Борбата с подкожните косми #2

  • 90 815
  • 439
  •   1
Отговори
# 420
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Състоянието е известно под названието "фоликулит". И наистина всякакво скубане на космите е силно противопоказно. Обикновено бръсненето не предизвиква проблеми, освен ако не е прекалено гладко (тоест дълбоко), или ако не е в зона "бикини" (поне при мен).

Ако можете да си позволите лазерна епилация, дерзайте!

По-напред обсъдихме и фотоепилацията, която може да си правим и у дома.

Аз още си чакам препоръката за уред, ама явно няма да дочакам, може пък да е забранено споменаването на марки, знам ли, а може и да е намек да разровя в едноименната тема.Smiling Imp

П.П. Повечето дерматолози са вдигнали ръце и общо взето не знаят за какво иде реч, тоест нито причините, нито лечението са категорично известни.

# 421
  • София
  • Мнения: 17 775
Уау, наистина доста сериозно изглежда. Това си е фоликулит. От няколко години ползвам епилатор + самобръсначка и положението се подобри. Епилирам, после минавам със самобръсначка, за да могат да израстнат добре на повърхността. На морето нямам никакви подкожни и краката са като стъкло, искам постоянно така Laughing Поне си бяла, само лазерна ще помогне. Няма косъм, няма проблем. Simple Smile Успех

# 422
  • Мнения: 9
Благодаря ти❤

Уау, наистина доста сериозно изглежда. Това си е фоликулит. От няколко години ползвам епилатор + самобръсначка и положението се подобри. Епилирам, после минавам със самобръсначка, за да могат да израстнат добре на повърхността. На морето нямам никакви подкожни и краката са като стъкло, искам постоянно така Laughing Поне си бяла, само лазерна ще помогне. Няма косъм, няма проблем. Simple Smile Успех
Аз обмислям доста сериозно да се подложа на лазерна епилация, че направо е страшно положението.
Относно марка за фотоепилатор - не мога да ти препоръчам , но това което съм изчела по темата между фото и лазер - лазера печели. Откъм ефективни резултати и не на последно място е по щадящ за кожата. Не си спомням всичко точно, но ако искаш мога да се разровя и да пиша за повече инфо. HugHeart

Състоянието е известно под названието "фоликулит". И наистина всякакво скубане на космите е силно противопоказно. Обикновено бръсненето не предизвиква проблеми, освен ако не е прекалено гладко (тоест дълбоко), или ако не е в зона "бикини" (поне при мен).

Ако можете да си позволите лазерна епилация, дерзайте!

По-напред обсъдихме и фотоепилацията, която може да си правим и у дома.

Аз още си чакам препоръката за уред, ама явно няма да дочакам, може пък да е забранено споменаването на марки, знам ли, а може и да е намек да разровя в едноименната тема.Smiling Imp

П.П. Повечето дерматолози са вдигнали ръце и общо взето не знаят за какво иде реч, тоест нито причините, нито лечението са категорично известни.

# 423
  • Мнения: 26
Състоянието е известно под названието "фоликулит". И наистина всякакво скубане на космите е силно противопоказно. Обикновено бръсненето не предизвиква проблеми, освен ако не е прекалено гладко (тоест дълбоко), или ако не е в зона "бикини" (поне при мен).

Ако можете да си позволите лазерна епилация, дерзайте!

По-напред обсъдихме и фотоепилацията, която може да си правим и у дома.

Аз още си чакам препоръката за уред, ама явно няма да дочакам, може пък да е забранено споменаването на марки, знам ли, а може и да е намек да разровя в едноименната тема.Smiling Imp

П.П. Повечето дерматолози са вдигнали ръце и общо взето не знаят за какво иде реч, тоест нито причините, нито лечението са категорично известни.
И аз страдам от тая гадост.... Посещавала ли си дерматолог?

# 424
  • Мнения: 5 998
Въпросът не е към мен, но да споделя своя опит... Преди да започна с лазерна епилация направих всичко известно за борба с врастнали косми, включително и да посетя 3-4 дерматологични кабинета.
Лекарите изобщо не бяха наясно какво-що по отношение на проблема, от кумова срама едната ми изписа някакъв мехлем на спиртна основа, който да ми забъркат в аптеката, уж че помагал..  друг път Simple Smile
Отделно всички бяха категорично против лазерната епилация, щяла да влоши проблема, а тя единствено го реши.
Мнението ми е от преди 4-5 години, надявам се вече да са по-подготвени по отношение на проблема и да не обезкуражават пациентите си, а да им дават адекватни насоки как да се справят.

# 425
  • Мнения: 10 264
Аз не мога да си обесня каква логика е използвал лекар като е казал че лазера ще влоши? Лазера унищожава луковицата. И да не е от първи път, от втори трети. Предполагам мястото ще се затвори и ще заздравее. Кое да се влоши? Разбира се няма как да се отиде с разранени крака на лазер. То това ще е беЗумие. Но ако няма рани и раздразнение, лазера е най-доброто лечение и решение в дългосрочен план.

# 426
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Лазерът е широко използван в медицината и стоматологията, за физиотерапия най-вече. Не служи само за епилация. Би трябвало да го знаят и дерматолозите, ма къде ти.

Аз пък съм изчела всичко достъпно по темата на български и на английски език. Нищо конкретно и нищо категорично.

Така че само лазерът остава като най-сигурно решение. И бръсненето като временна алтернатива, ако мога така да се изразя.

Фотоепилацията - понякога може да помогне също.

# 427
  • Мнения: 9
Аз съм посетила доста във Варна преди няколко години така и никой не ми реши проблема 🙄

Състоянието е известно под названието "фоликулит". И наистина всякакво скубане на космите е силно противопоказно. Обикновено бръсненето не предизвиква проблеми, освен ако не е прекалено гладко (тоест дълбоко), или ако не е в зона "бикини" (поне при мен).

Ако можете да си позволите лазерна епилация, дерзайте!

По-напред обсъдихме и фотоепилацията, която може да си правим и у дома.

Аз още си чакам препоръката за уред, ама явно няма да дочакам, може пък да е забранено споменаването на марки, знам ли, а може и да е намек да разровя в едноименната тема.Smiling Imp

П.П. Повечето дерматолози са вдигнали ръце и общо взето не знаят за какво иде реч, тоест нито причините, нито лечението са категорично известни.
И аз страдам от тая гадост.... Посещавала ли си дерматолог?

# 428
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз не съм посещавала такъв специалист досега, нито заради фоликулит, нито заради друг проблем. Но специално за фоликулита дерматолозите нямат решение. Могат да излекуват/облекчат възпалението и/или реакцията, но не и да предотвратят повторната проява след обезкосмяване (с епилатор или кола маска). Тя реакцията и без това минава, мен повече ме интересува как да не се проявява отново и отново и отново…

# 429
  • Мнения: 10 264
Така, с лазер. Унищожава се луковицата и от там повече косъм няма да изникне за да се възпалява. Или ще изникне тъничък, келяв тип мъх за 4-5месеца.

# 430
  • Мнения: 9
Момичета открих нещо из интернет, води се “strawberry legs” причинява въпросния фоликулит, врасналите косми, дори го дават за широките пори по краката и видимите косъмчета които са наболи при бръснене. До колко е ефективно - не знам, показват УАУ резултати .. Една от рецептите които от снощи прилагам е следната : Сода за хляб + топла водичка да стане като консистенция на кашичка. Втрива се в кожата като ексфолация се получава, но се седи към 5-10 Мин и се отмива с хладка вода, след това се маже с добър хидратиращ лосион за тяло, аз използвам на балеа с уреа (и него почнах от снощи благодарение на вас 🙏🏼) 

Друго което четох по темата е от “Др пъпкотрепач” - който я е гледал по TLC ще се сети 😄 - тя е направила два продукта с гликолова к-на лосион и ексфолиант мисля беше, точно за нашия фоликулит и strawberry legs. Аз лично бях започнала с гликолова к-на 20% , но не бях постоянна и не мога да споделя категорично мнение.

Та надявам се това със содата да има някакъв ефект, другата неделя живот и здраве ще споделя мнения и резултат. ❤

* Извинявям се за дългия пост.

# 431
  • Мнения: 26
Момичета, някой да се е преборил с подкожните косми? И съответно петната от тях? Дерматоложката ми препоръча някакви избелващи кремове. Някоя да е ползвала?

# 432
  • Мнения: 9
Четох доста статии и също коментар по темата на една известна дерматоложка US , че използването на гликолова к-на доста помага. Даже тя е изработила продукти за общия ни проблем тук с гликолова киселина.. Още съм в началото с пробите ми с тази к-на.. ще дам мнение ако има някакви резултати..


Момичета, някой да се е преборил с подкожните косми? И съответно петната от тях? Дерматоложката ми препоръча някакви избелващи кремове. Някоя да е ползвала?

# 433
  • България
  • Мнения: 1 205
По темата за подкожните косми - и аз съм в подобно положение след като от приблизително 10г се цапам с кола маска на подбедриците (първо Кара, сега восък). Поне 1/2 от крака ми е зле, преди косъмът да пробие стават червени точки, други кафяви косми се навиват под кожата и после премахване няма. С пинсета вадя някои, но се убедих, че е лоша практика от форума и сега леко ги побутвам и после чакам мястото да зарасне и чак тогава епилирам. Виждам как някои косми уж са излязли извън кожата, но се вижда изпод прозрачната ми кожа, че има около 1мм подкожно и това затруднява кола маската. Пробвах няколко пъти с търкане с утайка от кафе, от месец се мажа колкото кожата ми позволява. Никога не съм ползвала самобръсначка и ме е страх, че ще се нарежа и белята ще стане по-голяма.

Някой намерил ли е максимално евтино, достъпно решение без да е нужно да се поръчва продукт от интернет сайт (живея в София), с което и да може да продължи да се епилира?

# 434
  • Мнения: 10 264
Само лазер, върни се малко по-напред да прочетеш.  Единственото нещо което си заслужава парите. Има пакети, по -евтино излиза. Но приключваш един път завинаги и с космите и с подкожните.

Общи условия

Активация на акаунт