БЪДЕЩИ ОСМОКЛАСНИЦИ- ваканционна тема (продължение)

  • 43 787
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 76
Моята пък твърди, че задължителната литература не е задължителна  Shocked Май за нея единственото задължително е интернета, а всичко останало е по желание (тя обаче желание няма).

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
минавам само да се разпиша, докато не сте я свършили и тази тема.
коконата я изпуснах сега от полезрение, не я знам чете ли, не чете ли. Купихме две книжлета от списъка и това беше. Вече я оставих да живее, да се оправя сама нататък, достатъчно е голяма да си решава такива елементарни неща като четенето.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 754
Ironic, много благодаря!   bouquet

Моят Андрешко Тарикатски се опита да мине с номера, че е запилял незнайно къде списъкът от АК, затова подкарах по този от темата (в началото) - хем да се научи, че кат се пробва с тез номера, става по-зле. Иначе съм съгласна с мнението на НПМГ сисадмин-а, че задължителното четене е по-скоро с негативен ефект и афект, но при такива крайни субекти кат моя Дивуняк, които ептен не четат, понякога принудата е наложителна. Затова поне за Смирненски и Вапцаров ще го гоня. За другите - нъц. Даже се скарах вчера на майка ми, че му купила Радичков. Ами, аз с всичката си любов, стигаща понякога до маниащина, към литературата не помня друг БГ автор, който да съм чела  с толко мъка и зор (за къвто и мастор да се счита от литературоведите). И затова няма да карам детето да го чете и туй-то.

Да питам тези, чиито хлапета не са при баби, по морета, лагери или нейде на гости - намирате ли какво да правите заедно с тях уикенда? Моят Дивчо чат-пат успявам да го убедя да се разходим привечер в някой парк и дотам...  Thinking ( за басейн не става да ходим заедно, че съм с един огромен бременен в седмия месец тумбак и колкото и да обичам да плажувам, не ми се рискува).

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
докато са тук е голям проблем свободното време, и то не само в събота и неделя. Поне тогава играят с баща си, но през седмицата е кофти. Няма къде да излязат да играят, не може все по кина и подобни, че и там доста пари заминават. Излизат с приятели, ама и тези деца са някъде по баби и морета, и накрая остава на са на компа.

# 34
  • Мнения: 140
Четейки Ви: какви са заниманията на децата ви лятото се убеждавам, че моя син пак си е намерил нетрадиционни занимания за възрастта. Не знам да се радвам ли или да се плаша (засега съм безмълвна, признавам си объркана съм), но от близо 2 седмици упорито седи пред компютъра със слушалки (понякога часовете достигат до 7-8) и сам изучава немски ,но от английски. Изнамерил си е някакъв безплатен курс за изучаване на немски от английски, с който покривал ниво А2 (така ми обясни). Минал е 1/3 дотук. През останалото време си упражнява английския, водейки разговори със свои виртуални приятели - 2-ма испанци, американка, австралиец, немец.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 680
И ние четем със зор задължителната литература, и при нас е проблем комп, защото приятелчетата му не са в Пловдив за цялото лято..до 31.08 и той прави каквото прави и пак на комп.

# 36
  • Мнения: 14 453
От изброената литература имам спомен да сме учили само стиховете на Вапцаров. Останалите произведения или не сме или явно не са ме впечатлили достатъчно в тази възраст  newsm78. Стана ми интересно какво ще изучават децата, така че май ще взема и аз да изчета материала.
Аз редовно го изчитам-да си припомня изученото и да съм в час с новите автори.Прилагам и малка хитрина-обсъждаме какво е прочетено,защото много бързо го прави и все се съмнявам дали чете. Simple Smile

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Литературата в 8 клас е една от най-нормалните откъм обем на произведенията

# 38
  • Мнения: 14 453
 
Литературата в 8 клас е една от най-нормалните откъм обем на произведенията

Малко въздух след седмокласния зор.За това пък за 9 клас ми се вижда трудничка. Sick

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
В 9 клас е търпима, но 10 клас за мен е големият зор

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Записвам се и аз в новата тема. Днес се хванах да боядисвам коридора с латекс , миналата седмица боядисах входната врата , мини ремонтчета си правя че всичко си иска подръжка.  Мъжът ми пък се събирали аматьорския им отбор по футбол се организирали на риболов. Сина е нон-стоп на компютъра ,  от време на време чете де. Ваканцията повечето време я карат в града.
Градски чеда са моите и двамата - не обичат да стоят на село.
 Ходихме една седмица в Троянския балкан обикаляхме- Троян ,Ловеч , Габрово ,Дряново Боженци . Препоръчвам Крушунските водопади и Деветашката пещера.
Етъра също посетихме отдавна не бях ходила в тоя край.
След 2 седмици сме на море и с това ни се изчерпват ваканционните забавления.
Кратичка ми се видя тая ваканция ,може би с бурните преживявания които имахме.
Синът не искаше много, много да ходи в Математическата ,но  сега като че ли, взе да му харесва идеята.
 Това което ме притеснява в Математическата е нивото на езика което ще бъде усвоено.
 Дано успеят да го научат на прилично ниво, ако не ще го записвам на курсове.  За математиката нямам съмнения ,аз самата съм завършила Математическата и знам за какво става на въпрос.
Щерката тази година е 4ти клас , и тя ми намекна че и тя искала в Математическата да ходи в 5клас.
Какво да се прави, кръвта вода не става - и двамата с баща им сме математици .

Последна редакция: сб, 04 авг 2012, 17:44 от mdonkova

# 41
  • София
  • Мнения: 1 654
Здравейте скъпи мами Hug
Благодаря на Sweetkids_mama за статистиката, която изготви и за новата тема  bouquet
От понеделник обратно на работа, прибрахме се преди 2 дни в София и се опитвам да се адаптирам. Настроението обаче оставя ваканционно заради бъдещата осмокласничка. През вечер сънува новото си у-ще. Миналата седмица например сънувала, че си намира 2 детелинки с по 8 листа в двора на у-щето и на следващия ден си откри 3 четирилистни в ливадата на дядо си Heart Eyes
Детелинката ни беше като талисман на темата и много се зарадвах! Дано влезем щастливи, отпочинали и заредени за цяла учебна година в клас!
 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 42
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Литературата в 8 клас е една от най-нормалните откъм обем на произведенията
Не само откъм обем, а и относно лексика, съдървание и съвременност!  Peace

# 43
  • Мнения: 2 133
Привет и от мен Simple Smile
Само почивка за щерката- каквото си реши- това си прави.Но е със спортен режим, все още...През сутрин става в 7 ч. и или бяга или кара колело по алеята.После в залата фитнес около час и до обед се е прибрала вече. Удря една глава за два часа, чете книга на английски за някакви вампири.После е на кафе с приятели, вечеря и излиза в махалата до  24 часа.През 4 или 5 дена си редуват домовете и спят заедно с приятелки, като за 6 или 7 път се гледа все един и същ филм- Три метра под небето Wink

# 44
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Привет и от мен Simple Smile
Само почивка за щерката- каквото си реши- това си прави.Но е със спортен режим, все още...През сутрин става в 7 ч. и или бяга или кара колело по алеята.После в залата фитнес около час и до обед се е прибрала вече. Удря една глава за два часа, чете книга на английски за някакви вампири.После е на кафе с приятели, вечеря и излиза в махалата до  24 часа.През 4 или 5 дена си редуват домовете и спят заедно с приятелки, като за 6 или 7 път се гледа все един и същ филм- Три метра под небето Wink
Ау, това дете е мечта! Спорт и чужда литература! Е, не можах да го постигна. Моля те сподели твоите методи.

Общи условия

Активация на акаунт