Интересни места в Европа за деца

  • 130 266
  • 762
  •   1
Отговори
# 345
  • Berlin
  • Мнения: 11 249
Супер! Благодаря за инфото. Ние скоро пътуваме за Леголенд, за 3 дни, надявам се, въпреки чаканията за атракциите, това време да е достатъчно и да разгледаме подробно.

# 346
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Да се качиш на входа на експреса и да слезнеш в Испания е наша дългогодишна стратегия, на лично съобщения съм я споделяла няколко пъти, но не си спомням да съм я писала тук. Много е интересно, ако и други са си го изработили този метод.

# 347
  • Мнения: 123
Някой ходил ли е скоро в Акваландия до Лидо ди Йезоло,  някакви впечатления, извинете,  ако е писано за него , следя темата,  но не помня, извинете пак

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 553
Да се качиш на входа на експреса и да слезнеш в Испания е наша дългогодишна стратегия, на лично съобщения съм я споделяла няколко пъти, но не си спомням да съм я писала тук. Много е интересно, ако и други са си го изработили този метод.
Аз бях, тази стратегия я изработихме, след като първия ден в парка висяхме по опашките с часове! Та на втория ни ден го измислихме това с обратното вървене срещу тълпата! Радвам се, че е помогнало и на други!

# 349
  • София
  • Мнения: 9 964
Някой ходил ли е скоро в Акваландия до Лидо ди Йезоло,  някакви впечатления, извинете,  ако е писано за него , следя темата,  но не помня, извинете пак
За съжаление много отдавна...дано някой се включи със скорошни впечатления.

# 350
  • Мнения: 88
Някой ходил ли е скоро в Акваландия до Лидо ди Йезоло,  някакви впечатления, извинете,  ако е писано за него , следя темата,  но не помня, извинете пак

Миналата година посетихме аквапарка в Лидо ди Йезоло. Децата, а и ние се забавлявахме доста. Бяхме от последните преди да затвори парка. Ако те интересува нещо конкретно питай.

# 351
  • Мнения: 123
Ще съм благодарна на всякаква информация,всичко за което се сетите. към колко часа да се отиде, атракционите подходящи ли са за 7 годишно дете, много ли е натоварено, къде отседнахте.
Всъщност дъщеря ми става на 7г на 12 август, ще пътуваме с кола до Виена и мислим да продължим до там само, за да я изненадаме за РД
Резервния ни вариант е Фемили парк до Виена, но миналата година бяхме там, тя много се забавляваше, но гледам че иска нещо по екстремно

# 352
  • София
  • Мнения: 9 964
Има подходящи атракциони за всички възрасти, нашето момче беше на 5 г., когато ходихме и много се забавлява. За по-големи, даже по-добре. Натоваренко беше, и ние бяхме през август - но отидохме с отварянето, за да може да си намерим места. Весело изкараване и рожден ден!

# 353
  • Софето
  • Мнения: 619
Здравейте, на 07 и 08 този месец бяхме в Европа парк. На 07ми децата имаха РД, показахме паспортите и получиха безплатен вход. Парка е прекрасен, минахме всички атракции за един ден, но за мен два дни са задължителни, за да се насладиш на всичко в парка. На “Артур” има възможност за “Single rider”, не се чака на опашка и се качваш веднага, децата се качиха 10на пъти.
Преди парка посетихме Зоо парка в Щутгарт и музея на Мерцедес. Един ден бяхме в Лудвигсбур, много хубав бароков дворец с голяма градина в която има къщички с приказки на много приказни герои. След парка за два дни посетихме Колмар и Страсбург.

