Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 578
  • 753
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 996
Дано всичко да е наред! Пиши като имаш информация!

# 271
  • Мнения: 37
Оказа се, че не било извънматочна, вътре е било, но уви просто не е било добре ембриончето. Съжалявам, ако се изказвам като неандерталец, но и аз не съм съвсем на ясно. Важното в случая, е че тръбата е запазена и напълно проходима и не би трябвало да има проблем с бъдеща бременност.

# 272
  • Мнения: 996
Дано скоро да се похвалиш само с положителни новини,бързо възстановяване и само добри мисли без да падаш духом.
Случват се такива неща,да се надяваме,че лекарите са направили най-доброто!

# 273
  • София
  • Мнения: 562
Браво, че не е била извънматочна, макар че и тази ти ситуация не е сриваща психическото състояние.  Следващия път ще е успешно Praynig

# 274
  • Мнения: 37
Благодаря Ви момичета ,прекрасни сте!  Дано скоро всички се нареди Hug

# 275
  • Мнения: 320
Реших се и аз да напиша своята история... не толкова, за да ми олекне.. а по-скоро, за да стане ясно, че всеки един организъм е различен, както и лечението. Срещнах коментари с едва ли не крайни диагнози и какво да се прави и какво не. Дано да не обидя някой, но момичета намерете гинеколог, на които да вярвате... направете консултация при 2ри, 3ти ако се съмнявате, НО НЕ приемайте всичко написано за чиста монета и НЕ си мислете, че за вашата ситуация и за вашия организъм написаните тук истории и съвети отговарят напълно, така че не се заблуждавайте от мойте резултати, диагнози и лечения...
За жалост ще трябва да напиша .. бях бременна -> голямо щастие, голяма радост... НО след 2 седмици, 5 кръвни изследвания на ЧХГ, 7 прегледа при 3ма гинеколога + консултации по телефона с моя личен гинеколог, на които вярвам безрезервно, се оказа "лоша" вътрематочна бременност и необходимо да направя аборт. Открита още в 6та седмица -  прекратявам медикаментозно. След тези 2 седмици на надежди... различни диагнози... лутане.. тичане по доктори. Прецених че е редно да напиша заключенията си, защото в такъв момент много жени четем и взимаме прибързани решения, вадим си грешни изводи и с това вместо да се успокоим и да мислим трезво, ние изпадаме в паника:
1. Не прибързвайте с действията...
Защо?
Защото ако аз не бях изчакала щях да бъда оперирана, тъй като първоначалната диагноза беше "ИЗВЪНМАТОЧНА"
2. Успокойте се.
Колкото и банално да звучи - Гледайте от позитивната страна на нещата или че съдбата е такава... Каквото е писано да става, ще става и вие с нищо няма да промените нещата... единствено може да ги влошите.
3. След като вече е ясно какво и защо трябва да се направи. ДЕЙСТВАЙТЕ ... защото всеки един ден, в който отлагаме и задържаме плода, поради страх или нежелание, води до по-трудно възстановяване.

Не съм специалист, но имам изключително богат опит с гинеколози и за жалост не всички заслужат дипломите си. Embarassed

И само още нещо, че вече сигурно ви отегчих Sad
Прочетох доста коментари, в които някои от вас категорично изказвате становище, че след медикаментозен аборт е необходимо да се изчака минимум 3 месец.... това определено не важи за всички случай и това зависи до голяма степен кога е направен аборта. Като пример - 2-ма гинеколози, като единия е светило в Пловдив (д-р Минев), а другия е единствения специалиста, на който имам доверие, са на мнение че няма нужда да чакам дори и месец.

# 276
  • Мнения: 996
HeraBg
Съгласна съм с теб,успех и повод скоро да се похвалиш с добра новина.
Сега нещата ще са на твоя страна!Късмет!

# 277
  • Мнения: 320
dydito, благодаря Simple Smile

Нещо което поне за мен, при моя случай, беше любопитно, за коeто не подозирах, че е възможно. Според гинеколозите, при които бях, най-логичната причина, поради която плода не се развиваше нормално, е че оплождането е настъпило след/ преди овулацията. Тъй като звучи малко странно, ще дам и малко повече разяснения. От както се помня цикълът ми е редовен - 28/ 29 дни, в зависимост от яйчника, който отделя яйцеклетката. Поради това се смята, че и овулацията ми е редовна, но датите, в които е имало полов контакт са 3 дена преди овулация и 4 дена след. Според докторите ако зачеването се е получило преди, то сперматозоидите вече не са били 'толкова качествени' и въпреки наличието на зачеване, то също не е било качествено. Другия съществуващ вариант, за след овулацията, то тогава яйцеклетката вече не е била толкова качествена.
Ако трябва да съм честна това, поне на мен ми се строи, изключително странно, въпреки че е доста логично, затова.... отново се консултирах с няколко специалиста  Embarassed Confused Laughing , които потвърдиха че е напълно възможно...
Така че поне за мен, от тук нататък, ще се правят тестове да овулация. Нали знаете, каквото можем да направим.. нека го направим, а вече какво ще стане.. никой не знаме  Joy

# 278
  • Мнения: 996
Възможно е,но нали казват да се прави секс преди овулация,по време и след като се правят опити. 😕
Следващият път всичко ще е наред!

# 279
  • Мнения: 1
Здравейте,

Аз съм на 27г. Оперирана съм от тубарна бременност преди 3 години. Тогава не беше правен опит за забременяване, просто се случи. Два дни кървях с ужасни болки, но си търпят, защото мислих, че това е от менструалният ми цикъл ( все пак това се случи точно в денят в който очаквах цикълът ми) Нямах и за момент съмнение, че има бременност... На третият ден болката ставаше все по стягаща не се издържаше. Констатира се тубарна бременност, оперираха ме в същият ден. Тръбата ми се беше разкъсала и кръв изтичаше в коремната кухина ( това което си мислих, че е просто цикълът ми). Успяха да спасят тръбата ми.
Както и да е.. изключително съсипващо преживяване за всяка жена.
Тъй като докторът, който ме оперира ( да е жив и здрав) се премести в Германия. Загубих всякакъв контакт с него. Не съм минавала през контролен преглед след операцията и не са ми изписвани антибиотици против инфектиране след лапароскопията.

Дойде време в което мисля за зачеване, но живея в огромен страх от момента в който това се случи!
Непрестанно си мисля, че и двете ми тръби са запушени, че пак ще се случи тубарна бременност и т.н.

Минала съм през толкова много гинеколози.. от никой не получих окуражаващт съвет. ( Последно ми казаха '' Правете си хубав секс и да не ви пука''  Shocked )

От две години живея в Англия. Тук положението е още по трагично!!! Никой няма време, прегледите за по 5-10 мин! Никакво внимание не получаваш, преглеждат като роботи, не ти дават да говориш, камо ли да задаваш въпроси!

Тъй като много ме е страх  да не се случи отново, искам да разбера какво е било състоянието на тръбите ми когато имах тубарна бременност и какво е сега!

Помолих от болницата да ми пратят експертизата с надежда състоянието на тръбите ми да е било описано там. Опитвам се да я прикача като снимка, но не успявам. Не мога да разбера, какво точно е описано, тъй като езикът е медицински. Ако някой има повече познания относно мед. терминология, би ли ми помогнал( ще я изпратя лично).

Относно сегашното състояние на тръбите ми. Четох че компреси с рициново олио и затопляне в областа на репродуктивните органи е вероятно много да помогне с изчистване на сраствания в тръбите, също така поръчах "Echinacea and Goldenseal "  на капсули. Тези билки са известни са с това,че действат като натурален антибиотик, приемани заедно засилват значително имунната система и помагат в борбата с инфекции и изчистване на организма.

 Goldenseal root works as an anti-microbial agent, and reduces inflammation and infections, and subsequently prevents scarring and adhesions...


След като опитам някои неща от алтернативната медицина, смятам да си направя цветна снимка и след като установя какво е състоянието на тръбите ми, тогава ще имам смелост да правя опити за забременяване. Какво мислите за това?

В този форум има доста жени минали през много, силно вярвам, че опитът е най-големият учител и всички ваши съвети ще са ми от полза.

Предварително Ви Благoдаря за всяка отделена секунда!

Успех на всички.

Полезен линк:
http://www.wikihow.com/Unblock-Fallopian-Tubes-Naturally



Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 13:36 от Silviq90

# 280
  • Мнения: 293
Здравейте мили момичета.
 ето я и моята история... последна редовна менструация на 15.01..следваща на 11.02, но не ми идва. Тест на 12.02 отрицателен, тест на 16.02 едва доловима бледа черта, тест на 17.02 тест с по-ярка втора черта, пускам ЧХГ - 135. Същевременно по време на закъснението съм като ПМС боли, от време на време по-отчетливи в ляво.
На 20.02 вечерта кървене, отидох на 21.02 при АГ, не вижда нищо в матката, но сянка под левия яйчник... пускам ново ЧХГ - 350. Каза ми направо да съм в готовност за приемане по спешност за извъматочна.
На  22.02 отидох в окръжна болница Варна, гледаха ме, пак нищо не видяха, но ми казаха да си пусна утре ново ЧХГ, но и там ме приготвиха за страшната диагноза. На 23.03 пускам ново ЧХГ - 741, което ме успокоява донякъде. Отново при АГ, но пак нищо не се вижда, съответно отново за понеделник ново ЧХГ. В събота отново леко кървене, с ПМС болки. Вчера сутринта ЧХГ 248, с ново кървене, което до края на деня се усили. Според док биохимична и сама ще се изчистя, няма нужда от кюретаж. Днес по-скоро зацапване, смятам да пусна пак ЧХГ утре или четвъртък зависи от времето. Ако ЧХГ е стигнало до 0, тогава няма да има нужда от кюретаж или все пак трябва да се направи.
За тези дни съм обиколила трима лекари като само последния заяви, че вижда жълто тяло, а не сянка под яйчника.

# 281
  • Мнения: 16
Имам нужда да го споделя с хора,които знаят какво чувствам.


Мое нежно,малко,неродено чудо
лягам вечер,за да те сънувам,
за да гушкам малките ръчички
и да те целувам

Тръгна си от мен ти толкоз рано
празна е утробата ми вече
страда моето тяло
ти си толкова далече.


Искам да те видя и да те почувствам
искам загубата да е само съм,
леко да погаля твоята бузка
искам да е само сън...

# 282
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Не знам дали е активна тази тема, но за съжаление само през това не бях минавала но сега и това ще трябва ада преживея.

# 283
  • Мнения: 996
Не знам дали е активна тази тема, но за съжаление само през това не бях минавала но сега и това ще трябва ада преживея.

Ужасно е!
Дано другият път всичко да е наред!

# 284
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Интересува ме ако някой се изпиствал сам след извънматочна, за колко време му е спаднало чхг.

Общи условия

Активация на акаунт