Подсичане

  • 5 981
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Цитат на: Evjeni
Да кърмя я, но не съм си променяла менюто с нещо необичайно. Малко след като се беше подсекла започнах да й давам плодови пюренца, но нямаме проблем с това. А за зъбките незная. Постоянно има нещо в устата и го джвака, но така е от доста време. Буди се страшно много нощно време (около 5 до 7-8 пъти), но това започна доста преди да се е подсекла.


Според мен са зъби така както описваш ситуацията.
Когато Мартин започна да се буди през нощта едва ли не на всеки час си направи консултация с педиатър и той ми обясни, че никнененто на зъбите е свързано с куп неща, включително и с дебелото черво. Може да се получи запек или по срещаният вариант разстройство и съответно да се подсече дупето на бебчо от честото изхождане.
Марти също се подсече - за първи път от както се е родил, мазах с Baby Tan и Бочко - за няколко дни се оправи,но въпреки всичко дупето му пак си е леееко червено.
Все пак за свое успокоение си направи консултация с педиатъра на детето.
Поздрави

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: meduni
Ние сме така с госпожицата от средата на август. Какво ли не правих, мазах с всичко изброено от теб, правех и бани със смрадлика, промивах с риванол и слагах дефламол..... и нищо.


аз преди време бяз споделяла същия проблем - от около 15 август се влачим с подсечено дупе
понеже педиатъра ни твърди, че няма проблем и подсичането се дължи на растенето на зъбки (обикновено това е придружено с диария) а и искам да я пусна на ясла, а не мога да й взема секретите, та затова вчера реших да заведа бебка на кожен лекар - отидохме при д-р Капнилов и той така ми се скара, че не съм взела мерки по-рано, защото бебето имало гъбички, които в детска възраст въобще не били безопасни - можело да засегнат вътрешните органи
засега ни предписа клотримазол като най-безобиден антимикотичен препарат, но ще ходим пак, за да продължим лечението, освен това каза, че бебето доста се е измъчило, защото тези гъбички за придружени със доста силен сърбеж
така, че съвет от мен - отивайте на специалист навреме, за да не се мъчат бебковците

# 17
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Използвай Beby Tan имаше огромен ефект при нас.Бяхме с такива ужасни рани , но за 2-3 дни всичко мина.

# 18
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Мажи с Beby Tan .Имаше поразяващ ефект при нас.

# 19
  • София
  • Мнения: 173
Благодаря ви мами за изчерпателните отговори!
Започнахме да мажем с LINOLA FETT. Таткото намери и крем с невен, а сега отиде да търси Beby Tan по детските магазини, защото го няма в аптеките в които е проверил.
Още веднъж благодаря на всички. Когато има някакъв резултат непременно ще ви съобщя.

# 20
  • Мнения: 2 099
Ami i pri nas imashe takyv problem.Mazah s Spezial Wundschutz Creme na Bübchen i mina pochti vednaga.Ako iskash mi napishi adresa si i ste ti pratja edna opakovka ako v Bg njama.Ami tova e ot men.Dano se opravite byrzo.Celyvki za beboka.

# 21
  • Мнения: 1 341
Отидох на кожен лекар (д-р Попова) в кожния диспансер в 29 поликлиника в Ем.Марков.
Погледна я точно с крайчица на окото и каза "ооо Вие нямате никакъ проблем" Даде ми рецепта и толкова. Ако не я бях поразпитала нямаше да ми каже нищо. Общо взето каза, че е от запаряване от памперса, както и че не трябва да се чака дълго време ако не изчезне с кремчетата. Изписа ни ДАКТАКОРТ и каза, че до една седмица няма да има проблем

# 22
  • Мнения: 111
Ето и от мен съвет:
1. Подмивай я с смрадлика - но не при всяка смяна на памперсите
2. PENATEN - но намазан много тънко - почти да прозира/от обилно мазане се получава обратен ефект/
3. Не ползвай PAMPERS - ако пише че са произведени в Турция
4. Не използвай пудра, талк и под. - задържат влагата
Ако наистина е подсичане - след 4-5 дни ще започнат да избледнява. Ако няма ефект - потърси кожен лекар. Чувала съм за микроби в кърмата, от които дупето стои винаги като подсякано.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Evjeni
Преди десетина дни свалих памперса на Катрин и ужас беше подсечена. и ето какво правя:
1) Мажа я с пенатен крем, с кремче на бюбхен, с едно правено кремче изписано от педиатърката, но не и не и не и не и не (изпадам в паника).
2) Сменям й памперса много често
3) Държа я по голо дупенце
4) Мия я с водичка веднага когато се напишка.
5) Сега купих крем Бочко. Похвали ми го една приятелка, каза че е много хубав. Много се чудих между него и крем здраве.
Божичко, какво да правя вече.



Най-вероятно са гъбички. Никнат ли й зъбки, в смисъл венците подути ли са? много често се получава гъбичка инфекция. Моята дъщеря се подсича само тогава!!!! Лекарката ни изписа кремче, което се приготвя в аптеката, съдържа Еритран и Нистатин, е и разни там други неща... Вълшебно е, действа почти на втория час. Първия път бяхме стигнали до рани по дупето  Cry

# 24
  • Мнения: 312
И дъщеричката ми май ще се окаже със същия проблем. Току що се връщаме от преглед при педиатъра, който смята, че са гъбички. След един час отиваме на кожен лекар. Какво причинява тези гъбички? Досега винаги съм я мила и мазала с Бочко. Много съм притеснена!

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: boyana
И дъщеричката ми май ще се окаже със същия проблем. Току що се връщаме от преглед при педиатъра, който смята, че са гъбички. След един час отиваме на кожен лекар. Какво причинява тези гъбички? Досега винаги съм я мила и мазала с Бочко. Много съм притеснена!



Няма страшно! Сега ще ти обясня съвсем ненаучно и със сигурност малко неточно за какво става дума. Когато растат зъбките, едновременно, че се получава леко възпаление на венците, отделя се и повечко слюнка. Освен това флората в стомахчето се променя, нещо се променя в храносмилането (ей туй вече не мога да го обясня защо е така) и се получват гъбичните инфекции. Александра се обрива в момента, в който акото контактува с кожичката на дупето й. И това става САМО когато й никнат зъбите, няма значение дали ще се наака и аз след 1 мин. ще я измия (мокри кърпи по принцип не ползвам). В другите периоди може да си седи с акото и нищо й няма. Така че не се притеснявай, ще се оправите за 1-2 дни Grinning

# 26
  • Мнения: 197
Цитат на: Evjeni
Отидох на кожен лекар (д-р Попова) в кожния диспансер в 29 поликлиника в Ем.Марков.
Погледна я точно с крайчица на окото и каза "ооо Вие нямате никакъ проблем" Даде ми рецепта и толкова. Ако не я бях поразпитала нямаше да ми каже нищо. Общо взето каза, че е от запаряване от памперса, както и че не трябва да се чака дълго време ако не изчезне с кремчетата. Изписа ни ДАКТАКОРТ и каза, че до една седмица няма да има проблем


Дактакорта е страхотен. Дъщеря ми като бебе съм я мазала с него, само че по вратлето - на гънките ставаше направо на рани. За 2 дни се оправи.

# 27
  • Мнения: 1 770
Изчетох всички съобщения. Много полезни съвети, само че имам един въпрос. Това цялото мазане, мазане и мазане. Имам чувството, че ще стане по-лошо, а не по-добре, ако се маже толкова много дупето. Кожата има нужда да диша също така.
Мазането трябва да става на тънък филтър и да не е непрекъснато.
Ние имахме много силно зачервяване на гънка на вратлето. Оправихме се само с миене вечер и добро подсушаване, както и с излагане на въздух.

# 28
  • Мнения: 934
Да взема и аз да ви попитам нещо...Какви са ви впечатленията за Павлодерм? Има го като подарък към сп. "9 месеца" и аз почнах да мажа дупето на Алекс...Мирише приятно, добре се размазва...
Имате ли отзиви?

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Yvette
Изчетох всички съобщения. Много полезни съвети, само че имам един въпрос. Това цялото мазане, мазане и мазане. Имам чувството, че ще стане по-лошо, а не по-добре, ако се маже толкова много дупето. Кожата има нужда да диша също така.
Мазането трябва да става на тънък филтър и да не е непрекъснато.
Ние имахме много силно зачервяване на гънка на вратлето. Оправихме се само с миене вечер и добро подсушаване, както и с излагане на въздух.


Виж сега, нещата са така както ги казваш, ама при обикновено засичане. При гъбичните инфекции не става без противогъбичен препарат. Нали нещо трябва да ги умори, а това в никакъв случай не е въздуха  Grinning . Няма проблем с дишането, това мазило дето ни го правят в аптеката не е на цинкова основа, вътре има вазелин и попива идеално в кожичката, в същото време има Нистатин, дето мори гъбите и антибиотична маз Еритран, която не допуска да се развият бактерии и да се възпали мястото. Има и вит А и вит Д, да се възстанови кожата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт