Отговори
# 705
  • Мнения: 43
Fortuna честно да ти кажа аз мислех, че се полагат на всеки, но ти сега като каза, може и наистина да са само за тези с ниски доходи... майка ми има една приятелка в НОИ и ще я накарам да я попита, че и аз не знам вече  ooooh!

roxy_ тези 2000 лв. ги дават от нашата Община за всяко новородено от нея. Както е писала и ilyana.87 във всяка община сумата е различна, при нас е 2000 лв., в Поморие 500 лв., в Созопол дори май е 3000 лв. ... не знам колко дава твоята Община, трябва да попиташ  Hug

Темата със захранването и аз мисля, че е малко раничко да я обсъждаме. Нека първо да се родят малките ангелчета да видим как ще се хранят, ще имаме ли възможността да кърмим и прочие, а после ще дойде и ред на захранването Simple Smile Има още доста време до този момент  Wink

# 706
  • Мнения: 2
Здравейте момичета Simple Smile
Аз едва успявам да се включа в края на темата, но с това преместване и ремонт и дипломна работа просто нямам време за нищо. Исках да ви питам нещо не по темите, които коментирате, но няма кой. В тази гарсониера в общежитието е развъдник на хлебарки Cry мазахме с паста Глобол, чакам да ми пратят едно шишенце от ХЕИ-то, което се разтваря в 3л вода и се пръска общо взето където ходят хлебарките, но да не е близо до храна и трябвало 3ч да не сме вкъщи. Офффф мн се притеснявам да не направя някоя беля с тези препарати, уж ми казаха че нямало какво да стане с бебето, но пък и не мога да понеса мисълта тези гадове да ми ходят в чиниите, а след месец и по дрешките на бебо и неговите неща  #Cussing out Моля ви посъветвайте ме какво да правя  Sad

Иначе видях, че по-нататък сте коментирали темата за педиатрите, аз живея в Студентски град, ако може препоръчайте ми някой добър в района, може и в младост, дианабад и близките квартали, важното да е добър специалист. Видях коментара на plamitato за д-р Ралчева, та поне вече имам един предвид, но приемам и др. предложения (може и на лични  Peace) Simple Smile Хайде аз се връщам много назад да ви чета, че мн съм изостанала  Laughing

# 707
  • Мнения: 800
Даниела,
За хлебарките опитахте ли с Фендона?. Продава се в агроаптеките в малки шишенца или пакетчета и се разтваря във вода. След това се пръска по местата, където гадините най-много ходят - зад и под електроуреди, в шкафове, около парното, в банята, по тръбите на водата и парното, по отворите към комина. Оставя се да изсъхне и после не се мие отгоре известно време с вода и препарати, за да може да действа. Резултатът от тази обработка трае около 6 месеца, после наново. Най-хубавото е, че препаратът не е токсичен за хората, дори може да се пръска върху дрехи и завивки. Освен това няма цвят и мирис и струва 2-3 лв опаковката. Ако не можете да го намерите, също съм доволна от Айкън - на подобен принцип действа и той. Вкъщи сме пръскали с Фендона и при новородено - никакви проблеми не е имало.

# 708
  • Мнения: 12
mvsh мерси са инфото Hug

Daniela Mihaleva в студентските ми години и аз го имах този проблем в Студентски град, ами първо ремонт, трябва да запушите всички дупки, имайте предвид, че се крият в мебелите, така че и там едно хубаво почистване, не знам дали може да минете без пръскане и химия, ама отсега ако го направите после бебо няма да се налага да го диша...ами най-важното е да няма от къде да влизат гадините..ии след ремонта те се размърдват да не се стряскате..докато избиете оцелелите...не знам дали и под вратата не влизат, може да я уплатните..иначе като оставиш хубавичко да се проветри не мисля, че ще има проблем Wink

# 709
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!И аз се включвам накрая на темата, ама какво да се прави...
Относно проблема на Даниела, доколкото знам за проблема с тази напаст хлебарките е необходимо да се обработи по възможност цялото общежитие, а не само отделен апартамент,защото хлебарките дори да ги изчистиш от твоя апартамент,могат да дойдат от друг!В апартамента на родителите ми в Пловдив също имаше от тези гадини,чуваха се вечер в банята как ходят и като светнеш лампата и се разбягват във всички посоки.В момента са сложили в ъглите едни"къщички" на Райд,но знам,че пръскаха отделно със спрей на Райд, като затвориха всичко и излязоха за няколко часа от апартамента.В момента мисля,че са туширали проблема.
Аз искам да питам нещо:има ли мами,на които бебчовците са със седалищно предлежание?Моят бебо от 6-тия месец си беше с главата надолу,но сега на последната консултация се оказа,че се е обърнал с крачетата надолу.Аз съм в 34-та г.с. и лекарката ми каза,че има още време и място,но ако не се обърне ще се наложи да раждам секцио.



Стискам палци на всички мами за леко и безпроблемно раждане! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 23 авг 2012, 13:45 от Srebrina81

# 710
  • Мнения: 87
Щастлива жена, аз имам овлажнител от предният път. Все още си го използваме и няма никакъв проблем, но определено климатика изсушава страшно много въздуха и от овлажнителя има полза.
Днес за първи път купих първите дрешки от лидъл два комплекта бодита и хавлия. И сега започнах да разчиствам чекмеджетата. Къде ще ги събирам всичките дрехи не ми е ясно, толкова тясно става в спалнята, че не ми се мисли. За сега живеем в две стаи, купихме е си голям апартамент но не можем да съберем сили да го довършим. Май по скоро парите ни липсват. Е все някой ден ще го оправим  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 73
А между другото Minx видях, че ще раждаш в Майчин дом, без екип, ама не видях кога ти е термина, понеже и аз ще съм там най-вероятно, може да сме по едно и също време, мислех да видя поне дали не може уговорка с акушерка, мислила ли си за това?
Моя термин е на 7 октомври, така че съм малко преди теб Simple Smile
И аз съм мислила за уговорка с акушерка, скоро една позната ражда там с избор на лекар, но каза, че той реално нищо не правел(това е разбира се ако си раждаш нормално и без усложения) и акушерката и помогнала повече. Иначе на сайта им пише за такава опция - "Асистирана акушерска помощ и психоподкрепа при раждане - 200 лв" Но аз не познавам и не съм чувала за някоя акушерка, така че ще реша дали просто скоро да не си платя, за да ме разведат из болница и после да ми е по-спокойно, може би.

За козметика аз мисля да взема на Веледа, шампоан за коса и тяло(май имат такъв продукт) и да го мажа със зехтин. Даже не мисля да купувам крем за подсичане в началото, само ако се наложи, то във всяка аптека има.
За сега съм избрала мястото на креватчето ако останем в тая квартира, имам намерение събота и неделя сериозно да се хванем с чистенето с таткото, не че му се занимава и да сглобим легълцето в началото на септември(6-7-8, нали са почивни дни) Иначе аз почнах да пренареждам всички шкафове един по един, и да хвърлям насъбрани боклуци, че на таткото все не му се занимава. Засега само с кухнята съм приключила, не ми се мисли като стигна до гардеробите  Laughing И количката трябва да сглобим по някое време, за да мога да изпера нещата, които се свалят
Мене моя юнак снощи ме събуди с 2 супер силни ритника в ребрата, направо ми спря въздуха, преди малко пак Simple Smile А като си помисля, че има още около месец живот и здраве...

# 712
  • Мнения: 0
Като казахте за хлебарки се сетих в сестра ми имаше такива гадове от тез по големичките беше наслагала някакви къбчета по ъглите. После си взе котка която си играше с хлебарките по цели дни и нощи незнам дали от кубчетата или от тормоза на котката ама поизчезнаха. Joy

# 713
  • София
  • Мнения: 3 789
За хлебарките: внимавайте с препаратите, изобщо не са безобидни. Моят съвет е да отидете във ветеринарна клиника. Там си купете обезпаразитяващо за кучета (за бълхи и кърлежи) на "Фронтлайн" - пипета за кучета над 40 кг, синята. Разтваряте съдържанието в 600 мл. (най-много 1 литър) вода (в пръскалка) и пръскате навсякъде. Действа безотказно, достатъчно е да се напръска 1-2 пъти в годината, абсолютно безвредно е за животни (е, то е ясно, де), бременни жени и деца. Лошото е, че 4-5 дни след това хлебарките излизат и умират навсякъде и трябва да ги събирате Tired Но е по-малкото зло, отколкото да напръскате с отровен препарат, а те да почнат да се появяват пак още на 3-ия ден. "Фронтлайн" предлагат готови пръскалки и къщички, но излиза доста солено - една пръскалка 500 мл е около 60 лева, докато пипетата струва 30 лв. Не е нужно да изпръскате цялото количество, аз с половин пръскалка минах две стаи, кухня и баня, останалото си го прибрах и ще го ползвам следващия път. Последния път пръсках преди 3 месеца, засега нямаме нито една нова твар  Peace

Да се допълня: може да напръскате с разредената пипета едно парцалче и да минете с него вратичките на шкафове, секции, масички - там, където се катерят, няма нужда от отмиване  Peace

Момичета, благодаря за отговорите за социалните помощи, ще проверя в общината за по-сигурно Hug

Последна редакция: чт, 23 авг 2012, 14:37 от -=Деси=-

# 714
  • Мнения: 387
да ви кажа, аз от хлебарките се отървах с тези къщички, продават ги в кауфланд...

но ние сме с две бани и от едната излизат, тъй като това на мивката е с големи дупки и от там излизат гадовете...и от вентилационната шахта...иначе в голямата баня мивката е стъклена и умивалника е като с тапа, та няма как оттам...и освен това имаме килер, в който си държим пералнята, там минават много тръби и няма как да се затвори, та и от там излизат...но най-вече през малката баня...и там си държа къщичките и вече нощно време като ставам няма гадове...иначе са от тези черните големите... Sick

но това е от две-три години, преди това понеже блока е без ТЕЦ не сме имали...аз съм заедно с мъж от 10години близо и никога не е имало...явно някой ги доведе...доста хора се нанесоха последните години...сега сме се зарекли целия блок да се напръска...

а някой знае ли как става това...във всеки апартамент ли влизат или през мазетата...


днес бях на преглед...аничка е 2800 по ехограф  Shocked на мен много ми се вижда...но пък върви с две седмици напред...термина от 9.10 излиза на 24.09...ама се надявам да си устиска поне до началото на октомври...
я споделете как сте с хемоглобина, само моя ли е много нисък...82...

# 715
  • София
  • Мнения: 8 041
Въпрос към ходилите на трета морфология - мерили ли са ви на третата морфология дължина на носната кост на бебето?
Днес бях на ФМ (в края на 30 г.с. съм) и рекоха, че носната кост била по-къса, отколкото трябвало да бъде. И настана една суетня и после ми се обадиха по телефона и ме питаха дали утре съм склонна да ми назначат час за амниоцентеза.  Shocked Първосигнално отговорих с ДА, но сега, като се замислих на спокойствие, ми се струва безкрайно странно....
Първите две ФМ и БХС уж бяха ок, да не говорим, че съм правила една ФМ и в България, която също беше ок. Днес ми казаха, че плацентата била предна или нещо подобно и че количеството на околоплодните води било повишено.
Изпаднах в едно крайно недоумение и сега се чудя дали да не откажа амниоцентезата.... Така или иначе е прекалено късно за каквото и да било.

# 716
  • Мнения: 387
на едно и също място ли си ходила на ФМ там...
и имаш ли резултатите от другата...и така и така си накрая...не може ли да се изчака до самото раждане...и тогава да се гледа каквото трябва...
милата... Hug дано всичко се окаже някаква тяхна грешка...

или да отидеш на друго място на ФМ и тогава да решаваш...

# 717
  • София
  • Мнения: 76
Цитат
днес бях на преглед...аничка е 2800 по ехограф  Shocked на мен много ми се вижда...но пък върви с две седмици напред...термина от 9.10 излиза на 24.09...ама се надявам да си устиска поне до началото на октомври...
я споделете как сте с хемоглобина, само моя ли е много нисък...82...

е на това му се вика голямо бебе,а моя лекар ме панира че аз съм с голямо 2014 в 32г.с  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 8 041
До сега съм правила 3 ФМ - в 12 г.с. и 22 г.с. са ми от руската клиника, в 19 г.с. ми е от клиника Марковс в София. Освен тези морфологии имам и скрининги, в 12 г.с. и 17 г.с., пак ОК от руската клиника.
И днес отидох в руската клиника, наговориха ги тия работи, ошашавиха ме, после ми се обадиха да ме питат за амниоцентезата и съвсем забих. И сега ровя из нета, но нищо не откривам за изследване на носна кост в късните месеци. И мисля да се обадя и да откажа амниоцентезата, защото дори и да има нещо, не дай Боже, вече е прекалено късно за каквото и да било. Направо ми изпиха мозъка.  Shocked

# 719
  • София
  • Мнения: 76
милинка какво и става на тия лекари баш накрая и мен вчера ме панираха ,че съм с много около плодни води та аиде на изследвания за диабет . Голямо бебето било и можело доста по рано раждане и всякакви такива та покрай мен и майка ми и свекито се притесниха и ядосаха на доктора  #Cussing out И за капак няма да раждам при моя доктор ,че няма да го има та ме прехвърли на д-р Генадиева от ТК. Някои да сподели впечатления от нея  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт