Интересни места в Европа за деца

  • 130 930
  • 762
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 22 541
Може ли някой със скорошни впечатления от Леголенд до Меминген , да сподели впечатление за храната там? Колко са ресторантите, или е само един? Може ли да обядваме където решим и какво ще препоръчате ако ресторантите са повече?

# 676
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Елфичка, завиждам за пътуването, ще останат страхотни спомени. Между другото децата ще стоят ли, няма ли да им писне, че са си дълги тези пътувания - гласиер експрес е 8 часа. Може ли човек да се разхожда в бернина експрес и гласиер експрес?

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Може ли човек да се разхожда в бернина експрес и гласиер експрес?
Да, може, Бернина е бавен,  разхождахме се по прозорците в търсене на по-добра гледка, там където няма седалки разбира се.

Да попитам, някъде в Европа има ли нещо интересно, свързано с планетите и Космоса, за 5г дете.

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 15:48 от violence

# 678
  • Мнения: 4 840
Може ли човек да се разхожда в бернина експрес и гласиер експрес?
Да, може, Бернина е бавен,  разхождахме по прозорците в търсене на по-добра гледка, там където няма седалки разбира се.

Да попитам, някъде в Европа има ли нещо интересно свързано с планетите и космоса, за 5г дете.

Има Eurospace center в Белгия, но не знам доколко ще бъде интересно за петгодишно, т.е. дали няма да бъде прекалено сложно. Синът ми беше за първи път в него на осем години. А тази година ги водиха от училище за една седмица - 10-годишни деца.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Благодаря Nedinka, ще го проуча, на първо четене видях в сайта за над 6г и 8г, въпроса е дали ще ни пуснат, например в Музейко планетариума е над 7г, но на него му беше супер интересно.

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 16:27 от violence

# 680
  • Мнения: 4 840
Благодаря Nedinka, ще го проуча, на първо четене в сайта им пише над 6г и 8г, въпроса е дали ще ни пуснат, например в Музейко планетариума е над 7г, но на него му беше супер интересно.

За възраст нищо не се казва. Казва се за височина. Ето това е от рубриката FAQ.

Some activities are not available to people under the height of 1 m 10 cm (3.6 ft).  In any case, their admission is free. This means that there are no age restrictions, but there are height restrictions.

Това, което сте чели за годините, предполагам, че се отнася до така наречените 'стажове' - едноседмични всекидневни занимания по време на училищните ваканции. Записваш го на 'стаж' и всеки ден го водиш, оставяш го там за през деня и си го прибираш следобед. В Белгия по правило така си отглеждаме децата през ваканциите Simple Smile

# 681
  • Мнения: 358
Благодаря Nedinka, ще го проуча, на първо четене в сайта им пише над 6г и 8г, въпроса е дали ще ни пуснат, например в Музейко планетариума е над 7г, но на него му беше супер интересно.

Вижте CosmoCaixa в Барселона. Там обикновено има и други съпътстващи изложби за планети, космос, луна. Интерактивни са и са интересни за деца на тази възраст. Не съм сигурна обаче дали в планетариума имаше прожекции на английски.
https://cosmocaixa.org/es/p/planetario_c463431

# 682
  • Мнения: 516
Прожекциите в планетариума на КосмоКайша са на испански/каталунски, но раздават слушалки с устройство за превод на още три езика, включително английски

# 683
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Ефтелинг Vs Дисниленд? Ще заведа децата само на едно от двете, но кое? Аз самата не си падам изобщо по такъв тип забавления. В Холандия ще сме през ранната пролет, в Париж - ранното лято. Ефтелинг е на девет дена път с камили, но очаквам да е по-спокойно, а и цената му по ми харесва. Освен да не планирам нищо, ако не вали, отиваме в Ефтелинг, ако вали - оставаме за Дисни.

# 684
  • Мнения: 4 840
На мен лично Ефтелинг много ми хареса. Синът ми беше на шест години, когато ходихме и много се забавлява. Струва ми се подходящ за по-малки деца, макар че имаше и екстремни влакчета, на които той не се качи. Атмосферата му е приказна - разни гноми, говорещи дървета,… За 6-годишно беше идеално. За по-големи може би Дисниленд е по-добре.

А и ранна пролет в Холандия може да е много студено и валежно. С ранното лято в Париж имате повече шанс за хубаво време. Гаранция никога няма, но все пак.

# 685
  • Мнения: 1 866
За мен Ефтелинг е приказно място. Ранна пролет може да е неприятно в Холандия, но в Париж и август съм била на 17 градуса. Въпрос на късмет е.
Дисниленд е много комерсиално място с огромни опашки по всяко време на годината...
С две ръце бих избрала Ефтелинг.

# 686
  • Мнения: 22 541
Аз пак с въпрос за Леголенд до Меминген, дано този път някой напише нещо.

Гледах че всички ресторанти отворят от 17ч нататък.

А на обяд има ли къде да се яде там? Няма как да изкарат децата цял ден без храна.
Или да си носим сандвичи?
Само че разрешено ли е да се внася храна и напитки?

# 687
  • Berlin
  • Мнения: 11 344
Невъзможно е да отварят в 17ч, по-скоро тогава да затварят. Има заведения - https://www.legoland.de/en/explore-legoland/restaurants-shops/restaurants-cafes/ Ние бяхме 2018 там, така че не мога да дам актуална информация, но със сигурност не сме стояли гладни. Там обядвахме, не сме носили храна и не мога да кажа дали е позволено.

Редактирам: ресторантите в “селцето” (където са хотелите) отварят в 17ч, но те са извън парка.

# 688
  • Мнения: 4 840
Аз пак с въпрос за Леголенд до Меминген, дано този път някой напише нещо.

Гледах че всички ресторанти отворят от 17ч нататък.

А на обяд има ли къде да се яде там? Няма как да изкарат децата цял ден без храна.
Или да си носим сандвичи?
Само че разрешено ли е да се внася храна и напитки?

Представяте ли си увеселителен парк без място за хранене - поне няколко? Представяте ли си, че някой ще ви контролира какво и как ядете? Не говоря да влезете в ресторант и да си извадите сандвича. Говоря за сядане на пейка.

# 689
  • Мнения: 22 541
Nedinka много неща си представям и просто зададох въпрос.
Имате мнение ок, но не отговаряте на въпроса.

Вече се намери кой да сподели мнение, благодаря.
На основната страница видях наистина само ресторантите, които отварят след обед. Явно съм пропуснала тези в самият парк.

Общи условия

Активация на акаунт