Интересни места в Европа за деца

  • 130 444
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 771
Може ли идеи за Амстердам (може би ще отскочим и до Ротердам за Аквариума) през Сеп/Окт за 4 годишен юнак?
Освен Артис

Някой зоопарк, разходка с корабче? Не съм ходила в Амстердам с дете. Дори за 11-годишния ми син, който обича да пътува и да гледа, смятам, че това все още е ‘висока топка’.

В Ротердам има хубав музей с кораби. Може да му е интересно. Синът ми беше с баба си там преди година, аз не съм и не мога да преценя.

Нещо с мелници също.

# 736
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
В Ротердам зооградината е по-хубава от Артис. На Артис хубавото беше че уцелихме часовете, в които хранеха тюлените и балонът им с пеперудите ми хареса. А тази в Ротердам е огромна и много добре подредена. Амстердам имат един музей - Немо - детски научен и хвален (моите деца бяха големи, когато отидохме в Амстердам и не го посетихме, но изглежда много добре за мъници) Имат и котешко кафене. Гугъл дава и че имат petting farm.

# 737
  • Мнения: 669
*MALENA - в един от постовете си споменавате, че ходите всяко лято в Европа Парк, според Вас средата на Юни подходящо ли е? не мога да се ориентирам за температурите (разбира се, средни, не точни)

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Не питаш мен, но миналото лято бяхме края на юни. Сега, не се знае този юни какъв ще бъде, но си беше супер. Опашките са на сянка, има водни атракции, няма твърде много хора

# 739
  • Софето
  • Мнения: 622
*MALENA - в един от постовете си споменавате, че ходите всяко лято в Европа Парк, според Вас средата на Юни подходящо ли е? не мога да се ориентирам за температурите (разбира се, средни, не точни)
Да, средата на юни до 8ми -10ти юли е добре. Миналата година бяхме 5ти - 7ми юли, парка беше празен, за най-желаните влакчета чакане макс 20мин., прекрасно беше.  Важно е да не ходите събота-неделя, да разгледате картата на парка добре, да си набележите кои влакчета са ви важни, също и да си запазвате места на “виртуалната опашка”, пускат места на всеки кръгъл час. В парка през април откриват нова част/държава - Хърватска, също и унищоженото в пожара миналата година влакче в Австрия. Ако искаш пиши на колко години са децата и какви влакчет обичате най-много, ще ти напиша примерна програма за най-оптимално обикляне на парка.

През 2023г. бяхме 29ти - 31ви октомври за Хелоуин, беше ужасно, опашките бяха от 1час до 3 часа, такава лудница беше, че беше трудно и придвижването в парка. Били сме и между Коледа и НГ, но тогава беше много добре, нищо общо с лудницата на Хелоуин.

А за температурите през юни от моя опит, си е истинско лято.

# 740
  • Мнения: 669
Много благодаря jul и •MALENA!
Децата са на 11 и 8, момчета и си падат по екстремните преживявания.
Планувам два дни в парка и един в Рулантика, през седмицата.
А посещение на Holiday Park заслужава ли си докато сме в района или да заложа на други разхдки?

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Ние бяхме в Европа парк за 24.05 и беше страхотно време. Минахме и водните атракции без проблем.
Ще си изкарате страхотно, аз искам пак да отида Simple Smile

Може ли някой да ми направи сравнение между Гардаленд и Порт Авентура (че аз съм леко разочарована от Гарда)?

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз и преди съм писала, че първият ни посетен парк беше Европа парк...след това всички ми се виждаха меко казано "слаби". 2022 последно бяхме в Енерджиландия в Полша, може би само той се конкурира по големина и вид на атракциите. Аз лично не се впечатлявам от атракциите, защото се качвам основно на "бебешките" и детските, но като атмосфера, градини, постройки, мисля че няма кой да бие Европата. Та в този ред на мисли, Гарда и Дисни ленд на моите момчета им се видях бебешки. Порт Авентура не сме били. Но мнооооого искам отново да направим Европа парк.

# 743
  • Мнения: 4 036
Ние бяхме в Европа парк за 24.05 и беше страхотно време. Минахме и водните атракции без проблем.
Ще си изкарате страхотно, аз искам пак да отида Simple Smile

Може ли някой да ми направи сравнение между Гардаленд и Порт Авентура (че аз съм леко разочарована от Гарда)?
И  в двата сме били. Порт Авентура е много по-голям, много повече неща има, особено за по-големи деца. Но, за по-малките, бих казала, че Гардален има повече неща и по-малко чакане. Водните атракции също са повече в ПортАвентура. Единствения минус на ПортАвентура е повечето чакане по атракциите. В Гардаленд ми се стори, че е доста по-бързо, с изключение на 4-5 атракции.
В Европа парк обаче никога не сме били и нямам база за сравнение.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Аз съм недоволна най-вече от организацията в Гардаленд (сравнявам с Дисни и Европа парк) - и fastpass, и single ride се плащат, за разлика от другите два парка. Съоветно се получават огромни опашки. При нас само синът ми обикаля екстремните актрации, та в Дисни и Европа минаваше със Сингъл много бързо, а тук трябваше да се реди с всички останали. А като се плаща Сингъл, имаше много празни единични места по атракциите.
Другото много дразнещо нещо беше неточното време за чакане. На таблото пише 40 мин, а чакаме по час и половина...
Та доколкото чета, в Порт Авентура е нещо подобно и тъй като ще можем да му отделим само един ден, се чудя да си го причинявам ли...

пп: ох, сега чета Ioana_g , че се чака повече Laughing - вие по кое време сте били в двата парка? Да се надявам, че оттам е по-голямото чакане Laughing от друга страна пък щом е по-голям от Гарда, трябва да се види Laughing Laughing

# 745
  • София
  • Мнения: 435
В Порт Авентура се чака само на някои от атракциите, но опашката върви бързо. Мисля, че не на всички екстремни има сингъл, но там където има не се плаща. Доста по-голям е от Гардаленд и ако искате да го съчетаете с Ферариленд един ден със сигурност няма да ви стигне.

# 746
  • Мнения: 4 036
В Порт Авентура сме били три пъти, два пъти за по един ден и веднъж за три дни. Последно 2022 по време на Хелоуин. Предните два пъти сме били лятото. В Гардаленд бяхме миналия август. Да, чака се само на някои атракции, но точно те си заслужват. Мисля, че няма водна атракция, на която да се чака по малко от час-час и половина. На по-екстремните влакчета (Дракона и Шамбалата), също се чака около час и половина. Има обаче не толкова екстремни, на които се чака 20-тина минути. Парка е много по-голям и е доста изморителен за обикаляне в жегите, но на мен лично ми харесва повече от Гардаленд. Но пак казвам, зависи много и от възрастта или по-скоро височината на децата. За малките деца, бих препоръчала Гардаленд. Ако ще сте за един ден, бих препоръчала fast pass, за да можете да минавате по-бързо.

# 747
  • Софето
  • Мнения: 622
MariyaS, Holiday park не сме го посещавали, но мога да ти предложа друг парк - Tripsdrill. Парка не е много голям, но има хубави влакчета и е много красив, към парка има и Зоопарк, двата парка може да ги посетите в един ден с един билет, рано сутрин влизате в увеселителния парк и след това отивате в зоопарка, където има и свободно обикалящи животни, примерно може да си купите на входа храна за сърни и да ги храните вътре. Ако имате и още един ден, може да посетите двореца и градините в Лудвигсбург, много е красиво а в градините има и голяма част за деца, с къщички и герои от приказките - “ Приказната градина” с 40 приказни сцени. След това може да отидете три дни в Европа парк.

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Благодаря ви! Ферариленд няма да ни огрее, няма време Simple Smile
И като слушам, май ще се прежалим за фастпасове - с тийнейджъри сме и ще чакаме на по-апетитните атракции

# 749
  • Мнения: 22 446
Някой с прясно инфо за Пратера, за юни месец ме интересува.
Ще съм с 16г и 11годишен, който не си пада по екстремни неща.
Но пък е достатъчно голями не е за атракции за малки деца.
Виенското колело е задължително.
Водните атракции също много ме привличат, поне на една ще се качим.
Какво друго да си набележим обаче?
Колко се чака по това време на годината?
Уикенд или през седмицата да изберем?

Общи условия

Активация на акаунт