БЪДЕЩИ ОСМОКЛАСНИЦИ- ваканционна тема (продължение)

  • 43 800
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
Запис и от мен Simple Smile

# 16
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
И ние подадохме док. за лична карта. В 6РПУ искат акт за раждане, копие и уд-ие за адресна регистрация-но на мен не ми искаха. Не разбрах защо. Grinning

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Привет и от нас.  bouquet
Моята дъщеря също се е отдала на тотален релакс.
И аз като ДиВа доста негодувам за тези нощни чатове. Confused Редовно се ходи на басейн също, всяка вечер се "играе" навън в квартала, голям социален живот изобщо. Чете по малко, да кажа хич.

# 18
  • София
  • Мнения: 403
И ние в новата тема  Grinning. Синът се е отдал на тотална почивка, спи до обяд, по цял ден е навън с приятелите, а до среднощ на компютъра. Покрай него и аз съм го ударила на релакс, че от септември като ни завърти пак въртележката...

# 19
  • Мнения: 113
НТБГ *SunshineT* ,margo98

Може ли да ми оправите името само? Flutter

# 20
  • Мнения: 442
Запис в новата тема!

# 21
  • Попово
  • Мнения: 329
   Запис !   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 754
Благородно завижд на всички, чиито деца излизат навън. Моят Дивуняк е като закотвен пред компа с извинението, че всичките му приятели са извън София. Добре, че от понеделник е за 5 дни на планински лагер, след който вероятно ще се наложи да въведем есесовски режим за компа, че инак ептен ще се зомбира. Аз съм повече от доволна, че моят мразещ да чете син все пак отметна "Крадецът" и "Дивите разкази" и освен задължителните Смирненски и Вапцаров, най-много да му "причиня" още Ивайло Петров (за който признавам нямам никакъв спомен ние да сме го изучавали, а вие?  newsm78)

# 23
  • Мнения: 14 468
И моят е така,ако не е по лагери е пред компа.
От  Ивайло Петров мина "Преди да се родя" и сега само мисли за "и след смъртта ми".Това е най-обемната творба от задължителните.Писана е 1968г. и  ако няма мами в "прокурорска възраст",не сме я учили. Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 4 317
Milenita, списъкът на АК за задължителна литература е по-кратък и маако по-различен от този на първа страница. Simple Smile
Пускам тук:
“Дамата с рентгеновите очи” – Светослав Минков
"Къщата при последния фенер" – Светослав Минков
“Крадецът на праскови” – Емилиян Станев
“Диви разкази” – Николай Хайтов
“Преди да се родя” –Ивайло Петров
“Нежната спирала” – Йордан Радичков
"Верблюд" - Йордан Радичков
"В един есенен ден по шосето" - Павел Вежинов
Има препоръка за водене на читателски дневник с цитати, идеи и мисли.

На дъщеря ми й остана да прочете "Крадецът на праскови". Другата седмица трябва да приключи с него, защото това е условие да отиде отново на любимия си сърф лагер.  Wink Обещала съм й след като прочете книгата, да гледаме заедно филма, който обожавам. Embarassed

# 25
  • Мнения: 46
Milenita, списъкът на АК за задължителна литература е по-кратък и маако по-различен от този на първа страница. Simple Smile


В темата за  НПМГ (Общ отчетен "За бебето и детето") НПМГ sysadmin дава добри съвети. Реших да ги цитирам, може да помогнат.


Леееко коригирам  Wink списъка на NIKI98 със

Становището на колегите от катедра "Български език", относно препоръчителни заглавия за прочитане:
По-голямата част от необходимите текстове са включени в христоматията, която ще ползват учениците. Все пак е полезно да се прочетат предварително следните заглавия:
- "Крадецът на праскови" - Емилиян Станев
- "Диви разкази" - Николай Хайтов (Изучава се само "Дервишово семе", но било полезно да се четат и другите разкази "за да се шокират децата" по думите на колегите ми Simple Smile )
- "Преди да се родя и след това" - Ивайло Петров

Ето и няколко думи от мен към новите НПМГенийчета по въпроса с четенето:
Забравете за "задължителното" четене! Досадно е и е безполезно.
Опитвайте се да четете ефективно и главното - бързо. Никой няма да Ви казва, че нещо е задължително за прочитане, когато трябва да намерите решение на реален проблем и за това ще Ви потрябва колкото се може повече информация за проблема. А обикновено намирането на решението и предварителното сдобиване с необходимата информация е със срок "вчера"  Sunglasses

# 26
  • София
  • Мнения: 403
От изброената литература имам спомен да сме учили само стиховете на Вапцаров. Останалите произведения или не сме или явно не са ме впечатлили достатъчно в тази възраст  newsm78. Стана ми интересно какво ще изучават децата, така че май ще взема и аз да изчета материала.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 127
НТБГ *SunshineT* ,margo98
Може ли да ми оправите името само? Flutter

Оправено е. Peace

Синът ми взел от библиотеката "Бариерата" на Павел Вежинов. Като ученичка бях много впечатлена, когато я прочетох, но не знам на него как ще му се стори.

# 28
  • Мнения: 2 848
Моят хубавец е на гости при баба и дядо, а там компютър няма, но пък си влачи конзолата за игри CrazyВ по-нормалните от към жега часове на деня е навън и играе.От задължителната литература и страница не е прочел. ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 4 349
Хей, изпуснах ви. Ние бяхме малко на родното Черноморие и сега се настройваме за работа. И при нас е голям тормоз с тази задължителна литература. Четем, ама с голям зор и уговорки.

Общи условия

Активация на акаунт