Що е то „кифла„?

  • 21 277
  • 170
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 355
По темата с кифлите: един познат испанец беше командирован в България за 5 дни (в София). Връща се в Барселона и вика на всички в компанията - "много странно, всички момичета и млади жени в София имат някакъв култ към проституцията, като манга-мацките в Азия, само че всички много се стараят да изглеждат порочни и перверзни".

Ей-така изглеждат нещата отстрани, в очите на случаен чужденец...

 ooooh!

# 136
  • Мнения: 10 547
Е, хайде сега, посмали амиго, както се казва. Чак пък всички да са с вид на перверзни к?рви.  Stop

# 137
  • Мнения: 2 510
Мода, какво да се прави.

# 138
  • Мнения: 355
Не, не, сакън всички! Но на пича това му е направило безумното впечатление. А и родните бизнес-партньори нали се досещаш къде са го завели вечер да види що е то българско парти  Mr. Green

# 139
  • Мнения: 6 365
Не сте виждали японка, направена в манга стил. Перверзна е и това си е...

# 140
  • Мнения: 1 288
Хората обобщаваме света, така по-лесно го разбираме. Въпросното испано, ако разбере какви клишета битуват за неговата нация, косите ще му се изправят.

# 141
  • Мнения: 1 288
Не, не, сакън всички! Но на пича това му е направило безумното впечатление. А и родните бизнес-партньори нали се досещаш къде са го завели вечер да види що е то българско парти  Mr. Green

Именно. Затвърждаваш клишето. Ако ми дойде чужденец на гости, последното място, на което бих го завела, е такова.

# 142
  • Мнения: 1 809
Е, хайде сега, посмали амиго, както се казва. Чак пък всички да са с вид на перверзни к?рви.  Stop
Ами ако наистна е останал с такова впечатление, ясно къде си е прекарал командировката...Яко чалга е било... ConfusedТо по тази логика и аз имам мнение за испанците Laughing

# 143
  • Мнения: 620
Има едно нещо, което се нарича кифлотир. Сирене е - произвежда се в мандрата в Триград и зрее поне 6 месеца. Хем е по-скъпо, с претенции, че не е прост кашкавал, хем - мухлясало.

А, "Кефалотири" е хубаво сирене, отлежало и ароматно, но не е мухлясало /или поне не би трябвало/- преди да стигне до потребителя, благородната плесен , с която е покрито, се изстъргва. Впрочем, всички сирена от типа на нашия кашкавал плесенясват, гаранция, че зреят с участието на съответните бактерии, бацили и пр. дребен добитък.
Кифлата е вкусна като...кифла. Лично аз предпочитам Кефалотири-то /добре узряло/, в компанията на слънчеви домати, пресен, ароматен, черен хляб и проста бира, по-хмелна. На всичко това му трябва време за зреене/втасване, а на консумиращия- търпение и дъъълго учене на изкуството да се наслаждава на простите, истински неща.
Бе, едно време беше полпулярен лафът "Прост кат' кифладжия." В контекста на темата могат да бъдат дефинирани два вида кифладжии- произвеждащ кифли и консумиращ кифли. Защо да не ги обсъдим / ако Бискит позволи като домакиня на темата Simple Smile/?

# 144
  • Мнения: 10 547
Не, не, сакън всички! Но на пича това му е направило безумното впечатление. А и родните бизнес-партньори нали се досещаш къде са го завели вечер да види що е то българско парти  Mr. Green

Виждаш ли как средата определя. А колега на съпруга ми от другия край на света, пък разказва как в Бг всички омъжени жени са с визията на 16-годишни непорочни девици, запазили младежкото у себе си. Накратко- не е воден да слуша чалга.

 Зилозавър, то е малко за онази тема в СО, за отказването на секс, но в далечната 2000-на година един мачо, чистокръвен испанец ме втрещи с прекалено малкото си мачете, което напомняше по-скоро за това на светъл, блед британец. Да обобщя ли?

# 145
  • Мнения: 2 510
Виждаш ли как средата определя. А колега на съпруга ми от другия край на света, пък разказва как в Бг всички омъжени жени са с визията на 16-годишни непорочни девици, запазили младежкото у себе си. Накратко- не е воден да слуша чалга.
"Нашите" бяха водени, но също такова им е мнението.
Българките са много красиви и интелигентни.

# 146
  • Мнения: 14 654
Хм, пък един италианец, дошъл тук по работа, сподели, че в България много му харесали жените, накъдето и да се обърне - красота. Седял си 10 митути под опашката на коня, чакайки да го вземат и отведат за официалната вечеря и се замаял от прелестните създания, преминаващи край него. И нищо чудно - италианките масово са с огромни задници, огромни.

# 147
  • Мнения: 1 288
Зилозавър, то е малко за онази тема в СО, за отказването на секс, но в далечната 2000-на година един мачо, чистокръвен испанец ме втрещи с прекалено малкото си мачете, което напомняше по-скоро за това на светъл, блед британец. Да обобщя ли?

Много време съжалявах, че не можах да стигна до секс с един лелеян испанец, виждам - не е имало защо. Grinning

# 148
  • Мнения: 25 867
Да се върнем на кифлите, а?  Mr. Green

# 149
  • Мнения: 2
Евтина, но с претенции!

Общи условия

Активация на акаунт