Трудно проговаряне -тема 8

  • 41 215
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 630
simpatiuh4e това цялото ли го знаете. Браво на вас  Hug
Не знам и аз момичета надявам се и сама се опитвам да се успокоя, че това е труден период, който ще отмине все някога... като изляза с малкия на д.площадка и гледам как майки се ядосват,че децата им постоянно викат мамо това.., мамо онова.. А аз се моля да чуя това някога
Hug ще дойде. Моята принцеса от няколко месеца използва мама и сега постоянно..легнала да спи и вика от другата стая " мамо ела" и това се повтаря докато дойда."Мамо стани. Стана" " мамо люлка. мамо качи. мамо свали" Joy Още и се радвам, но понякога ми писва и и викам "офф мамо мамооо остави ме малко". Тогава тя идва прегръща ме  и вик "очичам те" Heart Eyes Вчера в магазина иска чипс и застанала пред касата и вика ама колкото и глас държи "искам шипс. искам шипс" Пробвах я с малък, но тя сочи и вика "голямм" хитруша.
Осъзнах, че преди мисълта за проблема ме караше да не се радвам на това, че сме заедно и сме здрави...Когато започнах да и се радвам. Да се забавлявам дори когато се тръшка, да осъзнавам, че се учим взаимно и си помагаме комуникацията ни се промени....тя се промени. Може да съм по-строга и да има "шамаридис" понякога Embarassed, но това не значи че я обичам по -малко и сякаш и тя ми вярва повече ...
no4ko25  къде се изгуби  Hug

# 16
  • Мнения: 2 741
 Ели, на китайски го казва, тъй че....Броя го все едно не го знаем  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 630
Аз пък и на китайския се радвам ...явно са ми занижени критериите. Радвам се на желанието да го прави, защото като я прихванат настроенията и ми вика " Неееееее мама не песнишка"  Crazy

# 18
  • Мнения: 2 741
 E, и аз се радвам- спор няма, просто не исках да излизе,че се хваля с китайския на детото и да се радвам на нещо дето не е баш казано както трябва ooooh!  Crazy

# 19
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Благодаря за новата тема  Hug
какъв е тоя китайски, моето говори на бебешки  Mr. Green но има светлина в тунела, в момента логопедката ми каза, че е изчистила всички звуци и вече говори по-ясно, което се забелязва разбира се,  единственото, което мен ме притеснява е че като и задам въпрос - например как се казваш и тя го повтаря, а не отговаря  Confused и след 5 минути казва примерно Аз съм Мими, не знам дали е нормално това, иначе вече поне може да си каже детето кога е гладно и какво точно ще яде, напредък голям има и с храненето, вече няма храна, която да е приготвена и да не е опитана, дъвче и меса и ядки и по-твърди храни  Grinning
Не е кърмена и проходи към година и 2 месеца стабилно  Hug
Добре дошли на новите дечица в темата, дано да се задържите кратко тук и след няколко месеца да говорите гладко  Hug

# 20
  • Мнения: 1 630
Zlatna  радвам се за напредък ви. Христина и тя повтаря въпроса и после малко като я "подсетиш", а честно казано май хич не и е ясно сякаш..казва "хлиси". За трите имена не може и дума да става, но поне годините си ги казва  Simple Smile, макар да изглежда на 5 Laughing. За твърдите храни проблем нямаме, но не можах да я убедя, че бадемите не са бобчета. Уж казва "кусна супа", а после отказва да я опита сама, но като и давам я изяжда. Това си мисля, че е на чисто психологическа основа, но не ми се иска да я оставя да яде само това, което тя иска. Дали не греша Thinking
 Та това с "аз-а" как да стане да ги научим или подпомогнем да го осъзнаят. Иначе си казва тати Митко, Мони, Ева...баба Галя...

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 16:36 от eli82eli

# 21
  • София
  • Мнения: 540
Тук съм и чета тази седмица, миналата бяхме на село при моята баба.

При нас Аз-ът се получи, вика ми мамо от 4-5 месеца, казва мой, твой, сега се учи на мен и теб. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ох, лятото си отива, септември идва, и не знам какво ще става с градината, умирам от страх и ужас. Как ще свиква там, дали няма да се травмира, дали ще я тормозят по-отворените деца, дали ще я нарочат лелките, ... Тя не иска да се отдели от мен сега, не признава ни баби, ни детски клубчета, реве на едно. Иска с мама. Поне първите минути като я оставим при някоя баба плаче. Ако е в детско клубче - и аз трябва да вляза, иначе си излиза и не иска ни клубчето, ни децата, нищо не я интересува щом мама не е там Sad
Като я питам примерно:
- Ще ходиш ли навън, на люлките? Искаш ли?
тя отговаря
- И ти, мамо, и ти ходиш нън.
Ако й кажа:
- Не, аз оставам у дома, имам да свърша нещо...
Се започват едни ревове
- Нее, и аз не нън, и аз у дома.
Съгласява се само, ако е с тати поне.
Как да я приучвам вече полека, май полека няма да стане, а ако е изведнъж - още по-страшно ми се вижда.

# 22
  • Мнения: 1 630
no4ko25 някакви специални игри играли ли сте или тези местоимения си доидоха естествено. Радвам се, че си имаш едно говорещо момиче Hug
Мисля се, че не трябва да и се настоява, няма да има ефект. Момиченце на моя приятелка като излезем си стои до нея или около нея с куклите. Не отива много при децата. Но тя е малко непукисти не и пука още в началото я отразя, че няма да става и да отива сама, ако не иска стои до нея. Свикна си с яслата. Първия месец плака повечко. Ама то и голямо ходене 1-2 седмици там 2 у къщи ..но. Постепенно я оставяй сама. Ако ти не отидеш тя няма ли да се престраши сама...на пързалките примерно.

# 23
  • София
  • Мнения: 540
Ами, Ели, гледах да обяснявам и да играем - с топка примерно - сега АЗ хващам, сега ТИ. Но тогава тя викаше на мен Аз, а на себе си Ти. Прекара малко повече време с братовчед си и покрай него сякаш попива, но не се научава на момента, а изведнъж, след време, прави като него. "Мой, твой" си дойде от само себе си. Това си говорехме с мъжа ми наскоро - дали преди година не сме й обяснявали и показвали достатъчно, или тя просто не е възприемала? Никога няма да сме сигурни.

Елена обича най-много люлките - на люлки отива с всеки, но ако е без мен - тръгването е с рев. Иначе децата са й интересни и се заиграва, но обикновено когато тя е в настроение - попада на деца, които тя не им е интересна и я игнорират, а ако някое дойде при нея, тя пък започва да пищи от него, а след 5 минути го търси... А бе оцеляване си е по софийските площадки  Laughing
Престрашава се напоследък, прави малки "дължини" с мисия, отдалечавайки се от мен. Примерно казвам й да отиде сама да си хвърли кофичката от сладоледа или да си вземе някоя играчка. Иначе, и на мен като ми падне пердето й казвам да прави каквото ще, че аз не ставам, и тя обикновено си седи до мен, или се върти на 2 метра максимум. Забелязала съм, че като са повече деца се притеснява и изнервя и няма самочувствие. И затова ми е голям страх как ще е с 25, повечето от които опитни, т.е. ходили на ясли...

# 24
  • Мнения: 2 140
Ние имаме нова думичка: "хапче". Grinning
Този ефизол излезе голяма мотивация за думичката. Thinking

# 25
  • Мнения: 2 140
no4ko,благодаря за разбирането. старая се, но е ужасно трудно. Това което ме скапва е че не виждам светлина. и Божидар не познава много по картинка, но е е много режимен тип. аз съм мобилизирана и правя всичко което казват специалистите. Контактува и играе с деца. Разбира което е в негов интерес. не сме спирали с логопеда , но няма ефект. своенравен, палав, много държи да се случва това,което е наумил. изпълнява някои команди. ох, дните са ни дълги

bobolin
, и ние имахме такъв период.Имаше страх от хора с бели престилки.Даже, когато ходихме в "Св.Наум"/беше на 2г. 7 мес./, когато видя психолога веднага се разрева.Обясних причината и жената затвори вратата,  престилката се скри. Peace
Нашата докторка е с червена коса и се криеше от жени с червени коси.
Скоро не съм я забелязала да се крие и плаче. Peace

# 26
  • Мнения: 514
Хайде и аз в новата тема!
Тони проходи на 1 година,стабилно,не мисля,че има връзка,защото тя все още не говори.Аз доста се притеснявам за градината,в яслата засега нещата вървяха добре!Аз съм доволна,въпреки че е държавна.Отнасят се с разбиране към нея, даже има някои деца,които я търсят като най-добро приятелче.Нямам представа как се е получило и как си играят там,тя не говори нищо.Иначе единствените животни ,които имитира са кокошката -ко-ко и котето - мяу.И то ,когато поиска. SadС памперса имаме напредък,но трябва да я подсещам.Вчера пък,само отиде до гърнето няколко пъти,носи го до огледалото и там се гледа и върши работа Crazy,важното е,че сама го прави.Но в яслата,явно не я подсещат и все още имаме инциденти.Сега постоянно взима някаква книжка,показва ми нещо,което е нарисувано вътре,изчаква да кажа думата,не повтаря нищо и продължава нататък,все едно ме изпитва Simple SmileСега се опитвам да я науча да духа,но няма никакъв успех,исках на рождения си ден,поне да си духне свещичките,но уви..
А вкъщи много трудно успявам да я карам да повтаря упражненията от логопеда.Там стои мирна и изпълнява всичко,жената е възхитена от нейната концентрация,а вкъщи -нищо...

# 27
  • Мнения: 931
За прохождането и говора и аз опровергавам връзката. Боил проходи на 10 месеца с първи стъпки, а на 11- стабилно, стълби почна много рано да качва, също и лъжица да държи - на 1,6 месеца се хранеше сам с лъжица, ако пожелае. Иначе и досега предпочита с пръсти, но не от неумение с лъжицата. Кърменето - от 3-4 дена се опитвам да го обявя за отбит.
С говоренето обаче....
Сега постоянно взима някаква книжка,показва ми нещо,което е нарисувано вътре,изчаква да кажа думата,не повтаря нищо и продължава нататък,все едно ме изпитва Simple Smile
Това му е любимо занимание е на моя човек. Сочи ми и вика "Тая?", "Тва", в най-добрия случай "Кой туй?", изпитва ме отвсякъде, но не желае да повтори.  Само като го питаш къде е еди какво си, и го сочи. Или пък скрива някоя картинка и казва "Няма го", после я открива "Дойде". Направо не знам как да се оправям с тия глаголи - целият му речник, доколкото го има, е от глаголи и нито едно съществително....

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 23:03 от Lulu25

# 28
  • Мнения: 553
Като чета тук и си мисля, че Андрей е крайно изостанал Embarassed

Какво общо има кърменето с трудното проговаряне newsm78 Андрей е кърмен до 1г.10м., проходи на 1г.2м. като преди това мина през всички етапи обръщане, сядане, лазене и изправяне. Помня, че като ходихме в Пумпелина логопедката ме попита дали е кърмен, но изобщо ми мина ей така този въпрос Thinking

Тази вечер прочетохме около 10-тина книжки, редихме дървени кубчета и за разкош го изпратих да си изхвърли опикания памперс в кофата hahaha

# 29
  • Мнения: 747
Запис в новата темичка! Утре на свеж поглед ще се върна и да я изчета.
При нас нещата се развиват бавничко-славничко. Повече бавничко, отколкото славничко, но поне в правилната посока.  Simple Smile Сиси се опитва вече да комбинира по две думи. Още е на начално ниво, но е крачка напред. И най-сладкото, което често ми повтаря тези дни: "бичам мамо".   Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт