Чай и бременност

  • 44 692
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 562
Ахмад е супер силен чай, не е добре да се пие. Така си мисля аз, но всеки си знае.Черен и зелен изобщо не е добре, аз не бих пила. Зеления дори такива проблеми и болки докарва на небременни, пък си представям ако сега го пия. Отвратителен е.
Ройбос и карамел веднъж бях пробвала и много ми хареса.

# 16
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Зеленият като цяло е за регулиране на метаболизма или по=просто казано за изхождане редовно

# 17
  • София
  • Мнения: 8 649
Трябва да уточнявам в коя седмица съм вероятно, кога се развива плацентата и така нататък.
Позволете ми да знам кога мога да изпия чаша кафе или чай  Peace

# 18
  • Мнения: 899
Купих си от Липа. Звучи най-безвредно как мислите?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
Най-добър е чай от липа. Може и маточина, мащерка, цвят от бъз.
Трябва да се прави запарка от билката, но да се вземе от билкова аптека само конкретната билка, защото в тези чайовете,  които са пликчета може и често има смес и не други билки и плодове.
Другото важно е да не се прави силна запарка.
Кипва се 300 мл. вода и когато закипи  се отстранява от котлона, слага се една лъжичка от билката и се покрива за запаряване  само 5 минути. Това е достатъчно, не се държи повече, защото става прекалено силен чая.
Веднага след това се прецежда. Може горещ, може и студен.

# 20
  • Мнения: 18 562
Казват, че точно липа, лайка и шипка може да се пият.
Само, че чай от липа на пектчета трудно се намира, най-хубаво набран, но пък знаеш ли пък колко е чист, липите обират всичките прахоляци по улиците.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
За липата е точно така. Затова най добре от някой био магазин. Аз от Био маркет Балев си бях взела.

# 22
  • Мнения: 73
Гръмотрън, пелин, мечо грозде трябва да се избягват.

# 23
  • Мнения: 2 850
Купих си от Липа. Звучи най-безвредно как мислите?
Информацията за билките е противоречива. Аз пия много чай и по време на бременността се обърквах, понеже тъкмо реша, че еди-кое си може, някой ми изважда информация, че не може Mr. Green Пих липа Grinning

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 647
На сестра ми й каза аг-то, че билковите чайове са опасни и тя ки режеше ябълки и ги вареше - става много вкусно и без да се подслажда допълнително.

# 25
  • Мнения: 2 721
Малиновия чай е опасен, предкзвиква контракции, черния и зеления, същото е и с ментата , но ако с нея не се прекалява няма проблем. Аз пиех чай от Лайка , той е 100% позволен и безвреден, и също от касис, но него чак накрая.

# 26
  • Мнения: 2 024
И аз имах същите терзания.Отидох при АГ-то ми с въпросът "какъв чай мога да пия, защото четох че еди-какво си не може, пък другото може", тя ме прекъсна с думите "Спри да четеш в интернет-всички чайове може, а особено този сезон ти са нужни"-бях бременна зимата.

# 27
  • Мнения: 11
Шипката полезна ли е?

# 28
  • Мнения: 10 874
Да, полезна е. Пий какъвто чай обичаш, просто не прекалявай и всичко ще бъде наред. Flowers Hibiscus

# 29
  • София
  • Мнения: 11
Аз заложих на плодови чайове, видяха ми се по безобидни и не съм имала проблем, ама не съм и прекалявала много. Сама реших да не пия чайове съдържащи кофеин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт