Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 31

  • 69 251
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 864
Не,не, аз имах предвид отпред на гърдите да си го слага...

Иначе имам една позната,цветарка, която също е с една гърда и разказва: взех си аз епитезата ама като се наведа за цвете и тя ми се качва на брадичката, та си направих една гърда от просо и се родих   Mr. Green

Отдавна се каня да ви покажа мазилото, което ми изписаха за лъчето да се мажа да не ми изгаря кожата. Докато бях на лъче не забелязвах ефекта. Но сега, когато кожата ми беше поизгоряла и потъмняла това мазило ми помогна да си придобие цвета като останалата кожа и да не си личи къде съм била изгоряла. Общо взето си имам само белега от операцията. Интересното е,че на опаковката е дадено на румънски описанието, а в Румъния това мазило го няма...

Ето снимка на кутията
Това са пакетчетата, по няколко са вътре-5 сини и 14 жълти.

Не го приемайте като реклама!! Исках само да споделя прословутото мазило.

Последна редакция: вт, 23 окт 2012, 09:52 от KaRoLa

# 706
# 707
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,моля ви за помощ за моя приятелка,въпроса ми е знаете ли дали може да се получи удебеление на ендометриума на матката вследствие на Аримидекса?Пие го 1-2 години,и са и открили 1 см удебеление!Има вероятност да и махнат матката,но не разбирам защо!А е млада още!

Последна редакция: вт, 23 окт 2012, 14:37 от milla.v

# 708
  • Мнения: 884
Аз не зная-дано някой друг се включи!

# 709
  • Мнения: 45
milla.v  [color=purple  Може би второ мение ще е удачно[/color]

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 08:56 от bigbaba4

# 710
  • Мнения: 1 726
Добро утро! Направо на въпроса-естествено още нямам сутиен, нито епитеза-какво да правя?Какво да подложа? Нищо не мога да измисля.

Моите са малки и ползвам чашките от такива бюстиета, слагам на едната 2 чашки. По-големи можеш да намериш в бански и в магазините за шивашки материали. Тези също стават предполагам.

# 711
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 011
milla.v  пия Аримидекс 4 години, на 6 месеца ходя на цитонамазка и преглед - нищо не са ми споменавали до сега. Да се има предвид обаче, че гоня шейсетте и имам 3 раждания. Смята се, че е уголемена при 16-17мм т.е. доста над тези стойности, които има приятелката ти. Според мен е хубаво да се  вземе и второ мнение.
чаване
За съжаление това наистина е странично явление на хормоналната терапия - увеличаване дебелината на ендометиума и се смята, че е удебелен когато е над 7-8 мм. максимум. Не става само от Аримидекса, а от всички хормони. Цикъла спира и вече не се прочиства вътрешната част на матката. В такива случаи се прави абразио. Тук няколко момичета го преживяха. Те ще се включат, а и някои направо си направиха хистеректомия - въпрос на избор Peace

# 712
  • Варна
  • Мнения: 118
Аз направих възли 1 година след началото на хормоналната терапия. Подложиха ме на абразийце. Сега още 1 година след това нямам хич никакви проблеми. По-нататък ще я мислим.
Лекарите преценяват състояние, възраст и други фактори, за да решат дали ще правят периодично абразио или с една хистеректомия ще решат проблема на страничните ефекти от хормоналната.

# 713
  • София
  • Мнения: 16
Аз си реших проблема с тотална хистеректомия,но да се има впредвид,че имам две деца и не смятам да раждам трети път. newsm62
А иначе образувах полип след полип и ми омръзна от абразио ! За една година шест на брой.

Е това е, въпрос на личен избор!!!

Поздрави на всички

# 714
  • София
  • Мнения: 428
milla.v това за което питаш е нещо много сериозно и въобще няма никакво значение кой какво ще отговори и ще пише в нета. Твоята приятелка трябва да открие своя доктор - специалист, който да установи диагнозата и да изпише лечение.
Момичета, тази сутрин бях на мамолог в 5та гр.б-ца - д-р Дойчева. Пиша ви, защото съм много впечатлена - изключителна жена, толкова внимание не съм получавала до сега от друг лекар. За първи път отивам при нея и направо нямам думи. Не случайно пред кабинета и чакаха над 20 пациентки. Ето, че има и такива лекари!!!!!!  bouquet
Аз не разбрах дали ще пием кафе тази седмица??? Миленка очаквам да се включиш!!! Laughing
Желая на всички един спокоен и по-топъл ден!!!!!!
p.s. Криси  привет!Много те обичам мила! Ти си го знаеш, ама аз да ти го кажа пак!!!!! Laughing newsm51

# 715
  • София
  • Мнения: 16
И аз те обичам много Марги,но защо си ходила на друг мамолог, мила ????

Какво става с д-р Марков?

Пиши ми на лични,моляяяяяяя!!!

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте!
От няколко дни чета какво си пишете. Аз от 3 месеца съм с диагноза РМЖ. На 37 години съм, с две малки деца. Предписват ми Тамоксифен и Золадекс за 5 години. Пиете ли тези препарати? А изобщо хрумвало ли ви е да не ги пиете? Аз се ужасявам от това, което пише като старнични ефекти.

# 717
  • Мнения: 972
Единственият страничен ефект ,от който се ужасявам е да не се събудя някоя сутрин!
Всичко останало е суета!
Пия нолвадекс /пречистен тамоксифен/ и ми правят золадекс от три години.
Е,освен че качих малко килца и либидото ми спадна ,други странични ефекти нямам!
така че,дерзай!!! Peace

# 718
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 011
Здравейте!
От няколко дни чета какво си пишете. Аз от 3 месеца съм с диагноза РМЖ. На 37 години съм, с две малки деца. Предписват ми Тамоксифен и Золадекс за 5 години. Пиете ли тези препарати? А изобщо хрумвало ли ви е да не ги пиете? Аз се ужасявам от това, което пише като старнични ефекти.
Ето един пост, който ме изненада и ме правокира да пиша отново:roll:
Мила Мари Анн, не знам какъв ти е точно случая, но доколкото разбирам си само на хормонална терапия, защото не споменаваш нищо за лъче и химиотерапия. Това е добре, защото означава, че заболяването ти е хванато в начален стадий Peace
Питаш дали тук пием тези препарати newsm78 Ами повечето от нас освен, че пият тези препарати са и минали през тежки лъче и химиотерапии, за чиито странични явления не само сме чели, а сме ги и усетили Sad
Казваш, че имаш малки деца, /аз също имам 2 на 7 и на 4 г./и за да съм жива и за да съм до тях по - дълго време съм готова и л....а Sick да пия. Тук знаят, че не чета листовки и така се пазя от странични действия на лекарствата, Mr. Green но дори и да ги знам и всичките да ги получа, ако знам, че това ми помага да живея, няма нито за момент да се замисля Praynig Peace
Естествено всичко е въпрос на личен избор, както обичаме да казваме, а и при рака няма гаранции, така че всеки сам си намира пътеката  Laughing
Желая ти кураж и здраве Peace

# 719
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 011
Единственият страничен ефект ,от който се ужасявам е да не се събудя някоя сутрин!
Joy Joy Joy
Ти го каза...Аз не посмях!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт