Чай и бременност

  • 44 483
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
Здравейте!
Искам да попитам какви билкови чайове могат да се пият при бременност, защото в сайтовете пише противоречиви неща. Има ли някой, който се е интересувал и знае?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мента и маточина със сигурност, защото отпускат мускулатурата и профилактират появата на контракции. Също лайка, мащерка. Много полезен е ройбос, защото е най-силният известен антиоксидант, а не съдържа кофеин. Избягвай всички видове зелен, бял и черен чай, заради кофеина. Включително готовия студен чай.

# 2
  • Мнения: 25 454
С мащерката не трябва да се прекалява, защото може да предизвика контракции.

Кои билки да избягваме през бременността

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361620.90

# 3
  • Мнения: 1 154
Джинджифил също избягвай във всякаква форма. Не се препоръчва при бременност.

# 4
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Ако не ме лъже паметта май и мурсалския чай е противопоказен  Thinking

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Защо да не се препоръчва джиджифила? Аз имам друга информация. Идеален е при настинки.
http://www.momjunction.com/articles/healthy-benefits-of-ginger-t … egnancy_00329475/
Също намалява гаденето през първите месеци
В периода на кърмене също е напълно безопасен, даже лактогенен. Има много изследвания, че и за кърмачета в малки количества, чаят е полезен - http://www.parentinghealthybabies.com/health-benefits-of-ginger-for-babies/

# 6
  • Мнения: 18 504
Точно джинджифила е разрешен, заради гаденето,защото помага. От това, което съм чела навсякъде пише така.Е, разбира се не мога да твърдя със сигурност. Знам,че не може мента, мащерка, тези силните билкови чайове, жълт кантарион особено, в никакъв случай.
Лайка и липа са позволени.  Simple SmileВ умерени количества.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 616
Аз пия в момента английска закуска.
Жълтия кантарион често е проблемна билка, намалява влиянието на доста лекарства.Затова е добре да се провери дали има влияние върху бременността.
За мурсалския чай, ментата и салвията знам , че не се препоръпват в големи количества при кърмене.Ментата и салвията са средство за намаляване на кърмата.
 

# 8
  • Мнения: 18 504
Англиска закуска на Twinings ли? Това не е ли предимно черен чай?Мисля, че е доста силен.

# 9
  • Мнения: 6 516
Проверена информация:

Билките, противопоказни при бременност се разделят на няколко групи:


Маточни стимуланти– предизвикват контракции на матката и така могат да доведат до спонтанен аборт. Такива са мащерката, листата от малина, салвията (градински чай), риганът (във големи дози), копривата, шапичето, овчарската торбичка, белият имел, женското биле (също повишава кръвното налягане), пасифлора. Към тази категория спадат и много подправки – магданоз, босилек, девесил, розмарин, копър, анасон, канела, карамфил, шафран, които не бива да употребявате в големи количества.

Силни очистителни – тъй като половата и отделителната система са свързани, билките със слабително действие също причиняват маточни контракции, например листата на алое вера, зърнестеца, майчиния лист (при честа употреба).

Регулиращи цикъла – тези билки се използват при оскъдна или липсваща менструация и предизвикват кръвотечение. Затова трябва да ги избягвате през бременността, особено в първия триместър. Такива са седефчето и котенцето (обикновена съсънка). Към тази група спадат също лайката и ментата. Последните могат да се използват в по-късна бременност, но в умерени дози.

Увреждат плода – някои лечебни билки, съдържат токсични вещества, които могат да доведат до вродени дефекти. Такова действие имат туята, пелинът, зарасличето.

С хормонална активност – тези билки също трябва да се избягват, защото нарушават необходимият за правилното протичане на бременноста хормонален баланс. Към тях спадат хибискуса, жълтият кантарион, маточината, глухарчето, черната боровинка, жасмина, очиболеца, жен-шена.

Без никакви ограничения може да се наслаждавате само на чая от шипка и джинджифил (помага при гадене и повръщане) и липа.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 616
Май беше на Ахмад, един комплект с различни видове , който мъжът ми донесе от Лондон.
Аз пия много кафе, кофеинът не ми действа стандартно  Laughing Но имам киселини в момента и затова замествам с чай. Лично на мен не влияе, но ако имате проблем с кофеина е добре да го избягвате.

# 11
  • Вестерос
  • Мнения: 38 199
Английската закуска е черен чай. Аз не бих го пила. Тъй като чета в горната статия май само липата може.

# 12
  • Мнения: 6 516
Липа, шипка и джинджифил поне през първия триместър.
След това може и от някои от другите, но в умерени количества, защото повечето причиняват контракции Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 8 616

Английската закуска е черен чай. Аз не бих го пила. Тъй като чета в горната статия май само липата може.
Както написах горе-който има притеснения за кофеина е добре да не пие.
Аз съм била бременна, кърмя и почти 2 г., за себе си мога да преценя как ми влияе кофеина.

# 14
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662

Английската закуска е черен чай. Аз не бих го пила. Тъй като чета в горната статия май само липата може.
Както написах горе-който има притеснения за кофеина е добре да не пие.
Аз съм била бременна, кърмя и почти 2 г., за себе си мога да преценя как ми влияе кофеина.

Въпроса е не как влияе кофеина на теб,а в случая на детето.

Общи условия

Активация на акаунт