ходите ли на гробища често

  • 68 466
  • 442
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Скоро се интересувах, защото преди 9 мес. ми казаха, че задължително трябва да я урноположиш, та това намерих по въпроса:

НАРЕДБА № 2 ОТ 21 АПРИЛ 2011 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ГРОБИЩНИ ПАРКОВЕ (ГРОБИЩА) И ПОГРЕБВАНЕТО И ПРЕНАСЯНЕТО НА ПОКОЙНИЦИ

(4) Прахът на починалия се поставя в специален съд (урна) и се пренася за извършване на обреда по урнополагане, определен от близките на починалия, в съответния гробищен парк или се предава за съхранение на близките на починалия.
(5) По желание на близките прахът на починалия може да бъде разпръснат на специално определени места в рамките на гробищните паркове, на открито в природата или в частни имоти, намиращи се извън населени места, като в последния случай е необходимо писменото съгласие на собственика на имота.
Ако го знаех, щях да се възползвам. Въпреки, че това май е ново. Когато почина майка ми преди няколко години беше категорично забранено. При полагането на урната имаше две длъжностни лица и после я запечатаха вътре в колумбарника. Единствения шанс да я взема беше да разбия колумбарника.
Не че е късно...

# 76
  • Мнения: 14 465
Скоро се интересувах, защото преди 9 мес. ми казаха, че задължително трябва да я урноположиш, та това намерих по въпроса:

НАРЕДБА № 2 ОТ 21 АПРИЛ 2011 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ГРОБИЩНИ ПАРКОВЕ (ГРОБИЩА) И ПОГРЕБВАНЕТО И ПРЕНАСЯНЕТО НА ПОКОЙНИЦИ

(4) Прахът на починалия се поставя в специален съд (урна) и се пренася за извършване на обреда по урнополагане, определен от близките на починалия, в съответния гробищен парк или се предава за съхранение на близките на починалия.
(5) По желание на близките прахът на починалия може да бъде разпръснат на специално определени места в рамките на гробищните паркове, на открито в природата или в частни имоти, намиращи се извън населени места, като в последния случай е необходимо писменото съгласие на собственика на имота.
Ако го знаех, щях да се възползвам. Въпреки, че това май е ново. Когато почина майка ми преди няколко години беше категорично забранено. При полагането на урната имаше две длъжностни лица и после я запечатаха вътре в колумбарника. Единствения шанс да я взема беше да разбия колумбарника.
Не че е късно...

Да това и аз не го знаех,но за напред ако се наложи...

# 77
  • Мнения: 22 523
Не ходя, макар че наскоро за кратко разстояние починаха едните ми баба и дядо. Преди това пък прабаба и прадядо.
Мразя гробища, ходя само на погребения.
Не понасям и всички останали ритуали и глупости за мен, които се извършват на гробища.

# 78
  • Мнения: 1 404
Aми, не не ходя. Просто защото знам, че хората, които обичам и съм загубила, не са там, под оная земя, а винаги около мен....

# 79
  • Мнения: 506
Смъртта не е краят.Това че тялото на човек е под пръстта това не означава че душата я няма и че не е жива.Съществуват но на друго равнище духовно и астрално.И човек не трябва да приема гробищата като тъжно място!

# 80
  • Мнения: 1 404
Аз не ги приемам като тъжно място, а по-скоро като ненужно....
И съм казала, един ден като се загътам, пепелта ми по вятъра... Не искам никакви циментови паметници, да ходят да реват децата ми там....

# 81
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....И човек не трябва да приема гробищата като тъжно място!
Както и не трябва да се казва какво трябва и какво не трябва да приема човек.
Особено, ако този човек не мисли като първия човек. Ферщеест?

Гробищата, гробовете, починалите хора и така нататък нещата свързани със смъртта ги приемам както аз си ги приемам(повторението е нарочно), а не както някой ми казва, че трябва да ги приемам.

# 82
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всъщност гробищата са за живите, но не всеки има рецептори да ги възпиеме по този начин.

# 83
  • Мнения: 506
А как предпочитате един ден като починете да ви погребат или да сте кремирани и прахта от останките да се съхранява вкъщи?

# 84
  • Мнения: 9 990
Предпочитам да ме кремират.След това-където искат близките ми ..и както искат да постъпят-нямам очаквания, предпочитания и т.н.

# 85
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Всъщност гробищата са за живите, но не всеки има рецептори да ги възпиеме по този начин.

Ако сте прочели внимателно публикацията е нямало да си правите труда да разсъждавате кой, къде, когато...

# 86
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всъщност гробищата са за живите, но не всеки има рецептори да ги възпиеме по този начин.

Ако сте прочели внимателно публикацията ...
Това е гледната точка, начин на възприемане на човека, който я е писал. Авторът изпитва някаква потребност, има някакви усещания, въображението му рисува картини, когато е на гробищата. Чувства успокоение и затова ходи често.
На други хора обаче може да не действат така, а напротив.

# 87
  • Мнения: 14 465
А как предпочитате един ден като починете да ви погребат или да сте кремирани и прахта от останките да се съхранява вкъщи?

Дай боже,много дни да има до този момент-кремация предпочитам.Близките ми за сега искат все да сме заедно т.е. прахта в къщи,но има време до тогава...

# 88
  • Мнения: 9 990
Всъщност гробищата са за живите, но не всеки има рецептори да ги възпиеме по този начин.

Ако сте прочели внимателно публикацията е нямало да си правите труда да разсъждавате кой, къде, когато...

Аз не те разбрах, би ли обяснила какво имаш предвид?

# 89
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не смятам да се повтарям. Веднъж го обясних. Прочети няколко пъти поста ми ако ти се налага. И ще разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт