Раждане със секцио - 3

  • 105 708
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 735
Много се радвам.  Hug Ти как си, възстанови ли се?

# 241
  • Мнения: 1 634
Много се радвам.  Hug Ти как си, възстанови ли се?
Ооо да- забравих вече, хем бебка се роди 4300 гр. Нищо не усетих по време на операцията- бяха ме предупредили, че може да ми стане лошо, да повръщам или да се задъхам (това е защото спиналната се слага по високо от епидуралната и може леко да блокира междуребрените мускули)- е нищо от това не стана, даже си се хилих през цялото време. Много съм доволна, после и раздвижването беше лесно, болеше, но търпимо  Hug Hug

# 242
  • Мнения: 219
Здравейте,
да попитам  - секцио по желание колко струва горе- долу? И наистина ли ще го забраняват?

Зависи от болницата. Частните си имат ценоразпис. Зависи и от града.


Искам в някоя софийска болница да раждам. За сега съм се насочила към Шейново, макар че ми е рано още да го мисля, но искам да съм информирана за цените на секциото. И колко рано трябва да предупредя докторите там, че искам секцио при тях? Забравих да спомена, че става въпрос за 2013 година, надявам се да не го забранят до тогава.

# 243
  • On the sea
  • Мнения: 1 860
Здравейте,
да попитам  - секцио по желание колко струва горе- долу? И наистина ли ще го забраняват?

Зависи от болницата. Частните си имат ценоразпис. Зависи и от града.


Искам в някоя софийска болница да раждам. За сега съм се насочила към Шейново, макар че ми е рано още да го мисля, но искам да съм информирана за цените на секциото. И колко рано трябва да предупредя докторите там, че искам секцио при тях? Забравих да спомена, че става въпрос за 2013 година, надявам се да не го забранят до тогава.

Те и да ги забранят дали ще се спазва тази забрана? Платиш ли си на лекар винаги може да ти направи секцио. По принцип в държавна болница е 350лв за избор на екип, 100лв за секциото и стаята си плащаш. Може да кажеш и 5 дни преди операцията, това няма значение, за един час ще те оправят. А догодина може да го направят по скъпо, това вече не мога да ти кажа. Peace

# 244
  • Мнения: 991
Отдавна вдигнаха тавана за избор на екип, къде струва 350 лв. ?
Секцио по желание като опция в ценоразписа мисля, че го има в Тина Киркова, но ако си платиш на лекар наистина мисля, че няма да имаш проблем.  Peace

http://1agb.com/page/single/id/35

# 245
  • On the sea
  • Мнения: 1 860
Отдавна вдигнаха тавана за избор на екип, къде струва 350 лв. ?
Секцио по желание като опция в ценоразписа мисля, че го има в Тина Киркова, но ако си платиш на лекар наистина мисля, че няма да имаш проблем.  Peace

http://1agb.com/page/single/id/35

В Варна в АГ, примерно си е 350, В Добрич също, ако в София е по различно не знам. Аз преди 3 месеца платих 350лв за избор на екип и 100 за секциото.

# 246
  • Мнения: 991
Вдигнаха ги отдавна, отдавна цените пак. Много се съмнявам да има някъде избор на екип под 700 - 800 лв.

# 247
  • Мнения: 219
А трябва ли задължително и за екип да си платя или мога само за секциото да си платя...без избор на екип?

# 248
  • On the sea
  • Мнения: 1 860
А трябва ли задължително и за екип да си платя или мога само за секциото да си платя...без избор на екип?

Ако секциото ти е по медицински причини може и без екип, но ако е по желание не мисля, че ще стане, пак трябва да платиш на някого.

# 249
  • Мнения: 219
Благодаря за информацията!

# 250
  • On the sea
  • Мнения: 1 860
Вдигнаха ги отдавна, отдавна цените пак. Много се съмнявам да има някъде избор на екип под 700 - 800 лв.

Цената за избор на екип вече не може да бъде повече от 75% от цената на клиничната пътека, която за раждане е 470лв(толкова отпуска ЗК на болниците), т.е избор на екип идва около 352лв, до скоро болниците сами са си определяли цените, но сега са длъжни да спазват установеното в наредбата. Особено в София цените са били двойно и дори тройно по високи от другите градове. Сега ако някой ви накара да платите повече от тази сума значи нещо ви лъже, като изключим частните клиники разбира се. Така, че няма как да струва 700лв вече  Peace

# 251
  • Мнения: 991
Това е извадено от линка, който съм дала към ценоразписа в Тина Киркова:

Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начина на родоразрешение - избор на екип за раждане – 900 лв.

И пак казвам, че не само там е така. Не знам дали е законно или не.  Peace

# 252
  • On the sea
  • Мнения: 1 860
Това е извадено от линка, който съм дала към ценоразписа в Тина Киркова:

Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начина на родоразрешение - избор на екип за раждане – 900 лв.

И пак казвам, че не само там е така. Не знам дали е законно или не.  Peace

Аз това което написах е само за раждането. Това вече е друго с проследяването на бременността, тогава може и 1200лв да е. Аз до седмия месец не си бях в България и си ходех тук в една клиника, всички прегледи и изследвания ми излязоха около 900 български лева, но това е друга тема. Та като се прибрах в Бг си ходех на прегледи по здравна каса и само 3 пъти ходих на 4д на частно. Като разбрах, че се нагала секцио 5 дни преди операцията се обадих на този доктор и му казах, че искам той да ме оперира. Тогава той ми каза, че за избор на екип се плаща 350лв, още 100лв за болницата и така. Парите за проследяването изобщо не ги смятам, но с тях е възможно да е толкова. Получи се малко недоразумение, надявам се момичето което се интересуваше да е разбрало. Много добре звучи 900лв за проследяване на бременността и после раждането, това честно не го знаех, то нямаше и как да стане, но за второто ще знам Peace

# 253
  • Мнения: 806
Добър ден на всички.

На мен ми престои второ секцио.  Има ли мами минали втори път?  Искам да разбера ако има разлика в преживяното и в ефекта върху тялото.
Тоест, как изглеждате след второто секцио в сравнение с първото?

# 254
  • Мнения: 991
Тоест, как изглеждате след второто секцио в сравнение с първото?


Как трябва да изглеждаме?  Mr. Green Съвсем нормално, почти като след първото.

Общи условия

Активация на акаунт