Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 23 тема

  • 17 326
  • 711
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 194
Виждам, че обсъждате покупките Simple Smile да споделя и аз опит Simple Smile
За обиколниците- на нас ни вършат страхотна работа. Леглото ни е отвсякъде с решетки и малката от 18 ден (колкото и невероятно да звучи) започна да се обръща, да се върти и да си пъха крачетата между решетките. Добре, че са обиколниците! Отметнала съм само малка част, където и е главичката, за да я виждам. Така, че моят съвет е да си вземете спален комплект с обиколници, защото всяко бебе е различно и това, че някои започват да шават към 3 месец, не означава, че при вас няма да започне по-рано Simple Smile Дори и леглото да е само отпред с решетки, пак има вероятност да си навре крачета и ръчичките там!
Дрън, вие защо не ползвате коритцето, не се ли къпете в него  newsm78 Ние имаме съвсем обикновено бебешко корито със стойка и вътре вместо мрежи и тем подобни неща, слагаме само една възглавничка за вана. Пълня с вода, но не много, и като сложа бебето вътре, главичката е на възглавницата, като по този начин само тялото е във водата и няма опасност да му влезе вода в ушите. На малката много и харесва къпането и масажа, който следва Simple Smile
За излизането навън- ние изведохме малката на разходка още на 4-ти ден от изписването, значи на 7-ми от раждането. Мисля, че е полезно за малките да са на въздух, да свикват и да се каляват! Като сме навън ( а и вкъщи) я обличам с бодита с къс ръкав и без крачоли надолу. Само и слагам къси чорапки. Чувства се добре, защото ако и беше студено щяха ръцете и нослето да са и студени (педиатърката каза по това да се ориентирам). Не е нужно да навличате с много дрехи малките, все пак в момента са големи горещини и няма как да им е студено. По скоро би им било топло, отколкото обратно. Аз веднъж така, от страх да не е студено, защото подухваше навън и сложих на малката боди с дълъг ръкав и крачол и горкото пукна от жега, цялата се зачерви и беше толкова топла Sad като я съблякох се почувства по-добре. Всеки ден сме на разходки, даже понякога по два пъти- сутрин и вечер и на малката много и харесва!
Споделям съвета на фиксче за протектор за леглото, върши страхотна работа! Нашата девойка освен, че връща храна като преяде, вече започва да препълва дотолкова памперса, че снощи беше оклепала чаршафа  hahaha Ще минаваме на по-големи памперси Simple Smile
Вземете си комплект с нокторезачка или ножичка, защото ще ви трябват! Аз на моята Алекс и режа ноктите от втората седмица, защото се беше надраскала цялата, а не ми харесва идеята в тази жега ръчичките и да са постоянно в ръкавици. Нашият татко ни взе ето този несесер на Tommее Tippее с всичко необходимо вътре... малко е по-скъп, но ако се вземат всички неща поотделно пак идва толкова пари, а така поне всичко е събрано на едно:
http://kasida.bg/tommee-tippee-higienen-komplekt-95-324.html
За помпата за кърма- не бързайте да купувате, а вижте първо дали ще ви трябва! Аз имам и изобщо не я ползвам! Бебето изяжда толкова, колкото произвежда гърдата. В началото понеже слушах всички около мен как трябвало да се цедя, го правех на ръка, защото ми беше по-удобно. После спрях, защото установих, че след като я накърмя изцеждам някакво нищожно количество. Педиатърката каза, че гърдите произвеждат колкото трябва и затова няма смисъл да се цедя, защото ще се стигне до свръх лактация и ще имам много повече кърма от необходимото. А нямам намерение да ставам дойна крава  Joy Цеденето е препоръчително за майки, на които не им достига кърмата, за да предизвикат повече и да има за бебето Simple Smile
Ами това е, за което се сещам, другите неща можете и в движение да си ги купите Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 авг 2012, 13:40 от lawyer

# 661
  • Мнения: 460
Ина  bouquet!Наистина има много сладурски работи.

# 662
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 desi_aia , Joy голяма си скица  Hug точно разгледах и аз сайта,много неща харесах  ще поръчам от там след време,и цените не са скъпи,като се има впредвид ,че всичко става малко на детето за нула време..))))           *Ina*,ами има я в ПЛОВДИВ там я гледах ,пробвахмразпъвах сгъвах,в стара загора я имало на едно място ми каза една приятелка ,май на ХИПО,ама не се знае дали е в малично с поръчка,ще ходя да видя ..))))      lawyer ,мерси че се включваш  Hug     аз съм избрала шишетата да са   Tommее Tippее и доста други неща от тази марка,харесват ми и ненесера е супер ,запемитих си го  Joy ще бъде в покупките ми ..))))  

# 663
  • Мнения: 1 179
Привет и от мен милички. Аз голямо обикаляне за тоя болничен - първо до доктора, който реши, че ще ме гледа на ехо (чак да не повярваш, за втори път му се случва), та потвърди изоставането на бебчо, но естествено беше на коренно противоположно мнение от Сигридов. Обясни ми, че яденето ми няма нищо общо и т.н и т.н., но аз си слушам моя си доктор. Оттам отидох до комисията, но се оказаха отпускари и ме препратиха на друго място.  ooooh! И тук искам да попитам мамите, които разбират (с извинение, че ще оспамя темата) - този болничен ще ми бъде издаден до 16-ти септември, а от 27-ми се пада да излезна в 45-дневния преди раждане. Та как е по-добре - за тези 10-тина дни разлика, болничен ли пак да пусна или да си взема отпуск?  newsm78
Много се радвам, че майчетата се включват със съвети, защото много неща и аз съм позабравила, пък и вече има със сигурност и доста нови.  Peace

# 664
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Aera ,знам че не е хубаво да има прекъсване на болничния,така че моят съвет е да си пуснеш после пак за тези 10 дни и да съвпадне с 45 дневния болничен за раждането,това ми гоказа позната която работи в НОИ и и звъня да я питам за всичко..))))Пак ще се наложи да чакаш ама няма начин,с това ЛКК е голяма простотия и аз онзи ден чаках там като луда,че на тоба отгоре и длъжноста ми объркали(което не било важно) ама нерви..)))    Слушай си доки СИГРИДОВ,каквото ти е казал си го спазвай и всичко ще е наред  Peace

# 665
  • Мнения: 1 179
И аз така бях чувала за болничия, но исках да питам все пак, защото този взе да ми обяснява, че този 45-дневния бил по-различен болничен.  newsm78  Слушам си го аз доки, единственото хубаво нещо от цялата работа, е че бебо се беше обърнал с главата надолу, но то според мен е още рано и може да си се върти.

# 666
  • Мнения: 181
Аера на мен ми свършиха 180-те и до този 45 дневния ми трябват 12 дни работни. Така че си пуснах платена отпуска.Ти ако не си ги изхарчила си ходи за продължение до последния ден включително преди 45-те.Така няма да се бавят в Нои. При нас проблема идва, че в работата ги носят с много голямо закъснение.

# 667
  • Мнения: 250
Аера, и аз ще имам прекъсване м/у този болничен и този за 45-дни преди раждане, прекъсването е 1 ден и ще пускам отпуск, при теб е повече и по-добре си вземи болничен. Но това, което ти е казал е така болничния  45- дни се различава от тези до сега и пак ще се бави Първият, поне аз така знам!
Иначе си слушай Сигридов, аз не го познавам него, но съм чувала само много добри думи за него!
Лаленце и аз ходих Да я гледам, бутам, еми влюбена съм, много ми харесва:))) но мисля да взема и допълнителната чанта, че само багажната ми се струва малко!
И аз благодаря на мамите, които ни дават толкова ценни съвети, на мен ми е страшно интересно и полезно!

# 668
  • Мнения: 1 179
Аз забравих да питам някой пил ли е Флебодия? Този днес ми изписа и се чудя дали да го взимам. Каза ми, че не е лекарство и да пия по 1 на ден.  Rolling Eyes

# 669
  • Мнения: 125
Аера ,аз пия флебодия. Укрепва кръвоносните съдове и подобрява кръвообръщението. Съдържа смлени портокалови корички и други подобни... Пия я от 5 ти месец по една на ден. Доволна съм преди ми отичаха краката -сега не ,а и нали ти казах че имах проблем с храненето на Гого ,та сега я пия за всеки случай.

# 670
  • Мнения: 576
Дрън, вие защо не ползвате коритцето, не се ли къпете в него  newsm78

Доскоро пъпчето на малкия се мандахерцаше още на тумбачето и затова под душа се къпехме. Мисля докато зарастне раничката така да я караме пък и е доста лесно честно казано. Иначе 100% на малките им е по-кеф в коритце, и това ще се случи скоро  Wink

Шишета нямах нито едно, и като изписаха глюкозата на малчо купих на Нуби, едно доста скъпо шише. Подариха ми и едно на Мам антиколик, много сладко шише, върши същата работа като Нубито и е два пъти по-евтино. Освен това можеш да го стерилизираш направо в микровълновата самичко без кутия специална, та е много практично  Wink Сега не ползвам нито едно защото каквото давам (а то е само чай от копър със съмнителен успех) го давам с лъжичка.

Цял ден чета за правилата на Д-р Карп в борбата с коликите и рева изобщо. Току що изпробвах малко нескопосано люшкането в странично положение + белия шум + хванати ръчички и сгънати крачета без повиване. Имаше ефект много бърз или малчо е бил сънен и не му е трябвало много, или съм му разбълникала мозъчето от люшкане  Mr. Green Ще пробвам пак, ако е доказан ефекта ще пиша повече  Peace

# 671
  • Мнения: 1 270
Хм, какви са тези 180 дни? newsm78 При мен изтичат другата седмица, а съм далеч от раждането.Ще поровя сега из нета, че да не увисна нещо.
Мен ме е страх да купувам каквото и да е.Евентуално утре ще ходя да разглеждам за тапети и Септември ще поръчам секцийка, но нищо друго няма да купувам предварително.Много съм суеверна, а и то с тази бременност как да стане ... все на тръни.

# 672
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 skrita FUstA ,всички сме на тръни,но трябва да вярваме и да сме позитивни ,че всичко ще е наред,аз също не съм купувала нищо,засега само гледам и съм набелязала доста неща ,като му дойде времето живот и здраве ще ги купя,голям мерак имам най вече за количката  Joy

# 673
  • Мнения: 576
Този сайт чочко бочко е просто страхотен и на много добри цени! Благодарско мацки Hug  bouquet Hug

# 674
  • Мнения: 747
Само се включвам набързичко, за да не ме мислите. Обсъждате с голям интерес за покупките и вече родилите мами доста помагат, много се радвам, за което  Hug
Аз уж не съм заета, но по цял ден все нещо излиза и трябва да се свърши. Днес хладилника се прецака и обикаляхме, разбира се в най-големите жеги  ooooh!
Да се оплача и нещо друго, имам стрии на всякъде  Cry По гърдите, корема и бутовете, ад е направо  newsm45 Както си нямах ни една, сега съм се обзавела само за три-четири дни и всичко ме сърби, имам чувството, че и на гърба излизат.
Да кажа, че вчера поръчах матраче с кокос и пяна на Бертони за 50лв. Намерих доста положителни мнения и направо действах. Вие на какви сте се спряли?
Аера, правилно си решила да си слушаш твоя си док. То аман от дървени философи дето само акъл дават и смеят да се наричат доктори
skrita FUstA, не се и съмнявай, че ще успееш Hug
Не се сещам коя мама беше със забралото пръстче, но и аз съм със същия проблем. Явно от подуването на краката се получава. Много боли, мъчих се да отрежа ъгълчето и май успях, но болката си остава, особено ако ритна нещо, направо е непоносимо


Общи условия

Активация на акаунт