Два аборта за една година

  • 7 934
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте , дами. От доста време мислех да се включа във форума и да споделя моята тревога.аз съм на 22 години от две години съм в чужбина и имах две бременности.първата беше през януари и направих аборт преЗ февруари.беше сътрашно но се справих ,но през юли забременях отново въпреки че бяхме внимателни(противозачатни не можех да взимам заради проблем с щитпвидната жлеза).Направих още един аборт сега през август.въпросът ми е след два такива аборта за по малко от година има ли риск за забременяване отново или износване на здраво дете.

# 1
  • Мнения: 739
Разбира се, че има риск. Правиш ли секс винаги има риск да забременееш. Ама аз нещо май не мога много да разбера какво питаш. Опитай се да формулираш по-добре въпроса си.

# 2
  • Мнения: 2
Въпросът ми е след два аборта дали ще мога да имам Здрава бремнемост и да износя здраво дете или има възможност за проблеми със забременяването.

# 3
  • Мнения: 739
Ами какво да ти кажа, това е Божа работа. Може и да има проблеми със забременяването, може и да няма; това наистина никой не може да ти каже със сигурност как ще е; само времето ще си покаже. Но ако пък се случи да забременееш, не виждам защо това че си имала аборти да попречи да износиш детето. Аборт единствено може да причини проблеми със забременяването.
Късмет ти желая и ако за сега не искаш дете намери сигурен начин как да се предпазваш от бременност; явно лесно хващаш   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Обърни внимание на проблемите с щитовидната жлеза и се консултирай с ендокринолог, който е специалист в репродуктивните проблеми. Той ще те насочи какви изследвания да направиш. Понякога щитовидната е причината да не може да се износи бременността.

# 5
  • Мнения: 739
Оф, аз останах с впечатление, че авторката е правила аборти по желание. Ако е имала спонтанни аборти, да, съгласна съм с милинка, че евентуални проблеми с щит.жл. могат да попречат да се износи плода до термин.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
На втори прочит май аз грешно съм разбрала питането.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Въпросът ми е след два аборта дали ще мога да имам Здрава бремнемост и да износя здраво дете или има възможност за проблеми със забременяването.
Потърси помощ от лекар. По принцип е възможно и има много момичета с аборти а после щастливи майки. Потърсете с лекаря причината за абортите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668498.0 - пиши в тази темата...момичетата могат да те насочат.

# 8
  • Мнения: 77
Аз не разбрах заради езиковата бариера, направила си аборт-т.е. махнала си детето по желание? Няма да коментирам дакота не разбера това, защото рисковете са различни...

# 9
  • Мнения: 401
И аз разбирам темата в смисъл, че авторката е направила 2 аборта по желание, а не спонтанни, и сега пита ако един ден реши да забременява умишлено, дали е възможно тези 2 аборта да са причинили увреждания, които да са причина или за невъзможност за забременяване, или за невъзможност за износване на бременността.
Отговорът е - никой не може да ти каже със сигурност дали абортите са те увредили или не. Всеки един аборт носи риск от такива последствия, но има и много случаи, в които след аборти се забременява и ражда успешно. Даже тези случаи са повече. Има много жени, на които са им правени 2-3 аборта по медицински причини, след което забременяват и раждат напълно успешно.

# 10
  • Мнения: 2 286
Винаги има опасност от трудно забременяване, от бебе с увреждане, което може да се види в пренатален период, но може и да не се види. За това няма никаква гаранция...
Дори и да ти се случи, недай Боже, не може да се твърди, че е заради аборт.


Моя приятелка прави един аборт и вече 3та година се мъчат за бебе Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 10 698
Моя приятелка прави един аборт и вече 3та година се мъчат за бебе Peace

Аз пък имам 3 аборта-2 спонтанни и 1 кухо яйце и забременявам без проблем -в рамките на 3-4 месеца опити Peace Божа работа.

# 12
  • Мнения: 2 286
Моя приятелка прави един аборт и вече 3та година се мъчат за бебе Peace

Аз пък имам 3 аборта-2 спонтанни и 1 кухо яйце и забременявам без проблем -в рамките на 3-4 месеца опити Peace Божа работа.

 Rolling Eyes Всичко е толкова относително и медицината колкото и да е напреднала, все още толкова неща не знае... Дано децата са здрави само.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 698
Моя приятелка прави един аборт и вече 3та година се мъчат за бебе Peace

Аз пък имам 3 аборта-2 спонтанни и 1 кухо яйце и забременявам без проблем -в рамките на 3-4 месеца опити Peace Божа работа.

 Rolling Eyes Всичко е толкова относително и медицината колкото и да е напреднала, все още толкова неща не знае... Дано децата са здрави само.
Какво искаш да кажеш? Детето ми е здраво, забременявам по естествен начин,при това завидно предвид възрастта ми. А колкото до установяване на бебе с аномалии си има значителна гаранция-стига бъдещата майка да се подложи на нужните изследвания. Казвам значителна,не 100%-това.

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 23:28 от magnet_for_happiness

# 14
  • Мнения: 2 286
Миличка, защо се засегна. Исках да кажа, че за толкова неща сме безсилни и без отговори, не знаем защо и как се случват нещата... Просто да са ни живи и здрави дечицата и ние покрай тях Peace . Спряла съм да си задавам въпрости "защо" и "как", така или иначе отг. няма. Като стане нещо действам по най-правилния за мен начин. Това е.

Може и да се разберат аномалиите, може и да не се разберат. Те близнаци не виждат Crazy . Просто много малки стечения на обстоятелствата, върху които често нямаме власт, допринасят за добрия или лошия край на едно нещо. Понякога ги разбираме нещата, друг път не...

Общи условия

Активация на акаунт