Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 2

• 101 039
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
А откъде тръгва пътеката, подходяща ли е за пишман туристи с 5 годишен малчуган

# 46
  • София
Люлин,страхотен разказ.
Момичета,относно комерсиализацията,та тя е навсякъде.Но аз не се вглеждам чак толкова.Все пак да не забравяме,че ще бъдем в Широка лъка само за две нощувки,колкото да можем да пообиколим района наоколо.
Това ще бъде моят първи тур из родопския край.Една само малка частица от това,което наистина искам да видя.
Догодина ще бъде следващия тур,тогава може би ще изберем друго място за нощуване.
Затова следя темата с интерес,всяко мнение,преживяване и впечатление ми е полезно и изключително приятно да го прочета.

# 47
Здравейте!
Виждам, че коментирате Широка лъка - съвсем ли не си заслужава да се види нещо там?
Има ли поне приятно местенце, в което след разходка човек да обядва или...?!

На Доспат освен препоръчания тук хотел-ресторант Панорама има ли друго приятно местенце за хапване на прясна риба? Или системата е кой каквото си приготви пред палатката?!

# 48
  • Пловдив
Люлин, за механа Шипката ли говориш?
Прекрасно място е Момчиловци  Peace Последно като бяхме (вече преди 3-4 г. май) Бай Никола, собственикът на Шипката, ни показваше одобрени Планове за застрояване на всичко от Момчиловци до Рожен - комплекси от Пампоровски тип  Sick Донякъде се радвам на тая криза, че секна подобни проекти.
Между другото Момчиловци е чудесно място за Родопска нова година. Има голям огън, тържества на мегдана, песни танци и безплатно винце до зори - много хубава атмосфера има. А иначе и в Къща за госи сме били и са ни правили кетъринг от ресторанта посред празничната нощ, гостоприемни и готини хора са местните  Peace

# 49
Много се радвам, че разказът ми е полезен.  Hug

Jul
, идея нямам как се казва механата.  Crazy Мисля си, че е просто "Механата". Викаха й и "Таверната". В сайта на Момчиловци пак си е "Механата". "Шипката" не ми говори нищо. Ако ти кажа, че е на стръмно хич няма да ти помогна, защото всичко там е на стръмно.

Абсолютно си права за Нова година, и ние така разбрахме. Защото зимата там е мека, въпреки високата надморска височина.

Синя слива, пожелавам ви прекрасни дни из Родопите. Вземете си и топли дрехи.
Времето там е друго. Онзи ден на Хайдушките поляни абсолютно неусетно изгорях. Вятър и слънце на открито. А вечерта се завивахме с родопски одеала.  Simple Smile

# 50
  • в света на илюзиите
коко, има маркирани пътеки и от Триград, и от Ягодина. От Ягодина е по-близо, за около 1,30-2 часа. Тръгва от училището. В Триград от края на селото (този край към Дяволското). Маркировката е за връх Свети Илия. Щом обаче ще сте с малчуган  newsm78 newsm78 newsm78 мисля, че е по-добре да се възползвате от джип-сафарито.

Ето и една малко дървена схемичка от Google Earth. С червено е маркировката, със синьо е участъкът, чрез който се спестява стръмното, а с оранжево е друга алтернатива на пътя - това от Ягодина.

# 51
Здравейте момичета, препоръчайте ми самостоятелна къща под наем за около 10-15 човека в селата около Смолян, където да можем да си готвим сами.
Идеята е да разгледаме Чудните мостове, Широка лъка, Ягодинската пещера, Дяволското гърло, Каньона на водопадите, Орлово око, Смолянските езера, Златоград....... не в този ред, просто ги нахвърлям напосоки. До където може ще ходим с коли, преходи няма да правим Peace

# 52
  • София
Люлин, добре дошла, чуден разказ! Hug

А откъде тръгва пътеката, подходяща ли е за пишман туристи с 5 годишен малчуган

koko, аз писах по-горе ( но може и в предната тема да е било) за качването ни на Орлово око пеша. Маршрутът е точно червения от картата на *Jane* има нова маркировка и не може да се загуби човек, а и от пътеката почти постоянно се вижда Ягодина. Да се тръгва от Триград ми се вижда далече с малко дете. Пътеката Триград - Ягодина си е чудна, но само участъка в гората е 5км.
За Орлово око, ако ще се качва пеша, е важно да се избере по-хладен ден иначе е страшен пек. За годините на детето, моята малката няма 5г, качи се сама, но е сравнително тренирана, а и тя има най-голямо желание да катери. Вие ще си прецените.

# 53
  • софия
Здравейте,
и ние сме решили да отидем по Родопите през септември. Решили сме да имаме 4 нощувки в Девин, в някой от хотелите с басейн и СПА и още 3 нощувки в някое китно родпоско селце, където да усетим истинския родопски дух. Идеята ми е да отидем за 3 нощувки в селце, което е близо до Ягодниската пещера, Дяволското гърло, Триградското ждрело- къща за гости може би, с любезни и гостоприемни домакини, където наистина да почувстваме родопската топлота, да ни готвят родопски гозби... нещо такова си представям... и след това отиваме за 4 нощувки в Девин и се прибираме в София.
МОже ли да ми препоръчате такава къща за гости? От прочетеното се колебая между няколко варианта - Аркан Хан Триград, Орлец Буйново, гледах къща Шарм в Ягодина... Ако може да ми помогнете, ще съм благодарна... Ние сме с дете на 8г.

# 54
  • ВАРНА
 Това е вместо "цоп".Писах в първата тема,защото в Родопите почивахме 2011.Тази година посетихме Странджа и ми идва да си хапя д-то,заради разума,който ме бе обладал,когато правех резервациите.Искам пак на зеленичко в Родопа!

# 55
  • София
Bube03Кога ще ходите в този край?Питам защото в Ягодина по време на септемврийската почивка 6-9.09 няма никъде места за отсядане,тъй като тогава има някакъв събор и всичко вече е резервирано преди два месеца.

В Аркан хан преди седмица имаше свободни стаи,но сега не знам как е.

# 56
Холел Аркан Хан изглежда много добре. Нямам лични впечатления, но след злощастното ми отсядане в т.нар хотел Силивряк в Триград, съм една идея по предпазлива към този край.  Много от къщите за настаняване се намират на един стръмен сипей, с чакълена настилка, която е предизвикателство, както пеш, така и за кола. Иначе има уникална гледка, няма спор.

Бих избрала настаняване в Смолян или околностите. 

В тази връзка силно препоръчвам еко пътека Невястата, до Смолян. Тук може да се види информация и снимки. Пътеката е направена много добре, достъпна е дори за малки деца. Има алпийски тролей, който за нас беше уникално преживяване, въпреки че вече сме се спускали по други подобни (на Дяволското гърло и на Голубовица) - този определено е най- екстремен и зрелищен. Страхотна е гледката от панорамните площадки.

# 57
  • софия
Синя слива, точно  тогава Simple Smile Мислех от 7 до 9 септември да сме в някое село около Ягодинската пещера, а после от 10 до 14 септември - в Девин...

# 58
  • софия
Обаче в Ягодина наистина е заето. В Аркан Хан ми предложиха студио - 90 лева... Ох, но аз си предтсавях нещо по-автентично, някак по-домашна обстановка. Там е битово, но все пак е по-скоро като хотел... не мога да го обясня точно Simple Smile

# 59
  • София
Е, то в Триград всички къщи са къщи за гости, не може всички да са заети. Аз традиционно ще спомена за Белилова къща, но може да се огледаш и за други. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт