БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 99

  • 82 987
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 258
момичета, наскоро някой пита за това



може да се купи директно от САЩ Simple Smile за около 40 лева с доставката   Hug

# 91
  • Мнения: 21
Доста дами проявиха интерес за кашона и се надявам да не съм засегнала или  обидила някой с  избора си.Предаден е на дама от Пловдив и се надявам да намери нещо  за нея и да  спомина с добро майка ми.Това беше нейната любов.Оставила съм си и за мен няколко гоблена но за "старини" ако тогава реша да шия и все още съм фенка на бг мама ще се включа в редиците ви.

# 92
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
           Добро утро! Радвам се на красивата нова тема, изпъстрена с великолепие!

       И аз искам да се фръцна с второто макче от серията "Ретро":

                                                           

       Двата:

                                                           

       И "изглед" откъм "дупето", на което обърна внимание една колежка, заради нея го показвам:

                                                           

       Прохладен, изпълнен с вдъхновение ден желая на всички!

# 93
  • Мнения: X
Добро утро и от мен.

ФинЕти , как го постигаш това с "дупето"? Къде са крайчетата на конеца?

# 94
  • София
  • Мнения: 630
ФинЕти не мога да не се възхитя, още повече на такова "дупе"  Joy Joy Joy

Опитвала съм, но при мен никога не се получава толкова чисто и подредено от задната част  Blush

Но пък аз си ги гледам отпред  Hug

# 95
  • Плевен
  • Мнения: 143
Добро утро! Радвам се на красивата нова тема, изпъстрена с великолепие! И аз искам да се фръцна с второто макче от серията "Ретро":

Двата:

 И "изглед" откъм "дупето", на което обърна внимание една колежка, заради нея го показвам:
  
Прохладен, изпълнен с вдъхновение ден желая на всички!

ФинЕти -  Shocked Shocked Shocked   Ей така съм в момента![smilie=smile3525.gif]  newsm10 smile3501Как го постигаш тоя ефект на "дупето"/много яко/!?И в анфас, и отзад ,все ме кефиш ша знайш!!!Кой те научи на тоя майсторлък?
Малко подробности с нагледен материал ,може и като клипче ще е още по! Peace и благодаря предварително! Money

Последна редакция: ср, 08 авг 2012, 11:46 от pepen

# 96
  • Мнения: 265
ФинЕти  Peace страхотно дупе имаш  Wink
Ако ви покажа мойто Laughing.......ще ви се преплаче hahaha

# 97
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
         А стига бе.... Сега вие ме шашнахте! newsm78 Започнах даже лееекичко да се притеснявам! Flutter Аз не съм обръщала внимание на тази "подробност", защото съм го смятала за естествено! Особено пък ти, Пепен, за която мисля няма тайни в попрището..., направо ме "повдигна два пръста над земята"! Hug Ще взема да се взема насериозно за едното чудо бре.... hahaha
       Ако ми позволите, ще направя "кратко лирическо отклонение": явно е трябвало да минат повече от 35г., за да разбера, че покойната ми вече баба ме е учила да бродирам в стил "БАРДЖЕЛО"- http://postimage.org/image/tunpc6sxp/ , http://postimage.org/image/8ehskie4d/ , http://postimage.org/image/5ljj3d7gd/ .  Най-интересното е, че тази жена, която с респект наричаха "модистка", НИКОГА не ползваше СХЕМИ- умееше да избродира или изплете всичко само и единствено по, както казваше тя самата, "етюдче". Само с един поглед "разчиташе" всякакви сложнотии и моментално ги претворяваше.... Имаше си тя една тъничка, но доста жилава пръчка, с която потупваше котетата по дупетата, когато се заиграят с преждите й. С тази "шибучица" и мен ме перкаше през пръстите, щом й се стореше, че нещо не правя като хората! ooooh! Та, първото, на което ме научи, беше да прибирам конеца:"... да не е китеник туй, да висят "дрендзули" по него! Трябва "светско" да изглежда!..." Wink А пинизът беше прост: в зависимост от посоката на мотива, правеше нещо като ситна тропоска с работния цвят СРЕЩУ началната точка на бродерията, така, че последващите бодове да я скрият, а завършваше на гърба, като прекарваше конеца през вече направените шевове, но по тяхната дължина, без да пресуква- минава се ту отляво, ту отдясно на бодовете. Ще се постарая да онагледя думите си малко по-късно! И накрая искам да кажа, че макар да не се чувствах много уютно при "варненската си" баба по ред причини, тя има безспорен принос по отношение на ограмотяването ми в областта на бродерията, за което съм искрено признателна! bouquet (Не се сърдете за отнетото пространство! Почувствах нужда да отдам дължимото на тази способна жена, нещо като In Memoriam! Вярвам, че повечето ще ме разберете правилно! Hug )
       

# 98
  • Мнения: X
ФинЕти, стана ми много милно от това което си написала.....

# 99
  • Мнения: 0
Финети   newsm51

Поклон пред теб и най-вече пред баба ти!

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 143
ФинЕти -ето за това бабите трябва да се слушат Heart Eyes!Браво на женицата че е успяла да те научи на тази тънкост в бродерията!Аз все сама съм се учила и за това съм се стремяла отпред да е добре.Гърба ми не е като китеник,но пък чертичките са ми във всички посоки EmbarassedУспокоявам се че все пак като го сложа в рамка и няма да се виждат.Но когато шия с гобленов бод гърба е задоволително красив.Този бод "Барджело" и мама го ползваше, шиеше възглавнички, това беше на мода тогава.Сега пак срещам из галерито подобни модели на калъфки.Харесват ми!Напомнят ми за мили спомени от детството Hug!
З прекарването на конеца спазвам, повече ме интересува как чертичките ти са все вертикални !?То има и описание за правилно шиене , но е на руски и нямам търпение да го чета.Има и нагледно ,но... ще се учим друг път!
Още веднъж адмирации за страхотното "дупе"/то си е важно навсякъде  Grinning/ Пък ако искаш може и един курс да ни проведеш макар и виртуално ,на етапи WinkПомисли си !Ние ще те слушаме , ти и "шибучица " си приготви , ще я изтърпим ,само да се научим! Hug

# 101
  • Мнения: 19
Финети няма как да замълча пред това, което виждам, уникално е просто! Браво на теб, поклон и пред милата жена, която те е научила! Явно си добра ученичка Wink
 newsm20

# 102
  • Сливен
  • Мнения: 207
Финети, много красиво се е получило и отзад и отпред! Много мило ми стана от думите за баба ти и със сигурност ни върна почти всички към  детските ни спомени Hug.
Нямам какво да покажа, само реших да пиша че в Кауфланд има формички от стиропор на сърца и топки по 1,49лв. опаковката, мисля че излизат доста евтино. С моята скорост тъкмо мога да започна да правя играчки за Коледа Grinning, а и да стоят нищо няма да им стане.
Да не пропусна и Жак, много ми харесаха последните цветя Peace

# 103
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 258
...С моята скорост тъкмо мога да започна да правя играчки за Коледа Grinning, ...

 Joy Joy аз пък си намерих малко схеми на пилци и мислих да започна с мъници и картички за Великден Simple Smile

# 104
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Много хубави неща сте показали в новата тема.
Да се запиша и аз с две етапчета:

Общи условия

Активация на акаунт