За любопитството , сравняването , надничането и надпреварата ...

  • 11 061
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 462
Искам  да ви питам как понасяте и как се справяте с хората гледащи в паницата ви и изобщо в чуждите такива ?
Имате ли такива познати , приятели .. дето все нещо питат , разпитват , интерисуват се с нескрито любопитсво кво сте си купили , пътувате ли често или не , ако не защо не го правите .
Кога за последно сте го правили/за пътуването имам предвид/ , защо и колко често си купувате дрехи , кой и кога ще идва у вас , кво има в хладилника ви и кво има в техния .. изобщо за надничането , сравняването и надпреварата кой е по по най между приятелите ...  За тъпите въпроси защо не живееш по общо валидните начини , за безумните сравнения с Иванови , Петрови и прочие ..?
  
 

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 15:42 от Markrit

# 1
  • Мнения: 22 036
Нямам такива познати или не ми е правило впечатление някой да пита с лошо чувство. Повечето хора задават въпроси, за да получат полезна информация. Ако съм ходила на почивка някъде, а на тях им предстои да им дам информация, ако съм си купила нещо и им е харесало е нормално да попитат от къде, за колко, доволна ли съм и пр.
Какво толкова те притесняват въпросите? Ако си "чиста" пред данъчните страшно няма  Laughing.

# 2
  • Мнения: 5 462
Нямам такива познати или не ми е правило впечатление някой да пита с лошо чувство. Повечето хора задават въпроси, за да получат полезна информация. Ако съм ходила на почивка някъде, а на тях им предстои да им дам информация, ако съм си купила нещо и им е харесало е нормално да попитат от къде, за колко, доволна ли съм и пр.
Какво толкова те притесняват въпросите? Ако си "чиста" пред данъчните страшно няма  Laughing.
Изобщо не става дума затова .
 Rolling Eyes
Мога да направя разлика кога един човек пита за инфо и кога го прави от тъпо любопитсво /дет се вика да има матрЯл за клюки и ръзсаждения по дадената тема/.
Мисля че повече от ясно съм го описала във въпроса който съм задала . Crossing Arms

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 11:50 от Markrit

# 3
  • Мнения: 22 036
Еми обясни за какво става дума.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз нямам такива хора в обкръжението си. Защо просто не се дистанцираш? За познати и дума не може да става, не мога да си представя неблизък човек да ме заразпитва такива лични неща. Да, обсъждам с колеги къде пътувам и понякога - какво ще готвим hahaha Но това не е с посочената от теб цел, така че не го броя. С близки приятели - да, имам една приятелка, с която съм обсъждала финансови въпроси, както и съдържанието на хладилника си, а почивки често планираме заедно, но там става дума по-скоро за споделяне на идеи, проблеми, планове, не за сравняване и даване на акъл, така че и това не го броя Simple Smile
Как бих понесла такова вмешателство? Ами - с усмивка Simple Smile Не бих се обяснявала, както вече казах, така че няма да има какво да се умува толкова над дрехите и храната ми.

# 5
  • Мнения: 22 036
Ами щом ти е неприятно филтрираш контактите или информацията. Не би трябвало да е проблем. А иначе за клюките - наистина ли те вълнува какво говорят хората? Аз лично малко се интересувам, ако не могат реално да ми навредят. Известна доза непукизъм е много полезна.
Но ако целта на темата е да поплюем по всички останали, които са тъпи, невъзпитани и завиждащи ще се оттегля  Peace

# 6
  • Мнения: 5 462
Ами щом ти е неприятно филтрираш контактите или информацията. Не би трябвало да е проблем. А иначе за клюките - наистина ли те вълнува какво говорят хората? Аз лично малко се интересувам, ако не могат реално да ми навредят. Известна доза непукизъм е много полезна.
Но ако целта на темата е да поплюем по всички останали, които са тъпи, невъзпитани и завиждащи ще се оттегля  Peace
Тя си изказва мнението си на глас и си прави изводи някакви нейни си за моя живот .
Нито съм и поискала мнението нито ме интерисуват сравненията и с другите и приятели ..
С две думи ме принуждава един вид да и слушам монолозите относно моя си живот . ooooh!
Звучи супер безумно , но е факт.
Просто не разбирам такива хора които постоянно физиономиите им са навряни в паницата на другите .
Незнам дали ме разбра този път или отново не.

# 7
  • Мнения: 5 462
За филтрирането е ясно , но няма как тотално да е елиминирам , защото така ще разваля отношения други .

# 8
  • Мнения: 755
Въобще не им обръщам внимание на такива, а това повече ги дразни.

# 9
  • Мнения: 5 462
Въобще не им обръщам внимание на такива, а това повече ги дразни.
Ама Фортуне , пита много бе .. то е ясно че трябва от едното влязо от другото излязло, обаче тя много чопли и върти ли върти .Аз къде на майтап , къде сериозно отговарям така , че да се прекрати с въпросите .. обаче тя си знае нейната. ooooh! Sick

# 10
  • Мнения: 755
Въобще не им обръщам внимание на такива, а това повече ги дразни.
Ама Фортуне , пита много бе .. то е ясно че трябва от едното влязо от другото излязло, обаче тя много чопли и върти ли върти .Аз къде на майтап , къде сериозно отговарям така , че да се прекрати с въпросите .. обаче тя си знае нейната. ooooh! Sick


... ми отрежи я...кратко и ясно. То нали знаеш, добре, че е майтапа да си кажем истината, но щом така не вдява има и преки пътища. Peace

# 11
  • Мнения: 3 634
Имах такава позната. Говорим си уж нормално, а тя все ми казва колко много греша или пречупва всичко споделено в проблем, за да ме засипе със съветите си. Поради различният ни житейски опит, нищо казано не беше актуално или приложимо, а това още повече ме дразнеше. Не беше разговор като разговор, а непрекъснато черпеше информация и ме поучаваше. Трудно скъсах контакта понеже бяха на друга основа отношенията ни, но все пак успях. Ще успееш и ти!  Wink

# 12
  • Мнения: 5 462
Имах такава позната. Говорим си уж нормално, а тя все ми казва колко много греша или пречупва всичко споделено в проблем, за да ме засипе със съветите си. Поради различният ни житейски опит, нищо казано не беше актуално или приложимо, а това още повече ме дразнеше. Не беше разговор като разговор, а непрекъснато черпеше информация и ме поучаваше. Трудно скъсах контакта понеже бяха на друга основа отношенията ни, но все пак успях. Ще успееш и ти!  Wink
Ооооо да не говорим за една и съща особа ...ха ха . hahaha Joy Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Имам такива познати и роднини, които държа много далеч от себе си. Доколкото някога имаме контакти, не им обръщам внимание на глупостите.

В близкия ми приятелски кръг подобни същества няма как да има, не бих издържала да общувам редовно с такива хора.

# 14
  • Мнения: 12 696
В близко обкръжение нямам, но понякога се учудвам колко много знаят някои доста далечни. А сме все едни културни хора.

Общи условия

Активация на акаунт