Пинчер / Мини пинчер

  • 5 095
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, не съм точно \\\"мама\\\" както всички вас, но ми хареса сайта и реших да се впиша. Понеже видях, че има такава тема още от 2007г. и има майки който гледат Пинчери и Мини пичери, интересно ми е това как се отглеждат. Имам една приятелка която има Пинчер, но ми каза, че нейният е много капризен не ял кучешка храна, а само пилешко и то варено(При всички ли пинчери това е така?). Понеже съм на 13 и живея с баба си, защото родителите ми са разделени искам да взема нещата в свои ръце и да задвижва процедурата по копуването на кученце. Ще съм много благодарен ако някои ми помогне с всичко това Simple Smile.

P.С: Искам да попитам и още нещо на какви цени се Мини пинчерите и отделно Пинчерите на максимум 3-4 месеца.
Извинявам се ако съм допуснал някои правописни грешки, от бързината е Simple Smile .  Rolling Eyes Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 авг 2012, 13:56 от imabang2012

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Отговорих ти в другата, за да добавят и другите момичета с пинчери Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668177.msg22732641#msg22732641

# 3
  • Мнения: 0
zdraveite, :roll:imam mini pin4er na 2 meseca ,i golqm problem s toaletnata,ste sam vi mn blagodarna ako me posavetvate,ot edna sedmica e v kasti i ne se nau4ava,takova sladyr4e e..dnes hodihme na vaksina i e malko ymoren..

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
zdraveite, :roll:imam mini pin4er na 2 meseca ,i golqm problem s toaletnata,ste sam vi mn blagodarna ako me posavetvate,ot edna sedmica e v kasti i ne se nau4ava,takova sladyr4e e..dnes hodihme na vaksina i e malko ymoren..


Въоръжи се с голямо търпение, преди 4-ти месец няма да имате кой знае какви успехи, защото не умеят да стискат  Simple Smile
Първо, купи от обикновена аптека чаршафи/ пелени 60-90 см (можеш да ги разрежеш на 2 половини). Разположи няколко на стратегически места: до къщичката, в кухнята, в стаята - където пускате кучето. И сега започва голямото дебнене: в момента, в който се събуди, веднага мяташ животинката върху най-близката пелена (затова трябва да са няколко), изпишкват се почти веднага след сън. Следва голяма радост, галене, нещо вкусно (за кучета, никаква човешка храна! Абсолютно в никакъв случай не се караш за напишкано извън пелената!!! Просто не поощряваш с нищо). Периодично (през 30-40-50 минути) отиваш с кучето на пелената и чакаш да се изпишка. В един момент рефлексът ще сработи. Като видиш, че вече успява да дотича до някоя пелена и да се изпишка там (това ще стане към 4-ти месец), започваш да намаляваш броя на пелените, докато стигнеш до 1 на мястото, където ще е мястото за тоалетна. Това за пишкането. С акането се научават малко по-късно, там можеш да приложиш и малко наказание (примерно, тупане с вестник по длан близо до кучето). Един съвет от мен - залепи пелената за пода с хартиено тиксо, за да не я дърпа, влачи и къса. Успех!  Peace

А, и освен това пиши в тази тема, момичетата са супер готини!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=747153.0

Общи условия

Активация на акаунт