Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 562
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 803
здравейте
много съжалявам, за всичко което сте преживели и се надявам всичко лошо да е останало в миналото
аз съм с подозрение за извънматочна бременност и вече изперквам. тотално се обърках
последна МС на 23.01. в понеделник си направих тест, беше положителен. цял ден бях с болки, то не точно болки по-скоро като парене в определена точка, ляво и дясно. вчера пусках ЧХГ, резултата е 1230. на преглед съм чак в понеделник и пак ЧХГ. много съм объркана. болките спряха през нощта, сега от време на време е като леко ръчкане в десния яйчник. на вас кога ви потвърдиха диагнозата?

# 76
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Моят съвет е да повториш утре ЧХГ-то ,за да видиш как нарастват стойностите,тогава мисля ще има по-голяма яснота.При моята извънматочна се потвърдиха съмненията в момента на пръсването на тръбата,в 6г.с.0 дни.Аз например болки до деня на спукването нямах,така че и това е индивидуално.Стискам палци всичко да е наред при теб и да си е вътрематочна!

# 77
  • София
  • Мнения: 9 111
А кога беше на преглед? При тази стойност от 1230 има голям шанс да се види дали е маточна бременността. Не може ли да отидеш днес? От къде идват подозренията за извънматочна - от болките ли? В началото на бременността е нормално да има разни болчици и придърпвания.
При мен също болка се появи на 19-20 ден закъснение  и след това ме оперираха, преди това не съм имала болки, а кървене.

# 78
  • Мнения: 7 803
в понеделник ме гледаха, 3 седмици и 6 дни. мен ме учуди, че вечерта и теста си беше положителен, а още нямам закъснение дет се вика и чхг е толкова силен. на ехографа нищо не видя. каза ей това тук с много въображение може да ембриона. защо изобщо е толкова силен чхг? че нищо не виждат си мисля, че е нормално. ако сед седмица не видят вече е кофти, но на няма и 4 седмици не се шашкам

# 79
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Височко ти е ЧХГ-то Thinking Но е рано още да се види бременност според мен.Дали няма вероятност да са двечки Laughing newsm78

# 80
  • Мнения: 7 803
аз вече имам едни близнаци, та няма да е голямо чудо. само да видят нещо, че изперквам

# 81
  • Мнения: 989
С какъв ехограф те гледаха? Ако е с коремен е съвсем нормално да не се види нищо толкова рано, с вагинален също не е много сигурно, че ще се види, много зависи от задапаратното устройство. Иначе и на мен ми мина през ума, че може да са 2, заради голямата стойност на ЧХГ още преди закъснението. Ако е така още е рано да се видят, по принцип се вижда при ЧХГ над 1000, но това е за едноплодна бременност, а и както казах, зависи кой гледа.

Мисля, че всичко ще е наред, стискам палци  Peace

# 82
  • Мнения: 7 803
с вагинален ме гледаха, а в понеделник реално не е ясно колко е било чхг. паникьосахаме здраве, искаха да оставам в болницата .... сега да чакам до понеделник. ужас. аз питам на вас кога ви поставиха диагнозата, защото някакси ми се струва много

# 83
  • Мнения: 989
При последната ми извънматочна поставиха диагнозата, когато тръбата се спука в 6 г.с., но при предните 2 успявахме да я диагностицираме преди да се спука тръбата около 8 г.с. Често се случва диагнозата да не успее да се потвърди на УЗ до момента на спукване на тръбата, затова е много важно да се следи нарастването на ЧХГ и ако в рамките на 10-15 дни от закъснението максимум не се визуализира плоден в матката и ЧХГ не нараства както трябва обикновено се прави лапароскопия за диагностика и отстраняване на евентуалната извънматочна бременност.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Не разбирам как така преди закъснение се очаква да се види плоден сак!? ЧХГ-то е чудесно и никога не би ми минало през ума, че става дума за извънматочна... Често казано не виждам какво те притеснява... Naughty

# 85
  • София
  • Мнения: 4 884
Не разбирам как така преди закъснение се очаква да се види плоден сак!? ЧХГ-то е чудесно и никога не би ми минало през ума, че става дума за извънматочна... Често казано не виждам какво те притеснява... Naughty
И аз съм на същото мнение Rolling Eyesпри извънматочна стойностите не се удвояват правилно,освен това наистина е рано за плоден сак преди закъснение.

# 86
  • Мнения: 703
Здравейте момичета, преди година имах спонтанен аборт, но не се включвам тук заради това. Преди 2 години имах апандисит + усложнение локален перитонит. Навсякъде чета, че при такова състояние има голям риск от извънматочна бременност. Не знам защо, но при мен доминантния фоликул е в винаги от дясно (мястото на операцията) и това още повече ме плаши. Миналата година октомври месец правих ЦС на тръбите и не се виждат ниакви проблеми там. Това въобще дава ли ми някакви основания да не се притеснявам. Нали уж ако има някакви придърпвания, те не се виждат на ЦС. Предстои ми инсе, от което вече започвам да се страхувам, тъй като се увеличава възможността за оплождане, но дали оплодената яйцеклетка ще успее да се предвижи до матката  Sad и още всякакви чудесии ми се въртят в главата. . . тъй като съм на стимулация и се очакват няколко доминантни фоликула (май пак са отдясно) та вече съм се вкарала във филми за едновременна вътрематочна и извънматочна бременност. Знам че има и такива случаи   Shocked Shocked Shocked И направо вече имам чувството, че ще полудея. 

# 87
  • Мнения: 7 803
и аз си мисля като вас, но 2ма лекари ме шашнаха здраво. искаха да ме приемат в болница под наблюдение. и аз си мисля, че е рано да се види на узи, но докторката не ми вярва че миналия месец си имах нормална мс. понеже цикълът ми не е съвсем редовен, идва доста по-рано и тя се съмнява дане би още миналия месец да съм забременяла и така. благодаря ви, успокоихте ме  Hug

# 88
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
А зацапване или кървене някакво имаш ли?

# 89
  • Мнения: 7 803
не, само в понеделник бяха адски болки. във вторник вече ги нямаше. и яйчниците бяха като кратери.

Общи условия

Активация на акаунт