# 354
  • Мнения: 5 234
Здравейте, на 07 и 08 този месец бяхме в Европа парк. На 07ми децата имаха РД, показахме паспортите и получиха безплатен вход. Парка е прекрасен, минахме всички атракции за един ден, но за мен два дни са задължителни, за да се насладиш на всичко в парка. На “Артур” има възможност за “Single rider”, не се чака на опашка и се качваш веднага, децата се качиха 10на пъти.
Преди парка посетихме Зоо парка в Щутгарт и музея на Мерцедес. Един ден бяхме в Лудвигсбур, много хубав бароков дворец с голяма градина в която има къщички с приказки на много приказни герои. След парка за два дни посетихме Колмар и Страсбург.
Чудесно. Може ли повече инфо за транспорта до там и настаняването ви?

# 355
  • Софето
  • Мнения: 619
От София до Баден Баден със самолет. От летището си взехме кола за 7 дни.
В Щутгарт имахме 2 нощувки, в хотел B&B, доста малки стаи, но чисто и с хубава закуска. Три нощувки в едно селце на 10 км от Европа парк, тук бяхме в нещо като хотел с апартаменти https://herbolzheim-appartements.de/en/apartements/, на снимките изглежда доста по-добре, но не беше лошо. Приключихме с две нощувки в Страсбург, http://www.booking.com/Share-EWWdko

# 356
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
При нашето посещение в Европа парк, спахме в една къща в Herbolzheim.
https://www.tripadvisor.de/Hotel_Review-g641887-d1186235-Reviews … Baden_Wurttemberg.
Изключителна тишина и спокойствие. Кухнята беше оборудвана с всичко необходимо. Апартаментчето беше чисто и уютно. Домакинята изключително любезна, като дори направи малък подарък на дъщеря ни, която имаше рожден ден.
Достъпът до парка е много бърз и лесен. В селцето едната вечер хапнахме много вкусно и на много добри цени в гръцки ресторант Dionysos.

Днес се завърнахме от Gardaland.  
Влязохме с талон от зърнените закуски. Общо за 3 платихме 60 евро. Един ден ни беше напълно достатъчен да обиколим атракциите, които искахме и дори не останахме до края за вечерното шоу. Беше доста горещо. На по-интересните атракции се чакаше между 30 и 50 минути. На входа на повечето обикновено пише какво е приблизителното време за чакане. Но не винаги информацията е коректна. На едно място се подлъгахме по посочените 15 минути, реално чакахме 1 час, а не беше от най-уау преживяванията.
Летяхме до Милано-Бергамо. С кола за около час стигнахме до мястото за нощувка - https://www.booking.com/hotel/it/orchidea-del-garda.bg.html?aid= … 7cc42257454b33b99
Препоръчвам (но ако сте с кола, тъй като е в покрайнините на градчето)! Къщата е нова, чиста (всеки ден стаята се почиства). Много мила домакиня. Изключително богата закуска. С кола до парка се стига за 10-15 минути, в зависимост от натовареността по кръстовищата.
Градчето от своя страна е доста приятно, но и претъпкано с туристи. Разположено на ез. Гарда.

До момента Европа парк си остава фаворит за всички членове на семейството ни.

# 357
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
Има подходящи атракциони за всички възрасти, нашето момче беше на 5 г., когато ходихме и много се забавлява. За по-големи, даже по-добре. Натоваренко беше, и ние бяхме през август - но отидохме с отварянето, за да може да си намерим места. Весело изкараване и рожден ден!
Здравейте и аз да попитам, има ли някаква тънкост за по-атрактивни /промоционални/ цени, че и ние сме се насочили на там за септември, но като гледам цените, леекичко ме разколебават.

# 358
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
За Порт Авентура някой може ли да даде ценни напътствия. Мисля септември да го видим и него.
До Барселона ли летите? Къде спите и прочие неща...?

# 359
  • Варна
  • Мнения: 485
Аз сега проучвам Ефтелинг. Така че, ако някой има информация от първа ръка, ще съм благодарна.

В Порт Авентура ще ходим през 2020, когато се очаква да бъде завършена и Саграда Фамилия.

Общи условия

Активация на акаунт