Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 586
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Успокой се,мисля,че нямаш място за притеснение Praynig Hug

# 91
  • Мнения: 7 803
аз да се отчета след прегледа днес. не е извънматочна. видя се плоден сак, даже 2  Heart Eyes
благодаря ви за подкрепата

# 92
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Честито!!! Познах за бройката значи Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 9 111
Честито и от мен  Hug

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
аз да се отчета след прегледа днес. не е извънматочна. видя се плоден сак, даже 2  Heart Eyes
благодаря ви за подкрепата

Хахаааа Joy

# 95
  • Мнения: 20
Здравейте мили мами и бъдещи такива!
Искам да ви споделя и на мен какво се случи.. На 25.02 имах час при Др. Кунев. Отново чухме сърчицето,бях в 9-10 г.с. Притеснителното беше, че пулса бе 110, но доктора каза, че бил в нормалните граници. Така... Тръгнахме си успокоени и много щастливи, че всичко е наред и следващия ни час беше на 15.03.  На 8. 03 започнах да получавам леки болки, но помислих, че явно съм се преуморила и знам ли..Но на следващия ден тези болки се позасилиха, когато вечерта започнаха да стават непоносими, като менструални и точно мислех да ходя към спешното и се започна. Получих кръвоизлив. И от там нататък вече започна кошмара. Веднага си помислих, че е мисед..Отидохме с мъжа ми в АГ-то и дежурна бе Др. Матеева, прегледа ме и каза, че е мисед  newsm45 Плода е загинал преди около 2 седмици, точно след прегледа при Кунев. Това беше най-кошмарното нещо, което съм чувала през живота си. Не можах да сдържа сълзите си, в момента също плача  newsm45 Направиха ми кюртаж.. Другия месец мисля да правим изследвания в Плевен при Доцент Конова. Ужаса е голям, а страха от това, че може да се повтори е огромен. Това е моята история. Живея на сън, нямам думи да опиша душевната си болка.
Съжалявам за дългия пост. Благодаря ви.

# 96
  • Мнения: 150
Magi, много съжалявам за  това което е станало.   Hug Hug Hug

Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=705621.480

Всички сме преживяли нещо подобно, ще намериш подкрепа там.

# 97
  • Мнения: 2
здравейте и аз имам запитване.Знам че темата не е никак приятна но за жалост има доста хора.
Та на 24.12.2012г направих спонтанен аборт в 6 г.с до тогава нямаше нито ембрион нито пулс само плодов сак и докторката предполагаше че е кухо яйце.Следеше ме др Ковачева в Тина Киркова когато направих аборт бях в банята и просто нещо изпадна от мен,а ми беше първа бременност и дори не помислих че трябва да го запазя за да се изследва.Понеже в този ден дежурния лекар беше адски недружелюбен възможно най-бързо се махнах от там и отидох в Торакс при др.Ризова за преглед въпреки че беше празник тя се отзова и каза че бебто го няма.
Тогава тя каза да изчакам за да види дали ще се изчистя сама,за да не ми правят кюртаж така и стана.Трябваше да изчакам 3 цикала,които минаха.
Та въпросът ми е понеже много ме е страх дали това нещо се повтаря и дали ще мога отново да забременея.На 25 години съм от скоро съм омъжена и страшно много искаме това дете,а не знам дали мога да преживея този ужас отново.Може би тук има дами който са преминали през това и сега си имат вече някое прекрасно бебче което да ги радва.
Благодаря на всички,които биха ми отделили малко от времето си за да ми отговорят и ако е възможно да се успокоя.

# 98
  • Мнения: 150
pepita88  Hug Hug Hug съжалявам за това което те е сполетяло.

На мен на 26г ми се случи в 11 седмица, но ми правиха кюртаж имаше много кръв абе ужасно ... тогава лекарката ми каза това - Няма гаранции, може да се повтори а може и да не се. 25% от бременностите завършват така, често дори жените не са знаели че са бременни защото е в много ранен етап.
Трабва да мислиш позитивно, знам че ти е тежко, на мен ми се случи и 2 път, още нямаме бебе, искрено ти пожелавам следващата бременност да е успешна и безпроблемна. Дай си малко време но не отлагай 2г както направих аз ...

# 99
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Здравейте и от мен.
Преди 2 седмици загубих бебето си в 22г.с. От тогава имам лека болка ниско долу. Усещам я все едно имам рана отвътре.  Не е постоянна, не е и много силна, но ме притеснява. Ще отида на лекар, но ми се иска да разбера, ако се е случвало на някой, каква е била причината.

# 100
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте и от мен.
Преди 2 седмици загубих бебето си в 22г.с. От тогава имам лека болка ниско долу. Усещам я все едно имам рана отвътре.  Не е постоянна, не е и много силна, но ме притеснява. Ще отида на лекар, но ми се иска да разбера, ако се е случвало на някой, каква е била причината.
Най-добре отиди да те видят,дали си изчистена добре най-вече Rolling EyesРазбра ли се причината за загубата?изследвания?

# 101
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
За причината - да. А за изчистването...преди да ме изпишат ме гледаха на ехограф и на стола. Доктора каза, че всичко е наред. Сега си мислех точно на него да се обадя пак да ме види  Rolling Eyes Или да отида при друг?

# 102
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте момичета,
Влизам хем да побутна темичката,хем да разкажа нашата история.
Имаме си момченце на 6г и 2 месеца,с което забременях от раз и имах много спокойна и лека бременност,с изключение на факрта,че кръвното ми налягане беше височко и това налагаше пиене на хапчета.В крайна сметка пак заради него родих със секцио.
10 месеца след разждането на Криси,забременях отново,но направих аборт,поради факта,че 6 месеца по-рано си бях чупила крака и в него имаше пластини,пирони и т.н.,които трябваше да бъдат извадени.
И така времето си минаваше,но ние не правихме опити за бебе.Сполетяха ни куп болести,отидаха си свекър ми на 62г,свекърва ми на 55г и някак...не ни се мислеше за бебе.
И така до миналата година септември месец,когато мъжът ми беше с гнойна ангина,за която пиеше 3-ти антибиотик,но искаше да започваме да работим за бебе.И така...в началото на октомври разбрах,че съм бременна.Тестът показа обаче много блеееда втора черта,която така и не стана по-контрастна.Не мога да кажа,че имам кой знае какви симптоми-нито ми се гдеше,нито гърдите ми бяха напрегнати...нищо!
Радостта ми беше кратка,защото в 5г.с. като дойдох на работа видях,че прокървявам.Отидах веднага при гинеколога ми,който каза,че бременност в матката няма и се налага абразио.Пусна ми ЧХГ,която беше височко.Беше ми кофти,защото бях казала на детенце,че ще става батко и се чудех как ще му кажа,че това всъщност не е така. Rolling Eyes Sad Sad Cry
Направиха ми го,а 4 дни по-късно заминахме на почивка в чужбина,която дойде тъкмо навреме.Разтоварих се доста добре емоционално и сякаш не изживях случилото се тежко.След абразиото ни казаха да изчакаме 3 цикъла и тогава да правим опити за бебе.Е,изчакахаме повече,тъй като в групата на Криси в детската градина имаше 3 месеца карантина заради варицела,а аз не съм карала,както и той и се притеснявах да не се разболея в първите месеци от бремеността.
На 6 Април-рожденната дата на синът ни, беше последният ми цикъл.На 3-ти Май Шуър Чек отчете отново положителен тест,този път с контрастна втора чертичка.Отново бебето стана от раз.Казах само на майка и татко,както и на една приятелка,която също смята да има бебе сега и се вълнува покрай мен.Този път симптоми не липсваха-напрегнати гърди,гадене от миризми,трудно заспиване вечер.....На 20.05.2013г в 6г.с. отидах при гинеколога,който каза,че си имам много хубаво плодно сакче в матката и да отида на 10.06.2013 за сърдечни пулсации.
На 31.05 обаче цял ден ме боля стомаха.Вечерта имах едва леееко доловимо кафеникаво зацапване.В събота като станах на бельото имах миниатюрен съсирек и леко кърваво зацапване.За жалост моят док беше в отпуск.Обадих му се.Каза да пия Дуфастон и нош па.Кървенето спря,но аз все пак реших да отида на преглед.Там доктора каза,че плодното сакче отговаря на 6 г.с.(а трябваше да влизам в 8-ма).Док каза,че или ембриона е загинал преди 2 седмици или цикъла ми е много нередовен(това не е така) и по-бавно се развива.В късният следобед направих масивен кръвоизлив.В неделя намерих лекар,който само констатира,че плодно сакче в матката вече няма и най-вероятно абразио няма да се наложи:(((((Препоръча ми да търся причинитеза двата последователни спонтанни аборта.Определено не искам да преживявам това отново Cry Cry Cry Rolling Eyes
Чакам гинеколога ми да се върне в понеделник и да видим какво ще ми препоръча.
Междувременно минах на ЕКГ,доплер на сърцето,мерене на кръвно.Първите 2 са супер.Кръвното ми беше леееко завишено -130/90.Не вярвам това да е причината да е причината за спонтанните аборти!
Моля,споделете какви лекари сте посетили,за да знам накъде да се насоча и аз....
Малко дълго стана,затова приключвам!
Очаквам мнение,за което предварително благодаря Hug Hug  bouquet  bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 4 884
Добре е да пуснеш стандартни хормонални изследвания-ТСХ,фТ4,Пролактин,Естрадиол,Прогестерон,ФСХ PeaceСпоред мен щом има история с високо кръвно пусни и тромбофилия (генетично излседване).Колко се роди синът ти като килограми и в коя седмица?

За съжаление имането на дете не означава,че си застрахован от репродуктивни проблеми,вторичния стерилитет е почти толкова разпространен,колкото и първичния Rolling Eyes

# 104
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Buena esperanza,влагодаря за мнението;)
Детето ни се роди 5 дни преди термин и тежеше 3.850.Много пухкаво и сладко бебе:) Ще се изследвам и видим какво ще се окаже...

Общи условия

Активация на акаунт