Най-новите телефонни измами. Предупреждение от Вени Марковски.

  • 10 563
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Оф, ужас #Cussing out
Миналата зима бяха звъннали на баба ми, която е на почти 90 с подобна схема...Бяха и казали, че майка ми си е счупила крака и трябвали не знам си колко хиляди лева за златни пирони иначе щяла да остане инвалид...Странното, че когато и дали да чуе майка ми , че обръщението било точно, както майка ми се обръща към нея, което няма как само от името да го знаят, което ме навява на мисълта, че най-вероятно са подслушвали телефоните, няма откъде да знаят иначе...Добре че баба ми, макар да е на тея години си е с акъла и въпреки убежденията и гласа, който казва, че бил 1:1 сходен и станало ясно, че дори и да се случи нещо такова, не дай си Боже, то майка би потърсила баща ми или нас със сестра ми, а не нея...Жалкото, че естествено от полицията не успяха да направят нищо, защото разговора бил от стара прима карта...

# 46
  • Мнения: 19 560
Значи,ако нямаш домашен,няма опция да звъннеш на истинските 112,защото от gsm ловят сигнала.Така ли излиза?
Доколкото разбрах, ако ти "хакнат" и стационарния ситуацията не е по-различна. Значи единственото средство да се свържеш сигурно след подобно обаждане е да се ползва карта на друг оператор, която държим за резервна ? Това ще проработи ли? Защото те вече и предплатените карти като ги продаватти взимат всички данни и адрес и т.н. Ако те "закопчаят" и от там става сложно. В репортажа по телевизията жената съобщи, че три пъти баща й е говорил уж с нея по телефона и тя го е молела за помощ, като той е бил сигурен, че това е нейният глас.

# 47
  • Мнения: 116
Щом трябва да са в близост,за да хванат сигнала,колко е това близо,в какъв радиус се намират?

# 48
  • Мнения: 46 641
НСЧ, да те са някъде близо около вас и следят ...

Това, че и физически са близо направо ме кара да настръхвам  Confused

# 49
  • Мнения: 116
И мен ме ужасява тази мисъл.Но колко близо все пак?

# 50
  • Мнения: 46 641
Нямам представа  Rolling Eyes звъннах да предупредя бабите - те ми викат, ние вече гледахме по телевизията  Laughing инструктирани са, че ако има нещо, ние младите сме достатъчно много хора, ще се справим, няма да им звъним на тях, и като чуят за пострадал, болници, затвор или каквото и да е, директно да затварят телефона, без да не звънят на никой!

# 51
  • София
  • Мнения: 11 754
Много огладняха тези гадове, какво ли вече не измислят..и не мисля, че са само цигани.

# 52
  • Мнения: 116
На моя приятел на майка му скоро звъняха.Ето как значи тя уж се обадила на една своя близка да се посъветва,а после близката казала,че не е разговаряла с нея.Добре че се е усетила жената.

# 53
  • Мнения: 796
Преди 2 седмици се случи на майка ми на стационарен телефон, но по старата схема. Пак някой е ревял и и искал пари, а когато му казала, че ще ми се обади, той затворил. И въпреки, че знае за тези измами се беше притеснила жената и веднага ми звънна. На мен на стационарен са ми се обаждали преди години, на принципа на налучкване. "Дъщеря ми" ревеше, че е блъснала човек и е в полицията - пък аз деца нямам ooooh!

# 54
  • Мнения: 46 641
И на мен ми звъннаха на стационарния в офиса (дъщеря ми въобще и не го знае), с рев "Мамоооооооооооо", но не изчаках да чуя какво ще измислят, само им казах "Ооо, абе я марш оттук" и затворих  Crossing Arms
Но те според мен сега си подбират по-трудно подвижни хора, защото всеки друг, първо би изхвърчал до болницата/полицията, пък после ще се среща да дава пари.

# 55
  • Мнения: 28
Мидичка, значи при вас е действала същата схема от темата, така ли е?

# 56
  • Мнения: 18 542
И у нас са звъняли по старата схема - два пъти на домашния тел.
Първия път преди години на майка ми попаднаха. Тя се усети, направи им среща и се обади в полицията, а те не си мръднаха пръста...  Twisted Evil

Втория път на мен попаднаха, относително скоро. "Синът" ми ми се обади с хлипащо-ревящ глас, че бил прегазил някой, но моят син е малък и няма как да подкара колата  Laughing още повече от къщи, та на камък удариха отново.
Яд ме хвана, че не ги поразигравах малко... Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 116
Да,явно е тази схема.Обадили се,ревяли,уж катастрофирали.И майка му казала да затвори,за да се посъветва с една нейна роднина и и звъннала,но явно е говорила с измамниците,защото роднината после казала,че не е разговаряла с майка му.И аз се чудех как е станал тоя номер и си мислих,че те са я набрали и са се представили за роднината,а тя в паниката не е разбрала,че са я набрали нея,а не тя роднината.Но явно,че майка му наистина се е обадила,а те са действали по новата схема.Много объркано го обясних,дано някой ме е разбрал.

# 58
  • Мнения: 19 560
Добре де, какво да правим, за да противодействаме? Ако чуя ревящото си дете или майка ми едва ли ще мисля много рационално.....Помага ли телефон с друга сим карта? Да се отдалеча откъщи и тогава да звъня ли? Знае ли някой?

# 59
  • София
  • Мнения: 11 754
Разбрах, че трябва да се звъни от чужд телефон, ако щеш и от комшийката за да направиш проверка.

Общи условия

Активация на акаунт