Борбата с подкожните косми #2

  • 90 753
  • 439
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 255
Лазерната епилация е единственото решение за врастналите косми.

А за третиране с фотоепилатор какво ви е мнението? Понеже сега около тези дни с намаления се чудя дали да не си взема един.

# 391
  • Мнения: 10 257
Скрит текст:
За фотоепилатор не знам, но се убедих, че лазерната епилация се очертава единственото нещо което си струва. Трябваше вместо стотиците левове за кремове, мазила, коли маски, това и онова да инвестирам по-рано в лазера. Много съм доволна и не съжалявам за нито една похарчена стотинка. Първоначално при мен специално бяха необходими 6-7 сеанса и след това по 1-2 пъти в годината. Даже и с един съм ок. Съжалявам , че си ггубих времето толкова години и не го направих като по-млада.  
Цитат
А относно подкожните косъмчета? И този проблем ли се разреши с лазерната епилация? Аз вчера отидох на първа лазерна епилация на интим, но за крака ми се вижда скъпичко, още не съм се решила и за там.Извинявам се за въпроса, но вие на какви зони сте ходили на лазерна епилация?

Аз минах всички зони - като почнеш от горна устна, мишници, крака (до коляното, т.к. бедрата ми са ок), интим. Е и ръце не съм минавала, защото и там съм ок. И да, с лазера точно подкожните косми се атакуват. Според мен събери си пари и лека по лека си оправи и краката. Така или иначе се ходи на всеки два месеца. Мисълта ми е че не трябва да ходиш на две седмици примерно и да се охаричиш на веднъж. И сега, зимния сезон е най-подходящ за тези процедури. Няма да съжаляваш. Ако имаш въпроси, има отделна тема за лазера, там има по-опитни ще ти отговорят или най-добре изчети темата за да се информираш.

# 392
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Заради подкожните започнах. И понеже не съм в Бг процедурите ги правя 1 или 2 годишно . Вярно отнема време. С подмишниците приключих , триъгълника поддържащи веднъж годишно и на краката съм само на 4 процедури. Доста са оредели и няма вече подкожни. (А беше истинска трагедия).

# 393
  • Мнения: 5 998
gabriela9, нямам мнение относно фотоепилаторите, никога не съм ползвала. Съмнявам се, че импулсите, които излъчват могат да се сравняват с голям лазерен апарат, съответно ще е необходимо и повече време да се "светкаш". Но това са предположения, може и да греша.
И съвет към момичетата, започващи лазерна епилация - вижте си хормоните първо, за да не се окажете разочаровани и да решите, че не се повлиявате от процедурите.

# 394
  • Мнения: 255
gabriela9, нямам мнение относно фотоепилаторите, никога не съм ползвала. Съмнявам се, че импулсите, които излъчват могат да се сравняват с голям лазерен апарат, съответно ще е необходимо и повече време да се "светкаш". Но това са предположения, може и да греша.
И съвет към момичетата, започващи лазерна епилация - вижте си хормоните първо, за да не се окажете разочаровани и да решите, че не се повлиявате от процедурите.

Благодаря за отговора

# 395
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, малко късно подновявам темата, но искам да попитам дали чрез третиране с фотоепилатор ще има ефект срещу подкожните косъмчета. И дали може да се използва фотоепилатор срещу подкожни косъмчета.

И фотоепилаторът спасява от враснали косми.В темата за фотоепилатори сме коментирали многократно.От над 3 години ползвам фотоепилатор у дома и нямам вече дори спомен какво е враснал косъм.

# 396
  • София
  • Мнения: 17 775
Като де смажат фоликулите, няма как да правят проблем. Или накратко- няма косъм, няма проблем.

Вижте си хормоните, ако става дума за лице/интим. Иначе по краката, ръцете и подмишниците ще ги трепе и без оптимални хормонални стойности.

# 397
  • Мнения: 5 998
Иначе по краката, ръцете и подмишниците ще ги трепе и без оптимални хормонални стойности.
Не съм съгласна. След първите 3 процедури на подбедрици имах значително оредяване, на места съвсем не никнеха, останалите бяха рехави и незабележими.
Поне година не бях правила нищо, защото студиото го затвориха, после докато намеря ново и така... Междувременно, тази година разбрах и че съм с Хашимото. Та, от началото на 2019 г. имам направени 5 процедури на цели крака и подмишници, еми... резултатите не са както преди болестта. Да, има оредяване, опадване и т.н, но примерно на подбедриците за 8 процедури общо трябваше нищо да няма почти, а има.
Последно правих в края на октомври и в салона ми обърнаха внимание и точно това коментирахме, та ми светна, защото и аз съм се чудила на какво се дължи.

# 398
  • Мнения: 255
Благодаря за отговорите!

# 399
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Какво по-точно да гледаме при хормоните?

# 400
  • Мнения: 5 998
При мен са щитовидните. С половите не съм запозната, но предполагам и те биха могли да дадат отражение при епилацията.

# 401
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Тоест, просто хормоните трябва да са в норма, така ли (щитовидните и половите)?

Последно съм си пускала хормони преди 24 години и нямах отклонения (бях само на 20), но ся покрай предменопаузата може нещо да изскочи.

За мен си остават скъпи и лазера, че и фотото. А за фотото бих казала, че не е и толкоз ефективно за обезкосмяване, освен ако не си супер упорит (а аз не съм). Но истината е, че когато си правех процедури фотоепилация, не се появиха врастване и фоликулит в тези области (които бяха обръснати преди това и би трябвало да дадат реакция).

В последните няколко години окосмяването по краката ми силно намаля и бръсненето ме устройва. Докато не реша, че искам и мога да си позволя процедури с лазер (или в краен случай фотоепилация).

# 402
  • Мнения: 10 257
Мяуче и аз съм в предмено, но при мен няма проблем с обезкосмяването. Според мен ако нямаш някакви неразбории с цикъла, Хашимото (както се писа по-горе), нещо друго с щитовидната, не мисля че би имало проблем. Аз мисля че който има проблеми с хормоните си ги знае и са видими. Те половите вече едва ли ще са в норма в нашата възраст, но може и да са много зле - не спираш цикъл например и нещо такова.

# 403
  • Мнения: 5 998
По принцип, ако нямаш оплаквания/симптоми или установени хормонални проблеми, не е нужно да си пускаш специално заради епилацията. Ако искаш пусни си ги просто профилактично. Аз също нямах симптоми, но пак добре, че при мен нещата бяха хванати в съвсем начален етап. Но да не се отклонявам...
Дадох пример с хормоните (и мен) като една от причините за незадоволителни резултати. От студиото ме попитаха дали имам хормонални проблеми, понеже космите не се повлияват както би трябвало спрямо броя процедури. Иначе си пия лекарствата и хормоните са ми в норма, но все пак...

# 404
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Доколкото мога да преценя, нямам симптоми, но пък откъде да знам. Може нещо да пропускам. Ще видим тая работа.

Общи условия

Активация на акаунт