Отказва да яде плодове и зеленчуци

  • 5 419
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 337
5iaM, само на месо и тесто ли живееш?
Горе долу. Ям и ориз, картофи и...май това е.  Embarassed
Скоро се записахме с детето на хомеопат.
Препоръчаха ми я с идеята, че ще ми помогне да преодолея злоядството си, защото се "занимавала със здравословно хранене". (каквото и да значи това)
Жената каза, че "ми дава" още 5 години.

Та, така. Сега ще се боря да се науча да ям плодове и зеленчуци.

П.С. Майка ми все ми опява, че някой ден ще ми се отрази.
Сега като се замисля, не съм имала някакви сериозни заболявания, НО страдам от хронична умора от дете. (от тази дето се събуждаш уморен, ако ме разбирате) Сигурно се дължи на нездравословното ми (почти самоубийствено) хранене.

Извинете ме, че толкова отклоних темата.  Peace

# 46
  • Мнения: 2 658
Миналата седмица придружавах една позната случайно на детския щанд на един магазин... И доста се изненадах, когато видях това. Когато моите (дори и дребната) бяха в бебешка взъраст, такива със сигурност нямаше.. А са идейни за малките деца, на шега, на майтап....:

http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/artikel-DE-de-BB/Zuhaus … 5.htm?wmn=SF21202

Разбира се, това си е за бебешори...  Peace

# 47
  • Мнения: 337
Преди време с изненада открих, че тези приспособления са доста актуални за захранване на бебета с плодове. Аз докато умувам дали да купя, малката си гризкаше вече.  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 15 379
Тази мрежа и изобщо приспособлението ми се виждат ужасяващи. Бебето ще гризе мрежата, за да докопа микрон круша. Мерси.

# 49
  • Мнения: 2 658
То се води "за смучене". Което не значи естествено, че е само за бебета без зъби, де  Thinking В същност сега гледам, пише "от 10ти месец", "за удобно, лесно и безопасно смучене.." и т.н., т.н..
Не знам, аз не съм го пипала и изследвала - видях го през опаковката, но предполагам е направено достатъчно безопасно и е тествано, тествано..., щом е на пазара. Сигурно е не по-опасно, отколкото е опасна една залъгалка, например - и те биха могли да бъдат частично изгризвани. И май нерядко се случва...
Иначе ми се вижда супер, особено за майки, които не смеят да дават парчета плодове, заради страх от задавяне. Не правят сокове и т.н.  Peace

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 23:35 от Сова

# 50
  • Мнения: 5 940
Малкият ми син получи такава мрежичка за подарък. Беше му интересно, но според мен няма особен смисъл, защото количествата, които може да изяде детето са много малки. Освен това е много важно децата да се научат да дъвчат. Но все пак за бебета, които не обичат плодове, но пък се забавляват с това нещо, има някакъв смисъл. Защото всичко е въпрос на навик, трябва да се почне отнякъде.

# 51
  • Мнения: 3 241
А на мен ми подариха наскоро това

Да си правим спирали от зеленчуци Simple Smile

# 52
  • Мнения: 15 379
Спагетки от моркови звучи интересно и така може да се събуди интерес у детето.
Всъщност със зеленчуци може да се измислят различни форми и така детето да си хапва.
Имаше момент, в който не желаеше да гризе сурови моркови - стържех ги ситно и овкусявах на салата.
Ако аранжировката и оформянето вълнуват детето, тогава това е вариант.

Моето прояде всякакви зарзавати в суров вариант в градината.

# 53
  • Мнения: 17
моето ядеше като бебе - в огромни количества му давах .. все гледах да е еко --- от градината на баба Sunglasses но после като стана на 2 - край! пълен отказ от здравословна храна - само банани... мисля си дали не го преситих като бебе и затова да ги намрази  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт