат си бях супер, все едно не са ме рязали, така,че споко Hug

Браво!  Как успяваш... ? Confused Добре, че майка ми по цял ден е до мен иначе ще се побъркам. Почти никога не спят едновременно. Вечно едното е на ръце почти до следващото хранене, а на няколко пъти оставах сама с тях и сякаш по команда и двете започваха да реват и аз се чудя кое по напред да хвана и да успокоявам. А лошото е, че и момченцето ми не трябва да реве много много, защото му е поизкочило пъпчето и педи се съмнява за пъпна херния. При най -  малкото "гък" е на ръце.
Наистина ако може миналите вече по този път да дадат някой и друг съвет, защото от септември съм сама и вече обмислям стратегии за справяне...  Laughing
Иначе моите си имат строг режим за храненето. Само вечер им го нарушавам - хранят се на поискване независимо колко време е минало от последното хранене.

# 79
  • Мнения: 849
Стиснати палци на всички мами 3 в 1!

# 80
  • Мнения: 264
dobi_di Ами те моите като ги нахраня и после спят по 2-3 часа до следващото хранене и така. Не ги взимам на ръце, за да не се учат от сега и на бабите съм забранила. Взимам ги само като ще ги храня или ако наистина някое зареве много, но винаги гледам да ги държа в леглото, че иначе лошо ми се пише. Те сега са леки, ама после като порасната, как ще ги дундуркам и двете. Peace  Гледам да им пея песнички, да им говоря и ей такива да ги залисвам, че да не се налага да ги държа:) От два дни и  в шезлонгите ги слагам и там им е много хубаво. Ако някои мрънка, само побутвам леко шезлонга и е заспал набързо Party Mr. Green
Не се отказвай от кърменето, колкото можеш се бори да имаш кърма Peace

# 81
  • Мнения: 102
dobi_di и аз се оправям сама с моите мъници, таткото помага вечер като се прибере от работа и през нощта, когато много видя зор от недоспиване. Мама беше при нас 1 седмица, изградихме си някакъв режим за това време, като например да ни се разминават храненията с по половин час и това е. Ако кърмех сигурно нямаше и да се налага това разминаване, но сме изцяло на АМ и няма как. Сигурна съм, че ще се справиш. Успех!

# 82
  • Мнения: 55
Здравейте мами!!!Много отдавна не съм писала и чела.
На новите мами -добре дошли!!!Надявам се да наваксам с новините и дискусиите и да съм по редовна вече Grinning

# 83
  • Мнения: 423
Здравейтеее! Доста време ни писах, но не ми остава време честно казано. От седмица сме си вкъщи с бебоците и въртележката се завъртя Grinning Малките са добре и за сега нямаме проблеми. През нощта се хранят два пъти и това ме уморява доста, но няма начин Sad, иначе през деня си спят доста, плачат чат пат, но е търпимо за момента!
Вие как сте мами? Има ли някоя нова мама сдобила се с чифт бебоци? Laughing

# 84
  • Мнения: 513
Здравейтеее! Доста време ни писах, но не ми остава време честно казано. От седмица сме си вкъщи с бебоците и въртележката се завъртя Grinning Малките са добре и за сега нямаме проблеми. През нощта се хранят два пъти и това ме уморява доста, но няма начин Sad, иначе през деня си спят доста, плачат чат пат, но е търпимо за момента!
Вие как сте мами? Има ли някоя нова мама сдобила се с чифт бебоци? Laughing

Е, страхотно, страшно се радвам, че вече сте си вкъщи Hug Аз съм добре, в четвъртък следващата седмица съм на преглед да видим докъде са нещата. Преди две седмици всичко беше ok

# 85
  • Мнения: 18
Мале, като чета коментарите на мамите с малки бебоци... Ми че те моите не спят. Ако не двете то поне едното е ококорено поне до следващото хранене. В кошарка не искат. Като са будни трябва да са на ръце иначе реват. И аз не искам да ги уча така, но когато искам малко спокойствие съм готова на всичко... Опитвам се и аз да ги заменгельосам с песни, биберон... не помага. Плюят бибата и рев...Който е казал, че първите месец два бебетата само спят и ядат, не познава моите. Половината денонощие бодърстват  Simple Smile.
Искам да попитам нещо, което ме притеснява. Марти ми наддава по половин килограм на седмица. Вярно, че са на АМ, вярно, че трябва да си наваксан, но не е ли много. Предвид това, че и страшно много ми повръща...Педи каза да не се притеснявам. Вашите как наддават?

# 86
  • Мнения: 2 483
dobi_di, прощавай за въпроса, но колко пари ти излиза АМ на месец?

# 87
  • Мнения: 283
dobi_di, понякога малките бебета плачат и от преяждане, не само от глад. При нас имаше известен период, когато се будеха и плачеха на всеки час и аз си мислех, че са гладни. Съответно всеки път ги кърмех и те продължаваха да плачат. В един момент реших да направя по-голяма пауза между храненията и взеха, че се успокоиха Simple Smile

# 88
  • Мнения: 264
dobi_di: И моите така наддават и доки ми каза да спра нощното хранене и да им давам по 90 мл на хранене. На мен ми се вижда малко това ядене и сега тая седмица спазвам режима му, но ако не са наддали  ще си си храня както аз си знам и няма да слушам никой.
Café con leche Аз ги храня моите с Аптамил и ми излиза за 5 -7 дни по 30 лв. кутията. Аз съм я намерила под 30 лв в една търговия, една позната продава там. Иначе ги храня и с кърма, но тя не ми стига и за двамата. Общо взето смесено хранене, но основното е АМ Sad

# 89
  • Малта
  • Мнения: 1 126
хммм, т.е. за близнаци хранене на АМ си излиза към то 120 лв. на месец, така ли ? брей-брей.

Добре че е Кафенцето да попита, а иначе и аз се чудех тези дни, колко ли спестявам като ги кърмя ... ама не се сещам да попитам  Joy

Общи условия

Активация на акаунт