Алтернативно зъболечение.

  • 87 672
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
Ще пробвам с маслото от ч.дърво.Сетих се,че съм си направила р-р за през работно време. Wink

# 241
  • Мнения: 376
много добра тема!
само не знам, много е сложно положението със зъбите...
и на мен под една коронка, която падна, ми видяха, че зъбът е почнал да гние...

# 242
  • Мнения: 1 274
Моите съболезнования, дано намериш някаква добра алтернатива. То стигне ли се до коронка, нещата са доста изпуснати, за съжаление.

# 243
  • Мнения: 376
ами, то аз имам няколко, плюс пародонтоза, абе...
навремето съм пушила дълги години, плюс три деца, плюс много кафе и нездравословен начин на живот... плюс никакво разбиране...
сега това са плодове, които бера...

така че, всеки да взима мерки навреме!

предлагат ми да посещавам редовно пародонтолог и там да чистят зъбен камък, ако се наложи даже оперативно да скъсят джобовете и т.н., но аз не знам дали от това би имало полза...
ето, вчера стоматологът спомена, че не шинира зъби, защото било доказано, че шинираните изпопадали по- бързо от нешинирани, а колко лекари прибягват към това - уж било ефикасно... вече не вярвам на никакво почти лечение, не само на стоматолозите - никакви изследвания и никакви лечения... всичко е бош лаф работа.

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 22:13 от iskrena 888

# 244
  • Мнения: 1 274
За парадонтоза - на първо време вит. Ц, така знам. Ако си добре с английския, потърси paradonthosis natural cure в нета. Също назад в темата има насоки за хранене. Трябва ти вит. Д, да се намалят въглехидратите и захарта възможно повече, омега 3 и т.н. Това с добро хранене се получава.

# 245
  • Мнения: 376
да, благодаря ти много!    bouquet

аз днес доста четох в темата, почти всичко!
виж допълнението на предния ми пост, там съм писала нещо накратко за шинирането - явно не е добра  и удължаваща живота на зъбите процедура...

# 246
  • Мнения: 1 274
За шините, това го има и в книгата за зъбите. Много е вредно, защото захапката ни е свързана и с потоците енергия в тялото. Да се променя природата не дава добри резултати. Браво на този стоматолог. По-добре с криви зъби, но здрави.
По принцип костната ни система не се развива добре заради неправилното хранене и пастьоризираните млечни храни. Затова и няма място за зъбите ни и те се кривят в тясното пространство.

# 247
  • Мнения: 376
да, това ясно, аз го прочетох по- преди в темата, но аз говорех за обхващането на зъбите в обща шина за да не се клатят, за тоя вид шиниране той каза, че не го препоръчва.
а много зъболекари го прилагат и е доста скъпо, освен че се умъртвяват и здрави зъби, за да могат да се коронясат и да се сложат в общия кюп на шинираните...

абе, ужас, в какъв свят живеем... всичко това заради лакомията на хората за гнусна печалба и натравянето на почви, вода, въздух, натравянето ни с ваксини, химии, ГМО - та и какво ли не...

# 248
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Искрена, децата нямат отношение към зъбите  Mr. Green
мит е, че всяка бременност струва 1 зъб на майката.

като се замисля, май спряха да ми кървят венците, когато спрях белия хляб. от 3-4г. не консумираме и захар (много рядко, ако сме някъде поканени) и почти не ми кървят.

за рязането на джобовете - една колежка се подложи на тази процедура - 1 седмица беше синьо-зелена в лицето, за болките и дискомфорта няма смисъл да обяснявам. тя каза, че зъболекарят й й е казал, че с това ще се заздравят венците и бла-бла. но тя каза, че никога повече няма да се подложи на този стрес. една седмица беше в болнични... Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 376
благодаря ти!    bouquet
подозирах и предусещах и аз нещо подобно!    Simple Smile

# 250
  • Мнения: 1 274
На мен ми действа добре на зъбите, например, костен мозък. Пилешка мазнина (кожа). Забелязала съм. Препоръчват се костните бульони.
По принцип, черният хляб също се превръща в чиста глюкоза.

# 251
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По принцип, черният хляб също се превръща в чиста глюкоза.

не става въпрос за цвета на хляба, а за пълнозърнести продукти. т.е. зародишът не е махнат, както и обвивката и всички минерали са вътре. може да се превръща в устата в глюкоза, но се извлича от него нещо, докато продуктите от раф. брашно не доставят нищо на организма.
аз не съм спряла само хлябът от рафинирано брашно - всичко вкъщи е пълнозърнесто: ориз, брашна, макарони, грис.

# 252
  • Мнения: 1 274
Пробвах се без глутен и съм много по-добре. Спрях го заради щитовидната жлеза, но имам невероятно подобрение на стомашно-чревния тракт. Млечните също са ми проблем и сега съм в процес да ги махна и тях. Много слуз ми образуват в главата.
По принцип обвивката на зърната съдържа най-много пестициди и химикали, по обясними причини. Брашната не са препоръчителни, защото прекалено бързо се получава конвертирането към глюкоза, особено с днешните високотехнологични мелници. Зърнените е най-добре да се консумират цели и ал денте. Случва се да ям кафяв ориз, понеже в него няма глутен, но най-вече си набавям въглехидрати от надземни зеленчуци и кореноплодни, както и плодове. Лицето ми беше подпухнало, но доста се оправи. Преди това не си давах сметка. Зъбните инфекции са страшно нещо, дори не си даваме сметка за тях. Пих едни билки за щитовидната жлеза, които съдържаха и билки срещу зъбни/лицеви инфекции.

# 253
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Зъбните инфекции са страшно нещо, дори не си даваме сметка за тях.

много си права!

сетих се още нещо - бях при един хомеопат и той ми каза, че е супер важно да няма 2 метала в устата. да кажем амалгамена пломба и имплантант. амалгаментата пломба е също смес от метали, но е стабилна смес и не си взаимодейства разрушително.
той го обясни така: както майсторът на покриви не слага улуци от мед и цинк, а само от един метал, така и в устата не трябва да има два метала. едният винаги ще е по-напред в Менделеевата таблица и ще "разяжда" другия и това може да повлия зле, ако организмът е отслабен от болест.
по същия начин препоръча да се махнат мъртвите зъби, защото те са мъртва тъкан и не могат да изпращат вече сигнали към мозъка чрез болка, че тъканта около зъба е поразена с бактерии.

без глутен са елда, просо, киноа, амарант. Peace

# 254
  • Мнения: 1 274
Просото било много лошо за щитовидната жлеза.
По принцип фитините в зърнените храни пречат за усвояването на минералите.
Най често срещаните проблемни храни са:
1. Глутен 2. Яйца 3. Соя 4. Царевица 5. Фъстъци 6. Млечни 7. Захар
Човек усеща като маха и вкарва тези храни как му действат. При мен глутенът и млечните определено влияят зле, яйцата по-слабо. Соя и царевица не ям заради ГМО. Соята причинява и тя автоимунни реакции. Не случайно Хашимото е азиатско име. Във фъстъците има афлатоксини. Захарта си вреди.

Общи условия

Активация на акаунт