Интересни места в Европа за деца

  • 129 217
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 23 036
Без дъщеря ми никъде не ходим, за пръв път зад граница пътува на 2 годинки, но бяхме на море.
Последно ходихме в Будапеща и Прага. В Будапеща я впечатли возенето на двуетажните автобусчета за разглеждане на забележителностите и разходката с кораб по Дунав. В Прага зоологическата градина е уникална и там радостта беше огромна.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Тонка, подкрепям изцяло! Не разбирам хора, които ходят на повечето места без деца! Моите откакто са се родили(вече големи доста) са били с нас навсякъде-с кола, със самолет, с кораб, с автобус, в чужбина или в България - няма значение. Навсякъде има какво да прави едно дете, на мен поне не са ми в тежест и никога не са ми били, независимо на колко години са. Винаги програмата е била съобразена с тях и с възрастта им. А пък във Виена, както вече нагоре са писали да не се повтарям- там е прекрасно - и за деца и за възрастни.

# 92
  • на път
  • Мнения: 2 804
нашия син започнахме да го водим с нас извън страната /изключвом почивките/, след като навърши 10г., за да не се мъчим и двете страни  Laughing
Затова споменах възрастта newsm10, за да ме посъветвате дали си заслужава усилието и парите. Нашето дете не издържа много на ходене, предпочита да се вози на влакчета, метро и пр.
А има ли някакви разходки с корабче по Дунав?

Аз ви препоръчвам "хоп он - хоп оф" автобусите, които ще са приятни и за вас и за детето. Доколкото си спомням има и детско аудио (на немски) в тях и ще се забавлява. Моите ги водя от 2-годишни всяка година във Виена. Много обичат природонаучния музей, музея на музиката (с прекрасна презентация за деца и работи до късно), техническия музей (там много неща могат да се пипат и пробват както и в музея на музиката), музея на парите, музея на театъра. Разходки с корабчета има. В зоологическата градина може да си вземете каручка и да го влачите, когато се умори, а има и прекрасни кътове за игра на които да си почивате всички  Grinning. Приятно прекарване!

# 93
  • Мнения: 668
Така както обсъждаме Виена, моля споделете за 10-13 год деца освен Пратера и зоопарка какво е важно да не се пропусне. Ще бъдем 3-4 дни и искам да бъде почивка, а не отмятане на забележителности само. Ще се радвам на ключовите места за посещение в компанията на децата. Конкретни музеи и дворци избирателно. Интересува ме и разходка по Дунав до колко е удачна или да оставим за друг път в Будапеща.
Благодаря  предварително bouquet

# 94
  • на път
  • Мнения: 2 804
аз не мисля, че корабчето е много важно за Виена - гледката не е толкова емблематична, както в Будапеща, Париж и Лондон.

Според мен Виена и Будапеща са много интересни и изискват много време. Ние ги посещаваме поотделно.

Инфо за посещение на града има тук
http://www.wien.info/myvienna/recommendations/my-travel-guide-for-families-en
http://www.wien.info/en/vienna-for/families
http://www.vienna-unwrapped.com/vienna-with-kids/
http://travelwithbender.com/travel-blog/austria/9-things-do-kids-vienna-austria
http://www.tourmycountry.com/austria/vienna-with-children.htm
http://www.venere.com/blog/vienna-with-kids/

# 95
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Така както обсъждаме Виена, моля споделете за 10-13 год деца освен Пратера и зоопарка какво е важно да не се пропусне. Ще бъдем 3-4 дни и искам да бъде почивка, а не отмятане на забележителности само. Ще се радвам на ключовите места за посещение в компанията на децата. Конкретни музеи и дворци избирателно. Интересува ме и разходка по Дунав до колко е удачна или да оставим за друг път в Будапеща.
Благодаря  предварително bouquet


моят най-силно се впечатли от "Пътуване във времето"  Blush беше по-малък от вашите и това 5Д представяне му дойде малко в повече, особено когато плъховете "минаваха" до крачетата му, но явно му хареса, защото след това заведе и татко си Simple Smile да пътуват пак "по мъжки"  Hug

в зоологическата градина и в Шонбрун има влакчета, на които също може да се качвате и слизате колкото пъти искате. там определено не е за един ден  Laughing

в детския дворец дават всичко да се пипа, да се пробват дрехите, да се подрежда масата... в лабиринтите също е голямо забавление.

никой не го спомена , затова ще си позволя да го кажа  Peace на много места в парка има места, където децата се забавляват, но и научават неща. не си спомням точно къде, в зоопарка или в парка на двореца, видяхме архимедов винт в действие, децата въртяха кранов, качваха вода, пускаха и вдигаха преградните шлюзове, отклоняваха в канали ...  Laughing беше като урок по хидротехника и мелиорация  Laughing
до лабиринта има криви огледала, телескоп за наблюдение, в самия детски лабиринт се стига до пеещи плочки, имаше и други детски забавления, не мога да си спомня всичките  Blush

# 96
  • Мнения: X


никой не го спомена , затова ще си позволя да го кажа  Peace на много места в парка има места, където децата се забавляват, но и научават неща. не си спомням точно къде, в зоопарка или в парка на двореца, видяхме архимедов винт в действие, децата въртяха кранов, качваха вода, пускаха и вдигаха преградните шлюзове, отклоняваха в канали ...  Laughing беше като урок по хидротехника и мелиорация  

В зоологическата е.

Какво е "Пътуване във времето"?

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 10:07 от Анонимен

# 97
  • Мнения: 1 028
Позволявам си да цитирам от едни мои записки за детският музей Zoom във Виена
Огромният интерактивен музей Zoom, признат за най-хубавия детски музей в Европа, се намира в центъра на Виена. Той е разделен на няколко зони: Zoom Ocean – за деца до 6 години, Zoom Studio – за деца от 3 до 12 години, Zoom Exhibition – за деца от 6 до 12 години, както и за всички, които искат да изработят нещо със собствените си ръце, а Zoom Animated Film Studio е за деца от 8 до 14 години. В зоната за най-малките има множество атракции, огледален тунел, водни дюшеци, пързалки, всякакви упражнения за развитие на слуха, зрението и моториката. Студиото е рай за тези, които искат да украсяват – дрехи, стени, подове, съдове – тук може да се рисува върху всичко. Освен това, децата могат да строят разни неща от обикновени пластмасови бутилки. В анимационното студио учениците се запознават с киноизкуството – операторското майсторство, анимацията, режисурата, създаването на декори.

Поради голямата посещаемост, препоръчително е да се запишете предварително.

Адрес: Museumsplatz 1, Виена

Работно време: времето и датата се уточняват индивидуално в зависимост от графика и възрастта на детето

Цена на билетите: за възрастни - €4, детски – в някои зони е безплатно, а в други цените са около €5-6

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ето този музеи зуум ни остана да посетим, въпреки, че се опитах един два пъти - но наистина трябва да се запишеш, не пускат ей така като им се тропнеш пред вратата, имат си часове и всеки ден детски градини от виена си водят децата, винаги е пълно - зима, лято...


Някой да ни даде съвет дали да посетим леголенд с 4 и 5 годишни, на път за дисниленд...имам смесени чувства, че по-скоро на нас ще ни хареса и ще си забравим децата от въодушевление, отколкото на тях. Joy

Също търся ферма в германия или австрия, някъде по път, където да останем да нощуваме и да е природно, мисля виена да я подминем и да спим близо, около или малко след нея на път за франция. После още едно спане мисля да направим на края на германия...? Предложения за подобни ферми (аз имам някакви каталози, но друго си е да получа смелена информация от вече били)   bouquet

# 99
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Скрит текст:


никой не го спомена , затова ще си позволя да го кажа  Peace на много места в парка има места, където децата се забавляват, но и научават неща. не си спомням точно къде, в зоопарка или в парка на двореца, видяхме архимедов винт в действие, децата въртяха кранов, качваха вода, пускаха и вдигаха преградните шлюзове, отклоняваха в канали ...  Laughing беше като урок по хидротехника и мелиорация  

В зоологическата е.

Какво е "Пътуване във времето"?

https://www.timetravel-vienna.at/  Hug

http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g190454-d3316866-Re … ienna-Vienna.html

# 100
  • на път
  • Мнения: 2 804

Някой да ни даде съвет дали да посетим леголенд с 4 и 5 годишни, на път за дисниленд...имам смесени чувства, че по-скоро на нас ще ни хареса и ще си забравим децата от въодушевление, отколкото на тях. Joy
....

Ако е този, който е на 100 км от Мюнхен (а не в Берлин) го препоръчвам горещо. Спахме в базата към самия комплекс в "лего замък". Невероятно изживяване и за децата и за нас. Хареса ни повече от Дисни. Ние спахме във Виена за да разделим пътя ....

# 101
  • София
  • Мнения: 156
Благодаря за отговорите!  bouquet Накарахте ме да се размечтая Simple Smile
Някой бил ли е в http://www.minopolis.biz/ ? Звучи интересно, но четох, че децата трябва да са придружени от немскоговорящ възрастен.
Легогенд ни е в следващите планове  Simple Smile

# 102
  • Мнения: 918
Някой да ни даде съвет дали да посетим леголенд с 4 и 5 годишни, на път за дисниленд...имам смесени чувства, че по-скоро на нас ще ни хареса и ще си забравим децата от въодушевление, отколкото на тях. Joy
Също търся ферма в германия или австрия, някъде по път, където да останем да нощуваме и да е природно, мисля виена да я подминем и да спим близо, около или малко след нея на път за франция. После още едно спане мисля да направим на края на германия...? Предложения за подобни ферми (аз имам някакви каталози, но друго си е да получа смелена информация от вече били)   bouquet
Били сме в Леголанд в Германия. Не е лошо, но за цената, която плащаш за вход, по-добре да отидете до Европа парк до Фрайбург. Освен това няма никакви намаления в магазина им за лего, а детето, разбира се, искаше да му купим, и накрая ми остана неприятно чувство, че съм платила твърде много за атракцията.
За ферма до границата не мога да кажа, но сме ходили в Шварцвалд и намирам местните за изключително гостоприемни. Спали сме в къщи за гости и сме си изкарвали чудесно - например до Titisee, но и в някои по-забутани села. Щом имаш каталози, действай смело.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641

Някой да ни даде съвет дали да посетим леголенд с 4 и 5 годишни, на път за дисниленд...имам смесени чувства, че по-скоро на нас ще ни хареса и ще си забравим децата от въодушевление, отколкото на тях. Joy
....

Ако е този, който е на 100 км от Мюнхен (а не в Берлин) го препоръчвам горещо. Спахме в базата към самия комплекс в "лего замък". Невероятно изживяване и за децата и за нас. Хареса ни повече от Дисни. Ние спахме във Виена за да разделим пътя ....

Ние за момента сме решили да разтретим пътя, нещо ми се виждат в повече 2400 км, за да спим само 1 път по път, главно и защото не бързаме...та може близо до виена и после някъде другаде...
За леголенд имам смесени чувства наистина, иска ми се отделно пътешествие за него да направим догодина например, а не така претупване по път за дисни. Но..ще видим, има време до септември.

# 104
  • Мнения: 2 431
   "Леголенд" е малък парк! Спокойно може да го включите в тази си екскурзия,един ден е напълно достатъчен!  Вече Дисни е нещо несравнимо,там 3-4 дни са си нужни. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт