вярно ли е,че не трябва да пием чай при бременност

  • 79 875
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 160
Не съм чувала че чаят вреди,но е възможно.

# 91
  • Мнения: 521
 С билковите чайове по време на бременност трябва да сте мнгоо внимателни. Чай от мента, от мащерка и доста други не са никак препоръчителни  Peace
Ето тук са някои билки, които да се избягват http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=7030.0

# 92
  • Мнения: 14 654
Може да се пият чайове по време на бременност и то през цялото време. Те са запарки, а не силни отвари или етерични масла, които наистина могат да предизвикат контракции ако се прекали с употребата им. Въобще прави ли някой разлика между отвара, извлек, масло и запарка? Дори в препоръките пише - безопасен в умерени дози.
Чаят от мащерка, мента и босилек може да се пие спокойно по време на бременност. В момента съм болна и не знам ако и чай не можеше да пия, с какво щял да се лекувам.

# 93
  • Мнения: 4 187
Пия чай, според мен не може да навреди. Дори си мисля, че на фона на всичко останало, чаят е най - малкия проблем.

# 94
  • Мнения: 1 677
Аз пиех чай по време и на двете ми бременности. Пиех и по чаша кафе. Когато не се прекалява и чаят е запарка - няма никакъв проблем.

# 95
  • Мнения: 3 044
Посещавала съм курс за бременни, на който ни предупредиха да не пием чай от лайка  в големи количества. Посочиха липата като абсолютно безвредна.

Би ли казала защо? Аз сега съм с лека настинка и от снощи досега сигурно десетина пакетчета чай лайка съм омела (много ми помага да избегна хапчетата)... Притесних се от поста ти Sick

# 96
  • Мнения: 11 607
Посещавала съм курс за бременни, на който ни предупредиха да не пием чай от лайка  в големи количества. Посочиха липата като абсолютно безвредна.

Би ли казала защо? Аз сега съм с лека настинка и от снощи досега сигурно десетина пакетчета чай лайка съм омела (много ми помага да избегна хапчетата)... Притесних се от поста ти Sick

Да, и аз бих попитала защо чай от лайка не е препоръчителен.....Че на мен само това ми бе удоволствието сутрин - да си направя голяма чаша чай и да си го изпия пред компютъра...А сега....май трябва да минавам на липа newsm78.......

# 97
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Не мисля,че билковият чай е проблем!Докъто бях бременна  пиех, много от мента и липа.Избягвах само черния.

# 98
  • Мнения: 3 929
За най-голяма сигурност чета упътванията/указанията на опаковките. Справки правя и в GOOGLE.
Посещавала съм курс за бременни, на който ни предупредиха да не пием чай от лайка  в големи количества. Посочиха липата като абсолютно безвредна.

Би ли казала защо? Аз сега съм с лека настинка и от снощи досега сигурно десетина пакетчета чай лайка съм омела (много ми помага да избегна хапчетата)... Притесних се от поста ти Sick

Да, и аз бих попитала защо чай от лайка не е препоръчителен.....Че на мен само това ми бе удоволствието сутрин - да си направя голяма чаша чай и да си го изпия пред компютъра...А сега....май трябва да минавам на липа newsm78.......
Доколкото знам, няма такова нещо. Ето, прочети това: Лайка

Макар да няма научни доказателства, че лайката има лек седативен ефект, много хора вярват, че пиенето на чай от лайка успокоява нервите. Лайката може да успокои стомаха, ако страдате от стомашни проблеми като гастрит и газове. Тя е безопасна за бременни и кърмачки. Бележка: Ако сте алергични или податливи на сенна хрема, може да сте алергични и към лайка. За да установите дали е така, задръжте малко количество чай от лайка в устата си за няколко секунди и после го изплюйте. Ако ви засърби или имате странно усещане в устата, не използвайте тази билка.

За справка http://www.biberonbg.com/info/relax.htm.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Има само определени билки, които трябва да се избягват иначе не е вреден чая.

# 100
  • Мнения: 3 621
Една чаша билков или плодов чай на ден няма да навредят изобщо.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Лайката само защото е алерген.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ментата ми е любим, но сега докато ви четох ми се допи липов. Имам липов цвят у дома, довечера ще си направя.  Peace

# 103
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Аз пиех но по принцип пия само от липа и не знам до колко би могло точно той да навреди,но си мисля че какъвто и да е чая ако е в умерени количества няма проблем Peace

# 104
  • Мнения: 20
Здравейте,

Предполагам, че в това време на грип и настинки много от бъдещите мами се интересуват чай от какви билки можем да пием по време на бременност? Има билки, които са категорично забранени, но се надявам, че има и безвредни лекове за кашлица, възпалено гърло и настинка.

Моля, споделете вашия опит.





Общи условия

Активация на акаунт