На море в Гърция - 10

  • 79 018
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 379
Таис, дадоха ми 40 евро на студио с 3 легла, което ми се стори доста добра оферта на фона на цените, които видях и получих за студиа на плажа (ние държим да е на плажа, защото ще сме със семейство с бебе на 2 месеца и майката иска да й е близо, за да може да прескача като се налага до стаите). На нас също ни хареса и сега остава да се разберем с другото семейство и да потвърдя. Иначе още от едно приятно местенце ми дадоха оферта - ето това: www.at-psarogiannis.com, за Къща София (за другата няма места), то също е много приятно и е съвсем близо до плажа, още повече, че са заедно с къщата на плажа и поне пише, че има собствен плаж и шезлонги за ползване. Там ми дадоха 49 Евро и ме увериха, че имали отстъпки за тях по магазини и за наем лодки и т.н. Simple Smile Ако ти харесва, провери ги.

# 301
  • София
  • Мнения: 6 572
Наши приятели ходят за 4-та година по 2 пъти в Псароянис. Тази година положих доста усилия да ги кандардисам да дойтат с нас на друго място поне втория път- мислиха, мислиха и .... ми откзаха. В началото на септември пак ще са там. Grinning
Аз се бях замислила да ходим и ние, но двуспалния апратамент ми дойде скъп, а не ми се тъпче в студио.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Здравейте отново, аз доникъде с резервацията на хотел   Mr. Green
Да ви питам друго... можете ли да ми кажете сайтове за резервация на вили по йонийските острови? Лефака, Евия.. ? Или пък да ми препоръчате такава за 6-7 човека?  Praynig



 Ето къде също може да помолите за съдействие като посочите точните параметри на търсеното място за нощувка:селище , брой хора и ценова категория.
Асоциация на хотелиерите от ХАЛКИДИКИ
+30 2310 429070  +30 2310 429022 факс: +30 2310 429021
Е-мейл :halkidiki-assoc@the.farthner.gr
www.halkidiki-hotels.gr
Асоциация на наемодателите на стаи и апартаменти от ХАЛКИДИКИ
Тел.: +30 23710 34992  fax: +30 23710 24692
Е-мейл :
Къмпинг Асоциация  на ХАЛКИДИКИ
Тел.+30 23710 24600 : +3023750 22041
Има и една много отзивчива мама която живее в Неа Врасна -Old Sport(от темата за Неа Врасна,Аспровалта,Ставрос)-защо не помолиш нея за съдействие.

# 303
  • София
  • Мнения: 12 374
SZA, 40 евро си е добра цена - предвид факта, че на мен цяла седмица вече ми дават от 50 нагоре - и то за студио, не за апартамент  Shocked Проблемът е, че не остана време, затова са и доста по-високите цени за септември, както и многото откази...ако за същите студия бяхме говорили със собствениците още в началото на май/юни, цените изобщо нямаше да са такива.

Иначе този втория линк, който си ми дала, е всъщност нашето място за първата половина от почивката ни - там резервирах още преди месец, ние ще сме в къщата на брега в края на август. Просто не мога да намеря подходящо място за втората седмица, а не ми се иска(ше) да сме всичките 14 дена във Вурвуру...но при това нямане, май натам вървят нещата.

И аз държа на максимална близост до плажа заради детето, както и на изглед море от балкона....достатъчно ми е, че цяла година виждам от прозореца си само първия етаж на отсрещния блок. Искам поне през тези 2 седмици като седна на балкона да си пия кафето да виждам морето. Искам хоризонт, широта  Simple Smile

# 304
  • Мнения: 11 154
Всъщност цените най-вероятно са завишени, защото е фул с българи за първата седмица на септември. Направете си експеримент и вижте дори в един букинг колко свободни хотели са останали за Халкидики от мнооого предлагани...

Иначе ако е празно, биха си давали стандартната до по-ниска цена - аз винаги правя резервации 7-10 дни преди да заминем (ако изобщо), и не съм забелязала някой да дава по-висока цена от очакваното. Сега, има го и другото, че на първа линия принципно могат да са малко по-скъпи, както и Никити като цяло държи по-високи цени от южния край.

# 305
  • Мнения: 3 894
За съжаление явно напливът от БГ туристи по Северна Гърция вдига драстично цените.
Във Вурвуру съм плащала 35 евро, вярно над пътя, но ние ходим с кола на плаж, а и с моето палаво дете, за мен къща на брега е табу.
Аз съм така  Shocked от цените, които споменавате.
Резервирах в южния край на Олимпийската ривиера студио за 25 Евра, а дъното ударих с 14 евра за стая в 4 зв.хотел на о-в Евия Joy

# 306
  • София...........
  • Мнения: 957
Ние си бяхме набелязали Йоанна студио http://www.studios-ioanna.gr/photos_en.php.
В четвъртък говорихме от 11.септември за апартамент 45 Е за нощувка. В петък звъниме , за да уговорим плащане на капаро и те отговарят , че цената вече е 60 Е  Shocked, защо??? Вчера имали свободно 3 апартамента, но са се капарирали и останал само този свободен и цената вече е 60 Е ...

# 307
  • София
  • Мнения: 436
Здравейте отново, аз доникъде с резервацията на хотел   Mr. Green
Да ви питам друго... можете ли да ми кажете сайтове за резервация на вили по йонийските острови? Лефака, Евия.. ? Или пък да ми препоръчате такава за 6-7 човека?  Praynig



 Ето къде също може да помолите за съдействие като посочите точните параметри на търсеното място за нощувка:селище , брой хора и ценова категория.
Асоциация на хотелиерите от ХАЛКИДИКИ
+30 2310 429070  +30 2310 429022 факс: +30 2310 429021
Е-мейл :halkidiki-assoc@the.farthner.gr
www.halkidiki-hotels.gr
Асоциация на наемодателите на стаи и апартаменти от ХАЛКИДИКИ
Тел.: +30 23710 34992  fax: +30 23710 24692
Е-мейл :
Къмпинг Асоциация  на ХАЛКИДИКИ
Тел.+30 23710 24600 : +3023750 22041
Има и една много отзивчива мама която живее в Неа Врасна -Old Sport(от темата за Неа Врасна,Аспровалта,Ставрос)-защо не помолиш нея за съдействие.

Това не е ли само Халкидики? Аз мислех за Лефкада или Евия...  newsm78

# 308
  • Мнения: 11 154
Защото за българите криза, очевидно, няма  Rolling Eyes

# 309
  • София
  • Мнения: 12 374
Evhen, кажи някакви подробности за тази южна част на ривиерата, аз само до Катерини съм стигала. Къде сте резервирали вие?
Доскоро имах по-скоро негативно отношение към Катерини и района наоколо, но сега все повече се замислям дали от Вурвуру да не вземем да се спуснем надолу  Thinking

Ето това например изглежда добре:

http://www.booking.com/hotel/gr/heraklia-beach-camping-amp-apart … e5812c02bd;dcid=1

Divna, бих казала че това е доста некоректно от тяхна страна  Naughty Не може просто така да се сменят цените, още повече ако, както казваш, вече сте се били уговорили.

# 310
  • Мнения: 11 154
Точно там е южната (и по-добрата част) - Неи Пори, Платамонас.

Таис, черпя те с още eдна възможност в района.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 12:42 от Параход

# 311
  • Мнения: 3 379
Таис, то това са цени за студиа, не за апартаменти  Embarassed

Аз ще взема да поразгледам и Торони.

Лошата новина при нас е, че днес мъжът ми ме сюрпризира, че май ще е зает точно тогава Sad А сама с децата не ми се пътува - до нашето море става, ама в Гърция  Confused

# 312
  • Europe
  • Мнения: 548
Теси рибите си ги казваш на български на сервитьора така както съм ги изписала - мушмуля, фагри или фангри, синагрида или лефрини - все готини риби стига да са добре приготвени. Но те гърците са им майстори. Сервитьорите поназнайват "ресторнтски български език" така че ще те разберат, точно както нашите сервитьори по черноморието знаят "ресторантския английски"  Laughing
Отделен въпрос е че не се срещат често и всеки ден. Зависи от моментния улов. Замрезените риби в Гърция (изобщо навсякъде) много ясно, че не са за предпочитане.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 13:16 от aleina

# 313
  • Europe
  • Мнения: 548
Ама сега го видях през гугъл и да ти кажа май е доста навътре от плажа  newsm78
Иначе цената е супер.
Не мога да видя на колко метра е плажа.

п.п. сега видях на една снимка на която  едвам се вижда, че плажната ивица е много тясна.

Ето и  този е с добра цена , него пък вече няколко пъти го засичам по сайтовете с ваучери
http://www.procent.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4 … iate_sess_id=9524

Kimbolina два пъти сме се разхождали там за последните 2 години при наши приятели, които отсядаха там. Хотелът е доста старичък и е много далече от истински 5 звезди. Плажът отпред е тясен и хотелът не е точно на първа линия. Самите къщички отвън изглеждаха доста запустели за 1-ви септември и неподържани. Нямам хубави спомени от това място.

# 314
  • Мнения: 198
За съжаление явно напливът от БГ туристи по Северна Гърция вдига драстично цените.
Когато  предупредих да  бъдем по-дискретни , се разгоря спор в темата.Сега, само седмици след постинга ми, сме принудени де плащаме повече за същото настаняване. Спечелиха тур.агенциите, собствениците на имоти и посредниците, но всички ние „индивидуалисти, а не ол инклузив туристи” ,губим  .
Резервирах в южния край на Олимпийската ривиера студио за 25 Евра, а дъното ударих с 14 евра за стая в 4 зв.хотел на о-в Евия Joy
evhen ,на остров Евия е чудесно, описвала съм  впечатленията си .Имай предвид, че там сезона приключва в края на август, и ако решиш, тръгвай веднага/дано си резервирала августовски дати/.Провери си обаче,дали няма да ти искат допълнително някакви суми за закуска, обяд и вечеря,защото на Евия е доста изолирано и няма много от обичайните места за изхранване.На доста места в Гърция настаняването не е скъпо,но разходите за транспорт утежняват много.Да не се окаже, както в старата народна мъдрост „В Цариград грош самуна, но до Цариград сто самуна.Бегло сравнение само на разходите за транспорт във Виа Мишелин показва  следното: Sofija – 34008 ErétriaCosts
132.04 EUR
Toll 16.50 EUR | Petrol 110.54 EUR
Time
10h36 wich 05h02 on motorways
Distance
769 km wich 476 km on motorways
И примерно
64.43 EUR
Toll 0.00 EUR | Petrol 59.43 EUR
Time
07h22 wich 01h25 on motorways
Distance
415 km wich 123 km on motorways
Ще се радвам да разкажеш как е било ,защото аз бях там преди три години.

Общи условия

Активация на акаунт