Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 568
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 890
На мен ми казаха да си пусна изследване за хламидия (което най-вероятно щяло да излезе отрицателно),но така се процедирало.

# 361
  • София
  • Мнения: 321
На мен ми казаха да си пусна изследване за хламидия (което най-вероятно щяло да излезе отрицателно),но така се процедирало.

Не съм пускала подобно и никой ме ми го е препоръчвал.

# 362
  • Мнения: 996
Аз съм си пускала Хлмидия,Микоплазма и Уреаплазма и проверка на тръбата.

# 363
  • Мнения: 1 041
Аз съм си пускала Хлмидия,Микоплазма и Уреаплазма и проверка на тръбата.

+1 Simple Smile Точно същите неща правих и аз.

# 364
  • Мнения: 1 890
Момичета,минаха около 3 седмици от лапароскопията,но днес се появи тъпа,постоянна болка в дясно (страната на махнатата тръба),та се чудих дали при някоя от вас се е случвало и дали според вас има повод за притеснение.

# 365
  • София
  • Мнения: 562
Аз се бях побъркала, да болеше ме и сега вече след 2 лапароскопии, при овулация много повече ме болят от яйчници от колкото при цикъл. Нормални са болките, ако вече е нетърпимо или се притесняваш отиди да те види доктора ти.

# 366
  • Мнения: 1 890
Търпима е болката,просто след случилото се съм се превърнала в хипохондрик и се “заглеждам” във всяко придърпване,боцкане и т.н
А колко време след лапароскопията ви дойде менструацията (четох,че първото кръвотечение веднага след операцията не се брояло за менструация 😱)

# 367
  • София
  • Мнения: 562
Дойде ми на 39 ден, аз също се вглеждах във всяко едно придърпване, поне 2 месеца след операцията имах много силна чувствителност на яйчника. Ще премине не се притеснявай☺️

# 368
  • Мнения: 143
yanna777, и мен ме боли от около седмица на мястото на махнатата тръба, ходих в петък на лекар, няма нещо притеснително, аз вече си представях кисти и разни щуротии. Взе ми микробиология и ми каза, че от падналия имунитет заради операцията имам някаква вагиноза и липсва на лактобацили, сега малко свещички и лекарства ми изписа. А за болката в дясно, мисля че може да е и от стомаха, че тези дни хич не ми е ок и почнах да си пия Дуспаталин.
Аз на моя глава си взех Масло от вечерна иглика да попия малко, то е ок за женски проблеми.
Иначе моя лекар / различен от този дето прави лапароскопията/ ме пита дали са ми слагали гел против сраствания /струвал към 1000лева/, но щом не са ни искали допълнително пари, значи не ми е слаган. Някой знае ли повече за този гел?

# 369
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Не съм чувала и ми се струва ненадеждно

# 370
  • Мнения: 591
На 25 ден от операцията бях на преглед и се видя че имам киста но десния яйчник,а на мен ми махнаха лявата тръба. Доктора каза че е на границата, но не попитах какво значи. Изписа ми за 10 дни Регулон *2. Странно, цикълът ми дойде чак на 6-тия ден. Инах леки пробождания в дясния яйчник и се надявам да е изчезнала. Утре съм на преглед ще видим. Иначе като цяло болки не съм имала, но в началото усещах празнота, все едно инам дупка в корема.

# 371
  • Мнения: 143
Привет момичета, на мен днес 6 дни по рано ми дойде. Доста тъмна кръв е и доста се притесних сега. Първо е по-рано, и този цвят. Реално това ми е вторият цикъл след операцията.
Стискайте палци да не е някаква киста или някаква друга гадория.
И болката снощи пак беше силна / на мясотото на отстранената тръба/ Sad

# 372
  • Мнения: 1 890
Dorabella ходи ли на преглед и какво ти казаха?

# 373
  • Мнения: 143
yanna777, ходих на лекар. Прегледа ме, каза че няма защо да се притеснявам. Сега отново ми идва по-рано и по-различно протича цикъла. Явно вече ще е така. За съжаление получавам не особено често, но все пак спазми и придърпвания, което лекаря каза,че е нормално след операция.
Моят мъж дава зор за нова инсеминация, мен много ме е страх да не стане пак извънматочна.
Лекарят при когото ходих / друг/ , прегледа епикризата и каза че в другата  тръба само е погледнато, но е било нужно да се обходи за сраствания. Той дори ми каза нещо много странно, че проверка на тръбите не се прави с хидробутация /както на мен/ или цветна снимка, а се прави с лапароскопия, за да са сигурни лекарите ,че не са запушени.

# 374
  • Мнения: 134
Здравейте, дами!
Не съм чела цялата тема, защото се психирам.
Искам да попитам в коя седмица може да се види извънматочна бременност?
Аз бях на гинеколог в трета седмица и един ден (ден след закъснение), защото имах бледа чертичка на тест и бета ЧХГ 60. Естествено, нищо не се видя- каза да дойда след 2 седмици.(тъй като отсъства след седмица).Всичко би било наред, ако нямах опит с предишен аборт, ако не бях с предменопаузални симптоми и ако нямах кафяво зацапване. Сега са минали 4 седмици и тестът с урина пак е със същата бледа чертичка....Sad((( А утре ми предстои пътуване за седмица. Моля ви, не ме психирайте излишно, ако може...

Общи условия

Активация на акаунт