Отказва да яде плодове и зеленчуци

  • 5 414
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Плодове поднасям на салата. В купички, нарязани на парчета,
оставям на ниската масичка и в рамките на час се хапват.  Grinning

Зеленчуци - предимно краставица и морков, нарязани на лентички,
слагам и някой дип, напр. Филаделфия да си топят и ги хапват.

Блонди, честито бебче!

# 16
  • Мнения: 654
Забелязвам,че в различен етап децата харесват различни неща.
Май не искат точно това дето трябва да ядат точно в даденото време /по книгите/.
Ти му казваш:сега е време за спаначено пюре,пък то диването се сеща чак след 13 години когато поиска агнешко със спанак  Mr. Green

Моя син обожаваше сок от моркови.Доста късно започна със соковете,защото до 7 месеца поемаше само кърма.
Имах приятелка която ми осигуряваше прекрасни хрупкави,свежи,сочни моркови.
Когато отидохме на консултация на 1 годинка лекарката забеляза,че има особен цвят и искаше да му прави изследвания  Laughing
После дойде време на краставиците....викахме му ,,Тараторко".
След това бяха картофите...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 462
Благодаря на всички, за споделения опит.

Няма да я насилвам, то и не мога  hahaha, че диването си е диване.

  bouquet

# 18
  • Мнения: 8 163
...резенчета брюкселки зелчици

Това, ако някое дете го хапне, ще го призная  hahaha Вкусът и миризмата му са прекалено силни и специфични дори и за голям човек, освен това нагарчат осезателно  Crazy
Моите момичета ядат и сурови, и готвени брюкселски зеленца. Разбира се, също като мен, децата ми предпочитат зелчетата сурови точно защото като бъдат сготвени, брюкселските зелки се размирисват и загубват хрупкавостта си.

# 19
  • Мнения: 27 524
Сурови не съм пробвала никога, мислех, че са прекалено твърди и жилави; мерси за идеята  Simple Smile

Milla Elaine, благодаря ти  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
Блендерът при нас изобщо не помага! Tired

Блонди, да са ти живи и здрави наследниците!!! Много щастие с новото попълнение!!! Hug

# 21
  • Мнения: 24 467
Освен описаните украсителни похвати, бих предложила единственото, което аз съм правила /правя. Не е сигурно че ще помогне, както и не действа бързо, но... то друг избор май и без това рядко имаме Wink
Купувайте упорито, да има, и яжте пред детето плодовете и зеленчуците, които си ядете по принцип, салати си правете и т.н. - както сте свикнали. А него не го карайте, ама изобщо. Все някога - вероятно не веднага, не и скоро, но..., все нещо от тях то вероятно само ще прояде... Но не го правете на въпрос. Все едно нищо.

+ и вкъщи да не се купуват сладкарски произведения и купешки сокове. За десерт- има плодове и толкоз. Месец, два, година- колкото ще.
Аз не питам, а нарязвам ябълка, праскова или диня вечерта и им давам в една чиния, те си я държат и си лапат. Кой колкото иска- толкоз. Във фруктиерата има разни неща постоянно и им е пред очите.

Сурови се ядат и тиквичките- само ги настъргваме и винаги им слагаме копър и зехтинче.

Винаги при сядане вкъщи има купа с прясна салата. Всеки да си сипва оттам. Седи си на масата, понякога само подканям. Пълна не съм я връщала в кухнята.

..................
О, Блонди има бебе! Честито!   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 462
+ и вкъщи да не се купуват сладкарски произведения и купешки сокове. За десерт- има плодове и толкоз. Месец, два, година- колкото ще.
Аз не питам, а нарязвам ябълка, праскова или диня вечерта и им давам в една чиния, те си я държат и си лапат. Кой колкото иска- толкоз. Във фруктиерата има разни неща постоянно и им е пред очите.

Сурови се ядат и тиквичките- само ги настъргваме и винаги им слагаме копър и зехтинче.

Винаги при сядане вкъщи има купа с прясна салата. Всеки да си сипва оттам. Седи си на масата, понякога само подканям. Пълна не съм я връщала в кухнята.

..................
О, Блонди има бебе! Честито!   bouquet


На всичко съм готова само и само да прояде, а колко плодове и зеленчуци има вкъщи - то са круши, вишни, малини, ягоди, домати, краставици, сливи грозде, марули и виско е домашно производство без пестициди и нитрати  ooooh! ooooh! ooooh! малката само им се радва и толкова не близва. Мислех, че проблема е в мен , но явно не е само мойто дете.

Блонди, честита радост , много да ви радва и баткото да ви слуша.

# 23
  • Мнения: 24 467
Петя, а с какво, кога и колко се храни детето?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 462
Петя, а с какво, кога и колко се храни детето?

В къщи супа, баничка, супата задължително пасирана, за да не вижда какво има вътре, спаначена или пилешка, или зеленчукова. Макарони, ориз, картофи, пастет много обича, ябълки, банани. Филийки с масло и кашкавал, кюфтета. Каша на Хумана (от време на време й купувам - просто си я обича)Опитах се да й дам огретен от патладжани, дори не пожела да го вкуси, също и патладжан пълнен с кайма. Правя й кремчета с бишкоти, но предпочита да не й ги слагам. Кисело и прясно мляко, бисквити. Киндер пингуи ако й предложа да го яде всеки ден по 10 пъти няма да ми откаже. Но гледам да я поограничавам малко с тези сладки неща. Пробвала съм да й давам кисело мляко с плод вътре, не близва (въпреки, че съм го сложила в кофичка от данонино или нещо подобно, за да я подлъжа, но дивчо не се лъже). Дори и храна в бурканчета от пюрета съм слагала, за да види че е от бурканче, но пак не се лъже. Май с това се изчерпва разнообразието от храна  Weary Weary.
Като е в градината, чак толкова не се интересувам (сега ще си кажете тази пък, как може да не се интересува какво яде детето й) ,но съм спокойна за там, защото те не могат да си позволят да дадат на детето храна, която не е приготвена специално за тях и минало специален контрол (да уточня тя е в част детска градина). Казвала ми е, че не е искала да яде второто в градината , а само супата, но не защото не е било вкусно, а защото проявява злоядство.

Яде си сутрин, обед, следобед и вечер. Понякога яде много, понякога малко.

# 25
  • Мнения: 24 467
Да ти кажа честно до тук ми звучи що- годе нормално. Децата имат периоди на очевидни предпочитания и ненавист към определени храни. Твоето яде ябълки и банани- понякога и това е достатъчно, стига да ги яде редовно. Нека хапва от тях.
Как е с хрупането на морков и краставичка, нарязани на лентички, които си държи из ръцете? Моите това го обичат. Или просто измивам моркова или краставичката и им го давам, даже и да не е на ленти.
А бере ли си сама къпини, малини, боровинки, череши, които директно да яде? Моите обичат сами да късат такива неща, според сезона и да лапат. Ако ги имат набрани и сложени в чиния рядко ще посегнат, но от дървото /храста/ могат да ядат големи количества. И пак според зависи. Като почнат черешите купувам от пазара и не им се прощава, специално на тях. Обаче от дървото директно малкият най- обича да яде.

Само не предлагай сладкарски произведения, зрънчотевини и междинни похапвания. И да има пред очите си вас и плодовете. Ще се оправят нещата.
 
Ние имахме период през лятото, когато малкият ми син беше само на Овчарска салата и диня. Никакви други плодове освен диня. Изкара така на една почивка 12 дни. А, понякога си поръчваше и супа или сандвич с краставица следобед. Нищо друго. Сега изкара това лято един от вирусите и пак беше само на диня. Нищо не поиска друго, че имаше обриви из гърлото и само тя не му пречеше. Четири- пет дни само на диня.
Ако вие обичате ябълки- нека са те. Има толкова много сортове.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 462
Плодове, като ягоди и малини си бера, радва им се, но не яде. Моркови и краставица, също. Вземала е по някое кръгче краставица , и само му прави зъбки и толкоз. Не отхапва. Рязала съм на пръчици (лъгах, че са лодки, самолетчета, но ....уви) Плодове вижда напрекъсвано но не посяга. Осевн ябълка и банан. Като види диня и радост голама, и в същото време Аз не обимав диня, въпреки че й изстисках сок от нея и го пи. Но да хапне парче, не. Зърно грозде, смуче го като нонбон, но те го стиска със зъбите за го изяде.  ooooh! ooooh! Дървета и храсти и при едната баба и при другата бол, но.....нищо.Бере, помага им, но не яде.

# 27
  • Мнения: 654
Петяя, не чети повече,ще се ошашавиш   ....
вината не е твоя и нищо не може да промениш.
Една приятелка,страшен кулинар,изпадаше в ужас когато синът и заявяваше:искам дюнер.
Тя от нищо прави нещо,отделно умее да го украсява,не си скъпи времето и винаги има страхотна храна у тях.
Но детето само чака да тръгне за училище и да си купи парче пица или дюнер.
Неговите приятели умираха да им ходят на гости

# 28
  • София
  • Мнения: 1 462
Петяя, не чети повече,ще се ошашавиш   ....
вината не е твоя и нищо не може да промениш.
Една приятелка,страшен кулинар,изпадаше в ужас когато синът и заявяваше:искам дюнер.
Тя от нищо прави нещо,отделно умее да го украсява,не си скъпи времето и винаги има страхотна храна у тях.
Но детето само чака да тръгне за училище и да си купи парче пица или дюнер.
Неговите приятели умираха да им ходят на гости

Благодаря джоджо,
няма да се психясва сега я.

Разбирм, я приятелката ти, аз също смея да твърда, че съм страхотин кулинар.  Embarassed Embarassed Умря циганката дето ме хвалеше  hahaha hahaha
Ще направя каквот трябва, пък ако продължава да не яде ще се примиря, ще й дойде ъкъла в главата рано или късно.

# 29
  • Мнения: 2
При нас положението е трагично – не само не яде, но не желае да опита никакви плодове и зеленчуци. Веднъж успях да го прилъжа да гризне парче банан колкото грахово зърно – И ПОВЪРНА?!!! Е, отказах се да опитвам. Тъпча с витамини, не знам колко е полезно, и чакам да порасне.

Общи условия

Активация на акаунт