Борбата с подкожните косми #2

  • 90 477
  • 439
  •   1
Отговори
# 405
  • Асеновград
  • Мнения: 1 354
Аз имам същия проблем на триъкълнима, по краката нямам изобщо, от 2 год ходя само на кола за интима иначе преди беше още по зле, сега включих и фотоепилатора, но съм направила само една процедура та да видим дали ше има ефект, плюс това когато ти се занимава може да ги махаш с пинсета и пъпчиците би трябвало да изчезнат!

# 406
  • Мнения: 1 240
Момичета, препоръчайте ми мазило за белези/петна от раздразнени подкожни косъмчета. Как се справяте с тях?

# 407
  • Мнения: 26
Аз имам същия проблем на триъкълнима, по краката нямам изобщо, от 2 год ходя само на кола за интима иначе преди беше още по зле, сега включих и фотоепилатора, но съм направила само една процедура та да видим дали ше има ефект, плюс това когато ти се занимава може да ги махаш с пинсета и пъпчиците би трябвало да изчезнат!

Кола маската е най - лошият вариант, ако страдаш от подкожни косми!!!!! Ровенето с пинсета също!!!! Моля не давайте неадекватни съвети, че току виж, някой ви повярвал......

# 408
  • Мнения: 1 035
Аз имам същия проблем на триъкълнима, по краката нямам изобщо, от 2 год ходя само на кола за интима иначе преди беше още по зле, сега включих и фотоепилатора, но съм направила само една процедура та да видим дали ше има ефект, плюс това когато ти се занимава може да ги махаш с пинсета и пъпчиците би трябвало да изчезнат!

Кола маската е най - лошият вариант, ако страдаш от подкожни косми!!!!! Ровенето с пинсета също!!!! Моля не давайте неадекватни съвети, че току виж, някой ви повярвал......
А бихте ли дали адекватен съвет при това положение?

# 409
  • Мнения: 26
Аз имам същия проблем на триъкълнима, по краката нямам изобщо, от 2 год ходя само на кола за интима иначе преди беше още по зле, сега включих и фотоепилатора, но съм направила само една процедура та да видим дали ше има ефект, плюс това когато ти се занимава може да ги махаш с пинсета и пъпчиците би трябвало да изчезнат!

Кола маската е най - лошият вариант, ако страдаш от подкожни косми!!!!! Ровенето с пинсета също!!!! Моля не давайте неадекватни съвети, че току виж, някой ви повярвал......
А бихте ли дали адекватен съвет при това положение?

Салицилов спирт 1 процент + хидратиращ крем или гел от алое вера. И забравете за кола маска. Препоръчва се лазерна епилация или бръснач (по-добре от колата). Дезинфекцирайте самобръсначката преди употреба. Не използвайте еднаква за крака и триъгълник. След обезкосмяване почиствайте с кислородна вода, за да няма възпаления.

# 410
  • Мнения: 10 251
Най-смисленото нещо за мен си остава лазера. КОйто няма възможност, по-добре да си събере пари и да действа. Има и промоции, има и купони, така че все нещо на сметка може да се скалъпи. Да не говорим, че процедурите са разсрочени напред във времето (не се ходи всеки месец), а резултат има още след първа, втора процедура. Сега идва и есен. Тъкмо му е сезона да се започне. Не живея в БГ, така че да не изглежда че рекламирам някого или продавам нещо. Просто се заинтересувайте, има и тема във форума и се насочете към този вид решение.

# 411
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
А фотоепилацията съвсем ли не е ефективна? Знам че сме обсъждали, но пак повдигам въпроса, евентуално някой ако се реши да сподели личен опит. И то най-вече заради това, че уред за фотоепилация човек може да си купи и да използва и вкъщи, докато лазер май не може.

За мен и това е от значение: времето за ходене напред-назад за процедурите, рискът да попаднеш на недостатъчно добър специалист… Цената не е единственият фактор. Не казвам, че тези проблеми нямат решение, просто за мен са още една спирачка (спирачки).

# 412
  • Мнения: 12 301
Индивидуално си е при всеки за фотото. Имам такъв уред вкъщи, при мен на краката ефектът беше страхотен и въпреки че съм мързелива с поддръжката, може да се каже че се запазва. Напоследък виждам малка част от косъмчетата да се завръщат, ама аз май вече и не помня кога последно правих поддръжка (не правете като мен). Само на краката обаче, на интим и мишници далеч нямах толкова добър ефект, за мен беше незадоволителен направо.
При други е обратното, от това което споделят в темата за фотоепилаторите. Точно зоните които не можа да ми повлияе на мен, при други с няколко процедури остават почти без косми...
Иначе е факт, трайно обезкосмяване решава проблема с подкожните изоснови, те косъмчетата просто не растат.
Скрит текст:
Мислех си и за лазер по едно време но едно че не ми се инвестират такива суми, друго че съм в малък град и изборът на места е много ограничен, но най-вече просто не обичам да ме докосват хора които не са ми никакви, по никакъв начин. Мога да изтърпя лекар или фризьор и до там ми е границата, на процедури не ходя никакви.
А съм добър кандидат иначе - бяла кожа, която дори в края на лятото (т.е. с тен) пак изглежда доста светла, космите не са чак от най-тъмните, но не са и светли.

# 413
  • Мнения: 10 251
natka, те слагат ръкавици и реално движат уред по кожата, не е като да те пипат с техните си ръце. Но всеки си знае. И аз не ходя на козметични процедури. ПОради твоята причина. Даже и фризьор трудно изтърпявам. На последък се научиха да мият коси. Абсурд да посегнат на моята. Отивам с почти мокра и казвам това е. Мъка ми е като трябва да прибягвам до тези услуги, но се налага.

# 414
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
От над 5 година съм с домашен фотоепилатор и забравих за подкожните косми.

# 415
  • Мнения: 12 301
natka, те слагат ръкавици и реално движат уред по кожата, не е като да те пипат с техните си ръце. Но всеки си знае. И аз не ходя на козметични процедури. ПОради твоята причина. Даже и фризьор трудно изтърпявам. На последък се научиха да мият коси. Абсурд да посегнат на моята. Отивам с почти мокра и казвам това е. Мъка ми е като трябва да прибягвам до тези услуги, но се налага.
При мен изобщо не става дума за това дали са с ръкавици или не, въпросът не е в гнусливост или нещо, а че не желая хора толкова близо до себе си и да ме докосват чак. Това се изтърпява от лекар или фризьор защото там нямам избор, другото изключение е вече много близък човек, но случайни хора ако може да стоят настрани от мен. Ходя при една и съща фризьорка от 20тина години, само подстригване без тя да ми мие косата, при нея миенето е по желание само ако ти искаш да те измие там и издуха и прочие.
Процедури по обезкосмяване, каквито и да били, се изнервям само като си го помисля. Аз масаж толкова да обичам, но и на това не отивам... да не се чува. Полушега, полуистина, казах на половинката да вземе да иде на курс за масажисти. Ама той е същият като мен относно докосването на други хора, та едва ли да ме огрее...
Затова и домашният фотоепилатор беше добър избор за мен, да не се занимавам с никого и все пак да мога да си покажа краката в летни дрехи, а не да крия подкожни косми и белези от тях под дълги панталони нонстоп.

# 416
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Много добре сте ме описали/разбрали. Същата особеност имам. Остава сега да излезе връзка между врастналите косми (фоликулита) и непоносимостта към чуждите докосвания.SmirkSmirkSmirk

А някой тук да препоръча марка фотоепилатори, които ползва, може ли? За да не отскачам до другата тема. На Филипс ли да заложа или става и с Ровента и т.н.? Или все тая?

# 417
  • Мнения: 9
Здравейте на всички Hug

Моят проблем с врастнали косми, петна и рани датира от мнооого време. Ходила съм на всевъзможни дерматолози - уви безуспешно..
С какво ли не съм се мазала и пак нищо..
Към момента се мажа с какви ли не киселини редувам епилация за сега съм на тема епилатор отново - нищо не помага Confused , само ми остава да пробвам и лазерна епилация ..
Прилагам снимка колкото и да ме е срам, за да видите за какъв ужас става въпрос и това е по целите крачета Cry а какво чудо излиза като стисна тези черничките точки не ми се коментира чак.. Cry


https://

# 418
  • Мнения: 5 992
Спри веднага с епилатора. Единствено бръснене със самобръсначка за момента - като мине малко време лазерна епилация. Преди години и аз бях кажи-речи същата картинка Simple Smile

# 419
  • Мнения: 9
Благодаря ти❤


Спри веднага с епилатора. Единствено бръснене със самобръсначка за момента - като мине малко време лазерна епилация. Преди години и аз бях кажи-речи същата картинка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт